Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

TomeczekBBS pisze:Coś sporo kosztuje. Tej alko nie mam i nigdy nie używałem, więc nie mogę się wypowiedziec, ale używam RYOBI RLM4617SME i ona jest totalnym mistrzem! Nie jestem jakimś profesjonalistą w dziedzinie sprzętu, ale kosiarkę prowadzi się leciutko, nie ma żadnych luzów i kosi trawę jak zła ;)
to i tak zawsze będzie produkt z dolej półki nazywany potocznie chińczykiem,oczywiście jak ci kosi to jesteś zadowolony i nie masz porównania z innymi kosiarkami gdyż mógłbyś stwierdzić że twój mistrz jest z końca stawk, nie ma co porównywać jakości Ryobi np.z AL-KO bo AL-KO to jest inny produkt z wyższej półki
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

W cenie ok 1700zł. masz już Kawasaki,te silniki są nie do zdarcia,lepsze i wytrzymalsze z całą pewnością od wspomnianych,Stihl kosy dobre ma już za sobą taj jak i Husqvarna teraz zostały im kosy tylko drogie,Makita DBC400 kosa jeszcze w miarę,Oleomac też nie jest jakimś przodownikiem jakości,dobrze że Husqvarny nie kupiłeś bo od nich jak najdalej,jakość szybuje w dół z prędkością światła,najlepsze są te stare konstrukcje takie jak właśnie Kwasaki,stare Stihle,jeszcze chyba Active w niektórych kosach jest to zmienione,teraz im nowszy model tym gorszy szajs
Awatar użytkownika
TomeczekBBS
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 7 maja 2017, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Tak się składa, że używałem ich sprzętów, bo mój brat jest fanem. Ale mam swoje i nie widzę różnicy w użytkowaniu, więc jestem zadowolony z tego co mam. No i nie przekonuję Cię do ryobi, ale uważam, że sam mogę zdecydować, czym pracuje mi się najlepiej.
stratos37
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 4 maja 2014, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Potrzebuję dobrej jakości głowicę do kosy Oleo-Mac Sparat 44 - co radzicie ?
elamir
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lis 2018, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Padła mi husqvarna 235. Koszt naprawy w serwisie to około 600zł. Zastanawiam się czy ją naprawiać czy wziąć coś nowego. Warunki pracy raczej ciężkie: gęste trawy i małe samosiejki/krzaki. Dotychczasowe 1,8 KM czasami nie dawało rady i kosa się zacinała przy cięższych odcinkach, dla tego brałbym coś o podobnej mocy albo wyższej. Zastanawiam się nad:

- oleo mac sparta 44T, 2,1 KM
- MAKITA BBC5700, 3 KM

Obie po około 1500zł. Zależy mi na małych wibracjach przy pracy. Coś ktoś poleca do tego przedziału cenowego albo tańsze?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Spartę mam i mogę polecić, ale w wysokich pokrzywach czy nawłoci też słabuje jak się szybko prowadzi.
Piszę o żyłce, bo jakoś przestałem używać ostrza.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Kawasaki KHB45,kosa lepsza od Makity czy Oloeo,silniki Kawasaki w kosach są nie do zajeżdżenia a cena przystępna
Kamil78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lip 2016, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

po 2 latach użytkowania czas podsumować pracę ze Stigą SBC 252 D.
W mojej ocenie coś z coś - niska cena (ok 1 tys zł) nie idzie parze z jakością. Niby pierdoły bym zniósł - ukręcające się gwinty (śruby smarowania przekładni i pokrywy filtra powietrza) - bo to można naprawić we własnym zakresie. Ale niestety po 2 latach zatarł się silnik - pomogła wymiana tłoka, ale w mojej ocenie - trochę za dużo tego jak na "firmowy" sprzęt...
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Stiga to moim zdaniem drogi chińczyk, ale tu pewnie niektórzy mogą się ze mną nie zgodzić. Tak z ciekawości to użytkowałeś ją według instrukcji? Pytam, bo sam mam chińskiego NACa i jest tam napisane max 30 minut pracy a potem trzeba mu dać min 30 minut odpoczynku. Nigdy nie próbowałem żyłować podkaszarki dłużej niż 40 minut i może dlatego sprzęt działa już 7 sezon. Plusem tych chińskich kos są bardzo tanie części zamienne (np. jak zatrę w końcu silnik to cylinder, tłok, pierścienie, uszczelka to jakieś 35zł + wysyłka).

Jeśli chodzi o markowe silniki to teściu ma kosę Husqvarna ponad 15 lat i nadal śmiga jak nowa.
Kamil78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lip 2016, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Stiga 252D to kosa, a nie podkaszarka ;) - kosiłem ok 800 m2. Po wypaleniu baku zawsze odpoczynek. Olej dedykowany Stigi, co 2 baki smarowanie przekładni.
Nie traktowałem jej szczególnie delikatnie, ale też nie dawałem mocno w kość - ot normalne użytkowanie.
mzapert92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 3 lip 2018, o 08:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

My 3 lata posiadamy kosę Hecht i żadnych problemów, kosi świetnie a ma co, bo mamy za domem zagajnik krzaków, które ciężko zliwidować na stałe, kosztowała niekoniecznie mało bo ponad 700zł, ale jesteśmy bardzo zadowoleni.
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Jaka jest różnica między Oleo-Mac Sparta 440T a 441T?
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Witajcie :wit Przymierzam się do zakupu nowej kosiarki. Interesuje mnie model FAWORYT CJ53BS750N. Cena jak na aluminiowy korpus, moc silnika i szerokość koszenia kusi do zakupu. Zdaję sobie sprawę, że Faworyt to nie jest marka z górnej półki, ale po prostu nie stać mnie na droższy zakup, a chciałabym kosiarkę, która spełni się na dużym ogrodzie (ok. 30 arów). Dotychczas mieliśmy Nac z aluminiowym korpusem i silnikiem B&S o mocy 4KM i szer. koszenia 48cm - mimo, że Nac tez nie ma dobrych opinii, to akurat ta kosiarka służyła nam 14 lat. Wprawdzie napęd zepsuł się po kilku latach ;) , ale mąż zdemontował i chodziła jeszcze 5 lat bez napędu. Kiedyś nawet była w serwisie (był kłopot z odpaleniem, ale okazało się, że problem był drobiazgowy - świece), to serwisant był zdumiony, ze ta kosiarka to Nac, bo stwierdził, że jest naprawdę niezła :) Pomyślałam, że może te słabsze mają też lepsze egzemplarze ;:131 ;:173
Nie znam zupełnie Faworyta, ale parametry wydają się dobre (szer.koszenia 51cm, silnik 7KM B&S, aluminiowy korpus).
Czy sądzicie, że można zaryzykować? Zna ktoś ten model?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”