Kaktusy - Pio1986

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Zamokły to i wyschną - u mnie jest podobnie, i też na najbardziej "zagrożonych" miejscach stoją lobivie i trichocereusy.
Na pewno jeszcze będzie słonecznie, do tego przecież substrat nie przemókł do dna więc nic się złego stać nie może. Tego się trzymajmy. :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Zawsze z wielką przyjemnością oglądam Twoje rośliny, są bardzo w moim guście ;:215 . Podziwiam kwitnącą leuchtenbergię.
I u mnie kaktusy zamokły, ale liczę jeszcze na wiele słonecznych i ciepłych dni, choćby takich, jak dzisiaj :) .
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Jak się wypogodzi asteriaski mogą zakwitnąć
cactus habitat
200p
200p
Posty: 313
Od: 25 cze 2017, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Jeżeli wierzyć prognozom to przyszły tydzień zimny, deszczowy, pochmurny i wietrzny a więc dla kaktusów nieużyteczny :(
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Dziękuję wszystkim za wizytę:) No niestety, nie wygląda na to,żeby miało być ciepło.Ariocarpusy wziąłem do domu, żeby kwiaty zdążyły zaschnąć. Nawet po przekwitnięciu długo pozostają mięsiste. Nie będę ryzykował.
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Mnie najbardziej podoba się Echinocereus subinermis :wink:
Świetny kaktus ze wspaniałym kwiatem ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Pio1986 pisze:/ ... / w tunelu jeszcze lecuhtenbergia wydała kwiat, / ... /
- za widokiem takich kwiatów będziemy musieli poczekać cierpliwie przez kilka miesięcy, kolor kwiatu będzie przypominał, wspaniałe słoneczne dni tegorocznego lata ...
Pio1986 pisze:/ .../ a na balkonie astriasy już nie zdążyły:
- mam i ja niedosyt, bo te rośliny są moimi ulubionymi, które bardzo chętnie podglądam u Forumowiczów, szczególnie pięknie wyglądają z kwiatami. U mnie również najprawdopodobniej nie zobaczę już kwiatów na jednym z moich Adenium, a bardzo na nie czekałem - trudno, poczekamy do następnego sezonu.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Dzisiaj dostałem niepocieszającą informację, o tym że tunel u wujka został uszkodzony.Mocno. Trwa akcja wynoszenia z pobojowiska wszystkiego, co tam było. Łącznie z kaktusami. Ciekawe czy zalane? Ciekawe, czy nic nikomu nie spadnie.Ciekawe, czy wypuszczające korzenie przybyszowe suszące się rośliny nie stracą korzeni na skutek uderzenia, czy położenia po prostu na korzeniach. Nie mogę się ruszyć z pracy. Nie mam zastępstwa. Dostanę normalnie zawału.
cactus habitat
200p
200p
Posty: 313
Od: 25 cze 2017, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Okropnie wiało wczoraj w nocy na wschodzie :( U mnie na osiedlu wichura złamała wierzbę kilka metrów od balkonu. Oczywiście kaktusy zabrałem wcześniej do mieszkania.
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Trzymam kciuki za to aby było to tylko drobne uszkodzenie i nic poważnego się nie stało Twoim ulubieńcom. ;:333
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Dostanę normalnie zawału.
Piotr, żyjesz? Duże zniszczenia wśród kaktusów, czy obyło się tylko na strachu?
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Wiem co czujesz, w zeszłym roku trąba powietrzna uszkodziła mi inspekt. Kaktusy zbierałem po ogrodzie. Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że wszystko przeżyło a tylko jeden ma do dziś widoczne ślady po tamtym zdarzeniu. U mnie też piekielnie wiało, o 4 w nocy byłem w ogrodzie zbadać sytuację z kaktusami to myślałem że odfrunę. Przyroda pokazała swoje gorsze oblicze, mam nadzieję że straty nie będą jednak tak duże i następne informacje od Ciebie będą bardziej pocieszające !
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Kaktusy - Pio1986

Post »

Bardzo wszystkim dziękuję za wsparcie :lol: Byłem tam dzisiaj po pracy, zawiozła mnie żona, bo akurat wracała z miasta. Zajechaliśmy tam, oceniłem sytuację- nie ma żadnych strat. Zacząłem przenosić w nowe miejsce i zajęło mi to parę godzin. Wujek z ciocią, kuzynkami i kuzynem ratowali wszystko,co było w tunelu i tak ratowali, że nawet chryzantemy wyszły cało ze złożonego tunelu.Wprost nie mogę w to uwierzyć ;:oj
Teraz moja kolej, żeby się odwdzięczyć. Bo autentycznie myślałem, że mnie od środka rozniesie. Cały dzień bolał mnie brzuch i głowa. Jak się okazało, wujek zareagował dokładnie tak samo, jak zobaczył, co się stało. Wrócił do domu i się położył. Ale okazało się, że nie ma strat. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i dobre słowo. TO jest ważne.
Dziękuję :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”