Świerk biały ( Picea glauca)'Conica'

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Miastowy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 wrz 2018, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem ze Świerkiem Conica kontra Mrówki

Post »

Dziękuje za odpowiedź, od jakiś pięciu dni schnięcie wierzchołka się zatrzymało ,uschło tylko z jednej strony jakieś 15% wierzchołka może dlatego że skończyła się słoneczna pogoda,tak że może nie wszystko stracone,zraszałałem tego iglaka kilkanaście razy na dobę wodą.Pytając właściciela pewnej szkółki z iglakami też odpowiedział mi że są szanse ale niewielkie że roślina się przyjmie ponownie,ale zdarzało się że takie zabiegi kończyły się dobrze.W sumie to i tak ten korzeń był bardzo ubogi w większości zdrewniały poza jednym takim odrostem jak mini koński ogon (pewno z powodu tych mrówek) i tym ciągnął ,tę część udało mi się zachować w całości.Tak czy tak czekam do wiosny i mam nadzieje że się udało.
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Świerk biały ( Picea glauca)'Conica'

Post »

Hej, wyciągam wątek ;:138
Jestem zdumiona opisywanymi tu problemami z conicami bo moja od 10 lat rośnie zupełnie bez problemów.
Skoro mi już urosła uroczo, chciałabym obok niej posadzić jakiegoś kolumnowego iglaka, coby tworzyły parę. Macie jakieś pomysły?
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Świerk biały ( Picea glauca)'Conica'

Post »

Odkurzam wątek.
Czy przesadzał ktoś dziesięcioletniego " Conicę" ?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”