Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu wątek pędzi jak szalony, nie może zabraknąć i mnie :) zdjęcia super, jesień już pcha się na całego :) gruszki wyglądają apetycznie :lol:
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu niepowtarzalna!

Niepowtarzalna choćby dlatego, że mało kto popada w zadumę z wykrzyknikiem! :twisted: :twisted:
Ja raczej dumam z wielokropkiem ...
Poza tym jednak wiele nas łączy, przede wszystkim pociąg do naturalnych krajobrazów, otwartych przestrzeni i bezkresu nieba. Pięknie potrafisz to wszystko uchwycić swoim okiem i aparatem.

Ja też chętnie porzucam ogród, żeby napawać się pięknem Kaszub. Z ostatniej wyprawy rowerowej przywożę Ci dwa zdjęcia tego, co lubisz.

Nr 1. Las
Obrazek

Nr 2. Stado krów
Obrazek

Z żalem żegnam upalne lato, obowiązki zawodowe już zaczynają oplatać mnie jak pajęczyna. Tobie życzę owocnego projektowania ogrodowych zmian. To bardzo twórcze.

Słówko do Agnieszki (Pelagii). Nie bądź jak papier ścierny ;:306 z powodu bałaganiarstwa. Facet bałagani z natury, chyba że jest pedantem, co często idzie w parze z okropnym nudziarstwem.
Po drugie, nie wierzę, że komplementy prawi Ci tylko kot!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam pięknie moich Drogich Gości! Obrazek

Dzisiaj dzień gospodarski, obrałam wykopane przed przymrozkiem warzywka pokroiłam i już się mrożą. Zostało w gruncie trochę porów bo sadziłam letnie i zimowe...ale nie wiem które są które :oops: Wykopałam kilka najgrubszych. Cukinie i cyklantera niestety przeszła do historii i jedynie kapustne dzielnie sterczą otrzepawszy szron. Natomiast wszystko osłonięte w ogrodzie nie uszkodzone, nawet dalia ładnie się prezentuje.

Justynko mam dla Ciebie hibiskusa, a resztę będziemy wybierać Obrazek Masz rację wszyscy będziemy urządzać ogród, ale Ty musisz nad nim czuwać żeby to był Twój ogród. Będzie cieplej to doniczki zostały na zewnątrz.

Igalo u mnie ogórki tylko raz się udały i nie wiem od czego to zależy, ale na to co potrzebuję to zaowocowało i wystarczy. Pomidory niestety zmogła ZZ z pola ziemniaczanego obok, które zmiotła w parę dni. Ja i mrożę i przetwarzam, z tego co obserwuję częściej sięgam po słoiczek niż do zamrażarki Obrazek Orzechy to takie ogrodowe złoto!

Agnieszko no to się obkomplementujemy skoro płeć przeciwna skąpa Obrazek I ja się zarumieniłam na ten zmysłowy głos, bo on sztuczny przez zepsutą krtań...jakby się śpiewać dało to może coś by z niego było Obrazek Z. tak się z Tobą przekomarza jestem z tego pewna, bo na pewno dumnie kroczy obok Ciebie ;:333
Jeszcze dodam ja lubię właśnie kawę bez cukru Obrazek
Organizm z czasem się przestawi, ale najgorsze pierwsze dni i trzeba uważać żeby się nie przeziębić!
Ogród sfatygowany, dzisiaj podwiązywałam kilka wysokich kwiatów a doniczki zostawiłam, bo w prognozach znowu ciepło! To moje najulubieńsze konferencje i to teraz takie twarde, chrupiące a słodkie...mniam!

Kasiu zaliczyłam ! na szczęście mam zapas cukinii więc teraz mam tylko robotę ...uporządkować skrzynie :wink: Kaczki są słodkie ;:167

Małgoś nieee ! nie zjem swoich kaczek...obce może, ale nie swoje :!: :!:
Za wcześnie ten przymrozek... no ale co my możemy Obrazek

Ewciu Obrazek ciemierniki na zdjęciu to siewki od Lidzi i one na razie bogato kwitną, bo inne nie!
Mgły są pewnie u Ciebie znad Nidy, bo u mnie jeszcze delikatne mgiełki raz czy dwa razy były ;:131

Lucynko jesteś w sam raz ...gdzie tam spóźniona Obrazek
Masz rację o pierzastych w sezonie bardziej pamiętam, koty chodzą teraz własnymi drogami ale robi się chłodniej to już Maciek wysiaduje na łóżku, a Monia na moich łydkach...następny krok to będą kaloryfery :D Psami opiekują się młodzi, zaanektowali je całkowicie to i mniej je fotografuję.
Bardzo dziękuję za miłe życzenia! Tobie również ciepła słonka i zdrowia życzę ObrazekObrazek

Witam Cię szczególnie Marzenko! wiem jak to jest bo sama gdzieś zaglądnę, ale się nie wpisuję bo czasu w lecie mało a jak raz się wpiszesz to wypada przynajmniej od czasu do czasu. Kiedyś jakoś lepiej mi to szło i wszystko zdążyłam, a teraz chyba z wiekiem coraz gorzej ;:222 Świetnie podsumowałaś nasz trud słoikowy wybrałyśmy po prostu mniejsze zło ;:168 Bardzo dziękuję za odwiedziny i jako że wieczory coraz dłuższe obiecuję odwiedzić Twój ogród i również serdecznie pozdrawiam Obrazek

Julianie niestety mróz w otwartym polu zaznaczył swoją obecność, ale ogród ominął i dobrze! Lubię obserwować moją kaczą parkę, a kaczka jak się zbliżam to się strasznie drze...w ogóle rozdarte babsko z niej Obrazek Gruszkę chyba będziemy podcinać jak co roku, żeby zerwać najlepsze gruszki na wierzchołku :wink:
Czy ja Ci napisałam o sianiu chryzantem...czy astrów, bo jak tak napisałam to przepraszam bo na pewno myślałam o sianiu astrów. O nasionach chryzantem nie słyszałam. Można je rozmnażać przez podział albo ukorzeniać wierzchołki. pozdrawiam serdecznie Obrazek


Aniu chciałaś masz, wiesz że mnie nie trzeba długo namawiać :wink:
Gruszki wytrzymują nawet minusowe niewielkie temperatury więc czekam na pomocników do zrywania, bo drzewo wysokie, a M na drabinę po operacji kręgosłupa nie puszczę! ;:202
Kaczorek odzyskał loczek to może wreszcie zabierze się za kaczkę ...no tylko na wiosnę bo teraz to niech zbiera siły. Pozdrówka Aniu Obrazek


Hej Mirku! miło że pamiętasz ;:7

Mariuszu pędzę pędzę, ale ja już tak mam od zawsze! gdybym musiała codziennie do pracy inaczej byłoby na pewno ;:218 Tak nam ten sezon szybko przeleciał ;:168

Lisico zapewne w mojej zadumie jest jakaś zadziorność i dlatego tą zadumę skrytykowała Jagi, ale widać ja nawet dumać jak inni nie potrafię Obrazek .
Piękny las chociaż okiełznany siatką leśną jak mój szaliczek, miałam okazję pochodzić ostatnio po niegrodzonych lasach i polach Świętokrzyskiego dzięki Marcie Koziorożec...miło było zatracić się w lesie!
Krówki rzadko u mnie goszczą, jedynie dzięki Tobie bywają :lol:
Ja o zawodzie całkowicie zapomniałam i nawet jak spotykam się z koleżankami to inne pytają co tam...? a mnie to jakoś nie interesuje zwsiowiałam!
Nie daj się zniewolić pajęczynie obowiązków zawodowych ;:168

Podniesione aksamitki!
Obrazek

jedne z najdzielniejszych floksów
Obrazek

na jednym drzewie mam tylko dwa! ale za to piękne i zdrowe jabłuszka
Obrazek


Obrazek

uzupełniam zwierzyniec
Obrazek

Dobrej nocy i dziękuję że jesteście ;:4
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu jakie śliczne mordeczki, wymiziaj swoje wszystkie futrzaki, bo pierzaste to raczej chyba trudno wymiziać ;:306 Floks dzielnie się trzyma... u mnie jeszcze tylko biały się pręży, i różowy co zakwitł drugi raz po przycięciu... reszta śpi :wink: Moje nadnidziańskie mgły są prawie codziennie z rana, co daje obfita rosę więc mimo braku deszczu natura wyrównuje brak wilgoci... Wczoraj nawet w południe nie dało się za bardzo kosić bo taka była wilgoć w trawie... Ja jeszcze nie bardzo nadaje się do ogrodowania, a M też ostatnio zaniemógł, bo otworzyła mu się rana cukrzycowa na nodze (boli jak diabli i nie da się chodzić po trawie) ... tak więc druga połowa ogrodu zarasta... ;:131 Pozdrowienia i ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Te dzielne floksy podobne są do mojego ołownika ,tuż przy pampasowej go widać u mnie!
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu też mam taki koci zwierzyniec , dzisiaj piekliłam się na nie okropnie bo chował mi się pod kominkiem - chyba wyczuwa jesień :D
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam!

Ładny jesienny dzień. Okoliczni rolnicy wyruszyli na pola :D Pole z którego zbierałam ziemniaki już obsiane, a gospodarze raczą się pewnie nalewką bo tradycyjnie odwdzięczam się naleweczką ;:304
Ja się mocno dotleniłam, bo wycięłam sporo przekwitłych chabazi.

Ewciu nie wiem czy Cię to pocieszy, ale ogarnęła mnie jakaś niemoc psychiczna i nie chce mi się nic robić w ogrodzie, bo cokolwiek zrobię to i tak tego nie widać. Poza tym to niezadowolenie z wszystkiego ;:223 Nie mogę tego opanować ;:oj Masz rację kurki nie dają się miziać, chociaż czasem próbuję ;:306 ale nawet moja kota nie zawsze się daje ...tylko wtedy kiedy ona chce :wink:
Zdrowia dla Was ;:4

Bożenko nie mam ołownika ...zresztą on ma chyba inne liście, a to jest na pewno floks.

Marzenko Monia (biało-czarna) potrafi wejść do kominka przewodami i spogląda na nas przez kratkę nad kominkiem ;:202 na szczęście wtedy jak nie palimy w kominku ;:306

zaraz zakwitną!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wycięłam wszystkie przekwitnięte cynie, bo widzę sporo nowych pączków więc może zdążą powtórzyć kwitnienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrze że zauważyłam, bo w nagietkach zaczynają kwitnąć jesienne krokusy


Obrazek

Obrazek



Obrazek

Takie pozostałości po porządkach


Obrazek

Dobrej nocy!
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

;:150 No pięknie, nie ma co!
Zostałam w Twoich oczach wredną babą, która tylko mantyczy i krytykuje :(.
Ale ja się do winy nie przyznaję.
Tyle razy podziwiałam "szaliczek" (nawet nazwę ma moją ;:7), Twoją energię i zapał w jego uprawianiu, ciągłe wzbogacanie go o nowe gatunki i odmiany, a co za tym idzie pogłębianie wiedzy botanicznej (i nie tylko)...
Nie zazdroszczę natomiast wszelakiego nadmiaru i mówię to otwarcie. Nie wiedziałabym co z nim zrobić.
A czemuż to Ty nie jesteś zadowolona ze swojego ogrodu?

Kłaniam się - Jagi
PS. Cudne zdjęcia zrobiłaś kotkom.
PPS. Mniej bywałam na forum, właśnie żeby nie mantyczyć na pogodę i swój pieski los przez nią wywołany oraz nie zakłócać innym zachwytu nad tym nadzwyczajnym latem... ;:224.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7937
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu
Podziwiam tego ślicznego staruszka floksa ;:63
Moje podobne już zaschły.
Dobrze, że zdążyłaś coś ocalić przed mrozikiem.
U mnie już większość włóknin było w użyciu a doniczkowce pochowane.
Marysiu chyba większość z nas ma niechcieja po intensywnym sezonie i zmianie pogody z iście letniej na listopadową. :|

Jagodo
Na pewno nikt za niedobrą babę Ciebie nie bierze.
Jesteś ciepłą i przemiłą osobą na żywo ;:196
Każda z nas potrafi być złośliwa, ale w taki pozytywny, budujący sposób. 8-)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

No, masz ci los, jeszcze w dodatku złośliwa... ;:306.
Chyba się oflaguję na znak protestu.

A może upiję?
;:136 Jagi
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Piękne niebo ;:173
Floksy twardziele.I u mnie parę kwitło prawie cały czas.Ale usuwałam co raz przekwitnięte kwiatki.
Bukiecik fajniutki :)
jesienne krokusy już ,,, no właściwie jesień... ;:173
Cynii nie mam.Ale może na drugi rok się pokuszę o posianie ich .
pozdrawiam i dobrego dnia życzę ;:3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

JagiS; widzisz ludzie mówią że jesteś ciepłą dobrą kobietą... a ty idziesz w zaparte i malujesz siebie całkiem odwrotnie ;:oj
Zrezygnuj z tego ;:196
Może odkop w sobie te pokłady ciepła i dobroci i zastosuj je tutaj na FO i odrazu zrobi się milej i cieplej tej jesieni ;:4 ... no i tobie też :D
Dużo ;:3 i :D wszystkim i dobrego weekendowego odpoczynku ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Igalo!
Chyba nie wszystko zrozumiałaś. Wyluzuj :uszy.

Pozdrawiam - Jagi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”