Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam serdecznie w kolejnej 39 części Wiejskiego ogrodu, a gdyby ktoś miał ochotę zajrzeć do poprzedniej części to zapraszam .

Przyszedł czas na podsumowanie sezonu, całego sezonu od wiosny do końca lata.
Po raz pierwszy tego lata doceniłam co to znaczy ciepły klimat! jeszcze nigdy nie czułam takiego zapachu winogron, jabłek, śliwek. Szczególnie winogrona pachną na parę metrów, a po przyniesieniu do domu wąchając doceniam smak i wartość owoców dojrzewających do końca w słońcu.
Po raz pierwszy borówka amerykańska dojrzała bardzo wcześnie, bo już w czerwcu zbierałam owoce, ale niestety zbiór trwał krótko.
Zaowocowały mi wszystkie drzewa śliwkowe! Począwszy od śliwki żniwiarki, poprzez renklodę morelową, ulenę, opal, śliwę wiśniową, mirabelkę aż po węgierki w czterech odmianach. Takiej ilości śliwek nie miałam jeszcze nigdy i podejrzewam że długo jeszcze nie będę miała.
Dołączyła do tej klęski urodzaju jabłoń antonówka obdarzając całą rodzinę przetworami na dziesiątki sposobów.
Teraz sypnęło orzechami włoskimi, ale to już nie musimy przerabiać a jedynie wysuszyć i jeść :D

Wiosna upłynęła mi na produkowaniu rozsad. Wniosek z kilkuletnich doświadczeń jest taki...koniec z rozsadami kapusty, kalarepki, cukinii, selerów, porów bo na moje potrzeby wystarczy mi kilka sztuk kupionych na targu.
Rozsady będą jedynie karczochów, pomidorów, papryki i dyniowatych czyli dyń, arbuzów i melonów tylko tym dwóm ostatnim muszę poświęcić więcej czasu żeby coś z tego było :lol:
Poza tym nie zrezygnuję z rozsad kwiatów, bo mój ogród jest przede wszystkim kwiatowy.


Obrazek

Już w pierwszej dekadzie marca zaczęły się pojawiać kiełkujące kwiatki

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Pod koniec marca ogród już wabił kolorami.
Kwiecień był ciepły, bez przymrozków i wszystko kwitło. A w klujniku który miał przynieść nowe nioski i sporo rosołków wylęgło się i pozostało przy życiu 3 kurczątka. Teraz już są sporymi osobnikami.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

W maju kwitło wszystko piwonie, irysy, róże. Ogród wyglądał pięknie, ale tak jak przez całe lato wszystko kwitło pięknie, ale krótko!

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

W czerwcu pełnia lata!
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Lipiec! gorące lato w pełni!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sierpień c.d. upalnego lata! wszystko szybko dojrzewa i przekwita!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wrzesień zapowiadał się równie pięknie i gorąco gdyby nie załamanie pogody ...właściwie jesienne :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz jest zimno, a organizm nie zdążył się jeszcze przestawić, jednak jeszcze mam nadzieję na złotą polską jesień Obrazek

Większość czasu letniego poświęciłam na przetwory, żeby zamknąć w słoiki ten nadmiar owoców. Wymyślałam różne sposoby przetwórcze i mam nadzieję że wszystko ładnie się przechowa i cieszyć nas będzie całą zimę.
Pod koniec sezonu narasta we mnie chęć do zmian ...zmian radykalnych, niestety wiem że to ogromny wysiłek, ale niezadowolenie z obecnego wyglądu pewnie mnie pchnie do jakichś zmian. Na razie piszę plany palcem ale liczę na wenę i chwycę za szpadel, żeby coś jednak zmienić.


Zapraszam serdecznie do odwiedzania wiejskiego ogrodu, bo Wasza obecność jest mi bardzo potrzebna, jest motywacją do pracy.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj, Marysiu :wit
Jestem w moim z jednych ulubionych wątków.
Przegląd od wiosny bardzo ładny.
Ale jeszcze jednej rzeczy- zdjęć brak.Charakterystycznych dla ciebie. ;:108 ;:108
Piękne, różne nieba :D
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, chociaż nadal nie posiadam ogrodu, to tutaj ładuję moje baterie ;:167
Faktycznie ten sezon był nad wyraz urodzajny i tego Wam zazdroszczę. Długo może nie być tak urodzajnego lata, to trwało przecież od kwietnia.

Planujesz zmiany?! Przecież wszystko pięknie wygląda...warto dokładać sobie pracy?! Pozdrawiamy, całusy od dziewczyn ;:196
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Dobry wieczór Marysiu :wit
Pięknie podsumowałaś dotychczasowy sezon ogrodowy. Jednak to dopiero wrzesień i chyba można liczyć na kilka/ kilkanaście tygodni uroczej jesieni. Masz rację, to był szybki, obfity i (dla mnie) zdecydowanie zbyt gorący rok, po którym należy się solidny odpoczynek :wink:
Kurczaki okazały się paniami czy panami?
Pozdrawiam ;:196
Ewa
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu, pozdrawiam Cię w Twojej kolejnej części. :wit
Na powitanie podsumowanie roku ogrodowego, i fajnie ;:215
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu,i ja jestem na posterunku ,żeby nie przegapić nowego wątku ,bo nieraz przegapiałam,a Twój ogród jakby i mój był ;:306 bo tak się w nim dobrze czuję ,a na domowe czerwone winko jakoś nabrałam ochoty i chętnie się napiję ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witam Was serdecznie i miło, że mimo późnej pory można liczyć na Gości ;:4

Aniu moja miła ;:196 dziękuję za obecność i ja podziwiam Twój ogród i zdjęcia znad jeziora ....tak nade wszystko zdjęcia! Proszę to dla Ciebie dzisiejsze niebo, które przybierało niesamowite skrajne oblicza :D


Obrazek

Obrazek

Justynko już niedługo, a będziesz urządzać ogród! Może i za rok będzie podobnie, któż to wie?
A my Ci będziemy sekundować i na pewno znajdzie się w nim kawałek mojego a może i wróci część Twojego poprzedniego! Ściskam Was wszystkich dziewczyny i chłopaka też...nigdy nie zapomnę pierwsze paczki od Was którą pakował Twój M ;:215 Ucałowania ;:196


Obrazek

Obrazek


Ewuniu masz rację ale to już będzie jesień, oczywiście liczę na długą i ciepłą. Ja co prawda narzekałam czasem na ciepło ale go lubię więc w sumie jestem dopieszczona latem! Kurczaczki są ...na pewno kogucik śliczny australorp i 2 maransy , tu mam wątpliwości bo ze skrzydełek maluchów wychodziło że parka ale do żadnego stary kogut nie podskakuje, tępi tylko tego czarnego, więc nie wiem. Kurczaczki są z początku maja więc za miesiąc powinny się nieść albo piać ;:306 Dziękuję Ewuniu, że zawsze jesteś ze mną ;:196


Obrazek

Obrazek


Bea Sezon był gorący i rzadko spotykany więc zasłużył na podsumowanie...choćby przez te śliwki ;:306
Dziękuję za pozdrowienia i posyłam uściski ;:196


Obrazek


Obrazek

Martusiu jak miło :D a na dowód, że i ja o Tobie myślę to przed ewentualnym przymrozkiem ścięłam dla Ciebie dwa kwiaty karczocha ;:196 Winko masz jak w banku! a ciekawa jestem jakie będzie tegoroczne, bo powinno mieć w sobie ten cudowny zapach i słońce lata! ;:304 Pozdrawiam ;:168
Te rok temu przywiozłam od Ciebie!



Obrazek

i znowu kwitną ciemierniki


Obrazek


Dziękuję za wizytę i życzę dobrej nocy ;:4
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj, Marysiu!
Tak wcześnie podsumowałaś rok ;:oj!
I takim galopkiem przeleciałaś przez poszczególne miesiące, bez tytułowej zadumy...
Skłonność do zmian popieram, sama już ich dokonuję. Ogród to żywy organizm i potrzebuje od czasu do czasu jakiegoś liftingu, odmłodzenia, czy jak tam zwał. Moment dobry, bo zapasów wystarczy Ci pewnie na dwa lata, a nadprodukcja płodów rolnych może się tak szybko nie powtórzyć.
Ale zanim do tego dzieła przystąpisz, dobrze odpocznij po letnich wyczynach w kuchni.

;:196 Jagi
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu kochana i ja się melduję w nowym wątku ;:196
Jak to leci ;:202 ledwie przed chwilą odczynialas zaklęcia wiosny zmieniając tytuł wątku, a tu już jesień.
Życzę zdrówka i pogody wedle potrzeb ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7930
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu
Jestem i ja :D Pelcia miodkowa :;230
Bardzo trafnie podsumowałaś ten ciepły sezon.
Nie wiem ,czy się jeszcze na taki załapiemy ;:224
Jeśli chodzi o zmiany w ogrodzie to chyba większość Forumków ma takie inklinacje, bo to daje radochę :D
Zimno wredne nadejszło wyjątkowo niespodziewanie :;230
Myślę ,że jeszcze Indian Summer nadejdzie ;:224
Szkoda, że wizytę u wracza przełożyli.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Witaj Marysiu .
Ostatnio niem mam czasu na Fo ,ale oczywiście nie może mnie zabraknąć w Twoim nowym wątku .
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Zaglądam i opatulam się kwietnym szaliczkiem, bo dzisiaj mroźno.
Ja również mam nadzieję na piękną jesień, a na podsumowanie odrobinę za wcześnie, jeszcze się sezon nie skończył, jeszcze chryzantemowy spektakl przed nami :D
Słoneczka :wit
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Zaduma po upalnym lecie! cz.39

Post »

Marysiu w nowej części wątku oczywiście i mnie nie może zabraknąć ;:168
Lato i u mnie było upalne tylko z wodą kiepsko i właściwie już pod koniec lipca było po roślinach wszystko podeschło mimo podlewania. Za to drzewa owocowe po kilku latach obrodziły aż w nadmiarze łamiąc się pod ciężarem owoców.
Za to dziś po raz pierwszy było skrobanie aut pod blokami nawet teraz tylko +2 stopnie, zimno, a jeszcze 3 dni temu +30 ;:218 Ale mam nadzieję jeszcze na złotą jesień ,kwitnące chryzantemy i marcinki.
Słonko mam , niebo niebieściutkie tego i Tobie życzę ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”