Kolekcje Floriana cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie oczywiście zawsze do usług .Gdy będę wykopywać oczywiście dla Ciebie odłożę karpę. Cafe au lait ona suepr prezentuje sie w wazonie i długo trzyma świeżość, bo teraz ja wypróbowałam gdy złamał sie gruby pęd .Ona też fikuśnie otwiera swoje kwiaty zaczynając od jednej połowy ,potem dopiero otwiera druga połowę. Brat zajął 7 miejsce w swojej kategorii 60+ jednak to dopiero jego drugi bieg .Teraz szykuje sie na Silesię. Brawa dla daliowego potentata, jednak zastanawia mnie to cudo dwukolorowe w bukiecie, brawa też dla cudnej medalistki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Miłko, 'Hapet Bordeaux' zapisana dla Ciebie. Wzbudziła podziw u mojej szefowej!
Twoje dalie wiatraczkowe też mają się dobrze!
Obrazek

Narine, 'Hapet Orange Cyrill' w pełni zasługuje na wyróżnienia więc cieszę się, że i w Olsztynie ją docenili. Powinien dobrze się sprawować u Ciebie, bo u mnie to plenna odmiana i w tym roku bardzo wysoka (ok. 2m).
Chyba najstarsza dalia w mojej kolekcji. Jest już ze mną 17 lat:
Obrazek

Anido, dziękuję 8-)
Ta balka skradła mi serce w ub. sezonie. I nadal to trwa ;:223
Obrazek

Agnieszko, tak jak napisałem i podkreśliłem - upchnąć 4 dalie na 1m2. Uwierz mi jest to możliwe! Być może sadzisz duże karpy lub masz na tyle miejsca, że możesz sobie pozwolić na luźne sadzenie. Tylko pozazdrościć! Ja przestawiam się na uprawę sadzonek zielnych czyli roślin jednopędowych więc możliwe jest gęste sadzenie. A trwa ono u mnie od początku kwietnia i tak stopniowo aż wszystko posadzę. Czasem jeszcze w czerwcu, zanim sadzonki będą się nadawały do wysadzenia. Bo stare karpy są posadzone w kwietniu. To idzie prędko. Powoli dopracowuję i usprawniam organizację pracy. Więc w tym samym czasie jestem w stanie obrobić coraz większą ilość dalii. Nie boleję nad każdą ściętą dalią, bo codziennie obrywam setki przekwitłych kwiatostanów. Ścięcie ok. 300 łodyg na wystawę to drobiazg. Po tygodniu nawet nie widać, że cokolwiek ściąłem :lol:
A skoro spodobała Ci się wyróżniona dalia typu ball - kolejna dla Ciebie:
Obrazek

Dziękuję Madziu! Mnie też zwalają z nóg ilości dalii, jakie widzę na wystawach lub w innych kolekcjach. Bo dalie po prostu są niesamowite!
Obrazek

Jadziu, ogromnie się cieszę, że wróci do mnie 'Cafe au Lait' ;:196 Ma niepowtarzalny kolor!
Gratuluję Twojemu bratu zajęcia wysokiego miejsca w półmaratonie! Silesia Maraton przerabiałem w ub. roku. Trudna trasa - mój najcięższy maraton więc na razie wybiorę inne maratony.
Dwukolorowa dalia w bukiecie to ta sama, co obrazek wyżej. Ta odmiana cechuje się dużą zmiennością, jeśli chodzi o uzupełniający kolor biały. Każdy kwiat inny!
Niektóre dalie zakwitają na bardzo krótkich ogonkach. Trudno je ścinać do bukietu. Tak jest z tą odmianą. Choć kwitnie od trzech miesięcy - dopiero dziś udało mi się ściąć łodygi:
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Ta dalia również cudna w pół rozkwicie niby chryzantema ;:167 Wiatraczek też fajny. Brat biega dla przyjemności ,jednak udział w pierwszym maratonie dodał mu skrzydeł . :)
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Przepiękne dalie ;:oj ja niestety poległam na przechowywaniu karp,po prostu nie mam miejsca z odpowiednią temperaturą.Kocham ogrody kolekcjonerskie, bo sama mam takie ciągoty :D
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7930
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florku
Obydwa kwiatki piękne i sympatyczne. :D
Chodzę po ogrodzie i cieszę się swoimi georginiami w rozkwicie - one zawsze na koniec sezonu najładniej kwitną a Dziadek Mróz już się czai.
Mam pytanie do Ciebie, jak zwykle trochę denerwujące :lol: Jak byś miał wybrać spośród swojej daliowej tęczy 5 faworytek ulubionych to ,które byś wytypował :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Hihi......dobre pytanie, ciekawa jestem odpowiedzi. :;230
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Jadziu, każdy z nas biega dla przyjemności. I choć treningi mam wyczerpujące i pochłaniające dużo czasu, a na zawodach wypluwam płuca i tętno mam prawie przedzawałowe to przyjemność jest, że pokonało się własne słabości, że przekroczyło się kolejną barierę, że można było się pościgać na finiszu unosząc się na fali dopingujących kibiców itd.
Tak, 'Flirt' ma coś z chryzantemy ;:108 Ale prawdziwie chryzantemowy szyk ma ta odmiana:
Obrazek

wersja klasyczna tej niezwykłej odmiany:
Obrazek

Bejko, kolekcjonowanie wciąga. Przenosi nas winny wymiar ogrodnictwa, gdy zestawiamy z sobą taką niesamowitą różnorodność w obrębie jednego gatunku!
Szkoda że u Ciebie warunki do przechowywania dalii zawiodły. Ale próbuj, może uda znaleźć się lepsze. Trzymam kciuki!
Kolejny klasyczny roztrzepaniec:
Obrazek

Agnieszko tak, dalie nabrały wigoru, po deszczach zazieleniły się i wydały mnóstwo nowych pąków mając za nic czający się koniec sezonu.
Na tak sformułowane pytanie co do najpiękniejszych dalii nie jestem w stanie odpowiedzieć. Wobec urody dalii jestem bezkrytyczny i kocham je niemal wszystkie! Ale mógłbym się pokusić o wymienienie pięciu najładniejszych tegorocznych nowinek. Byłyby to: 'Hapet Ideal', 'Hapet Belladona', 'Hapet Neon Point', 'Kifujin', 'Kazusa Bijin'. Ale zaraz ciśnie mi się na usta druga wspaniała piątka debiutantek: 'Elma Elizabeth', 'Loui Megos', 'Coriallo Furioso', 'Honky', 'Hapet Compo'. Z tych "the best" ta jeszcze nie była pokazywana:
Obrazek

Lodziu, odpowiedź (raczej wymijającą) już znasz ;:306 A to jeszcze jedna z moich tegorocznych faworytek:
Obrazek

Śnieżnobiała, idealnie kulista - po prostu cudowna!
Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Nigdy nie wiadomo kiedy trafi strzała amora :D Mnie dzisiaj we własnym ogródku trafiła - nawet nie wiedziałam, co to za dalia, bo się wybarwiła zupełnie inaczej niż na zdjęciach u sprzedawcy - też Ci się spodoba :wink: Hollyhill Calico

Hapet Daydream powala na kolana - cały czas się zastanawiam, czemu ja jej jeszcze nie mam?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Cudna ta Twoja faworytka jak dla mnie cudo i wcale sie nie dziwię wyborowi MISS ;:167 .Kiedyś kupiłam Akitę właśnie w tej wersji klasycznej i niestety wcale nie wypuściła pędu i poszła w zaświaty .To jednak była jedna z tych marketowych. Show'n tell też śliczna zresztą od zawsze mi sie podobała. Niestety niedługo trzeba będzie brać się za wykopki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Dziś nic wielkiego nie napiszę, bo... padłam ;:219 Ujrzałam u Ciebie cudo, które za mną chodzi odkąd zobaczyłam je na którejś z wystaw.
Ornaments ;:oj ;:167 ;:167 ;:167
Proszę mnie już zapisać w kolejkę :wit
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie,Twoja odpowiedź,nie taka znowu wymijająca.
Mamy różne gusta i upodobania, Ty odkryłeś rąbek swojego......za to wielkie ;:138
Ja mam kilka odmian dalii z którymi się nie rozstaję, niektóre żegnam bez żalu.
Podobno,.."nie to jest ładne,co jest ładne, ale to,co nam się podoba"... ;:108
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Kasiu, bardzo ciekawa 'Hollyhill Calico'. Wyjątkowa zmienność i niepowtarzalność w ubarwieniu! Pewnie, że mi się podoba ;:333
'Hapet Daydream' to jedna z moich faworytek wśród dalii kulistych! Aż się dziwię, że nie zostaje dostrzeżona na wystawach. Ale u mnie jest gloryfikowana ;:108
Piękna jest również dalia kulista od Ciebie ale nie chce się rozmnażać :(
Obrazek

Jadziu, 'Akita' to niepowtarzalna dalia i trudno się jej oprzeć. Na szczęście u mnie ładnie się rozmnaża i kwitnie wiec gdybyś potrzebowała, to napisz.
Tak, zbliża się czas wykopków ale u mnie nastąpi to nie wcześniej jak za 1,5 miesiąca. Nawet jeśli wcześniej zakończą kwitnienie, to nie ma co się spieszyć z wykopkami, bo dalia najlepiej czuje się w ziemi ;:108
Dalia, która potrafi zachwycić ale potrafi też rozczarować czyli jak ja je nazywam - dalia chimeryczna :wink:
Obrazek

wszędobylska, bo bardzo plenna dalia :lol:
Obrazek

Narine, miło mi to czytać ale 'Ornaments' jest również dalią chimeryczną. Pierwszy kwiat zazwyczaj piękny, sztywny; kolejne - bardzo łamliwe więc co z tego że ładna, jak muszę większość kwiatów usuwać :?
Podobnie ta - przepiękna dalia ale dość krucha (chyba zgodnie z nazwą :wink: )
Obrazek

Nazwa tej dalii budzi moje wątpliwości ale pod taką ją dostałem i na razie nie mam innego pomysłu:
Obrazek

Lodziu, cieszę się, że moja odpowiedź Cię satysfakcjonuje. Mi trudno rozstawać się z odmianami, które już u mnie zagościły. W każdej dostrzegam jakieś piękno! Nawet te skromniejsze anemonowe mają swoje walory i miejsce w moim ogrodzie. W tej grupie moimi ulubienicami są dalie o bordowych liściach:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie wiesz ,ze nie jedna Twoja dalia mi sie podoba, tylko skąd znaleźć dla nich miejsce, które dawno sie skończyło ;:145 Pozostanę przy podziwianiu ich u Ciebie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”