Pod Dębem ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witaj Martuś
Dziękuję za odwiedziny i odpowiedź która rozjaśniła mi umysł :lol: . A jeszcze zapytam bo masz link u siebie w podpisie z nadwyżkami chciałam luknąć i nie mam uprawnień ;:131 ;:131 . I znowu zagwostka :;230
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu :wit
Jak już ma się swój areał , swój kawałek ziemi.
|To już będziesz tylko zmieniać i upiększać.Znam to bardzo dobrze z własnych doświadczeń.
Tutaj wieloma roślinami się zarazisz :D
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witam w kolejny dzień :wit

anabuko1 Aniu lista się zaczęła powiększać :lol: Coraz więcej piękności chciała bym mieć ale to się zobaczy nie od razu sukcesywnie cos tam się będzie upiększać :D .

Rano było słonecznie teraz trochę pokropiło i grzmi , ziemia aż pragnie tego deszczu sucho jak pieprz . Rośliny nadzwyczaj dają sobie radę gorzej z trawą . Nad tym będziemy jednak myśleć na wiosnę i tak po wycięciu tak zarośniętej działki drugie tyle było filcu . Ile ja się nalatałam żeby kupić odpowiednie grabie w końcu się udało i poszło jak po wodzie . Na wiosnę trzeba będzie kolejny raz wygrabić i oczywiście na jesieni jak spadną wszystkie liście . Także dla relaksu przy tak pochmurnej pogodzie kawa i lektura .
Obrazek

Papryczka która zdobi swoimi kolorami i cieszy oko :wink:

Obrazek

I na koniec pytanie do bardziej doświadczonych osób . Mam w ogrodzie taką roślinę wygląda mi to na żurawkę , ale czy na pewno jest trochę taka nie zwarta rozczochrana , Może przez to że była zarośnięta . Jeśli się mylę to mnie poprawcie .

Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam na więcej ;)
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Piękny ogród się zapowiada :)
Pokazuj przemiany, pokazuj, ciekawa jestem, jak zagospodarujesz ogród.
Fajnie, że masz już duże drzewa i krzewy, piękna rama dla powstającego ogrodu.
Tych dwóch świerków conica nie ruszałabym, wcale źle nie wyglądają.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joasiu masz racje ta roślinka to żurawka drżączkowata kwitnie ciemnoróżowymi kwiatami śliczna nawet z liści .Ona jest bezproblemowa.Martwiłaś sie ,ze wątek stoi a teraz przyspieszył.Latem zawsze panuje letarg na forum bo każdy zajęty zamykaniem lata w słoikach, no bo trzeba zagospodarować udane tegoroczne zbiory.Ciekawe czy w akwarium mieszkają tylko roślinki, albo również rybki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Madziagos witaj . Świerki zostają na miejscu zrobimy tylko ładne obrzeże , bo tam nie ma nic i cały czas obsypuję się ziemia na chodnik . Wsadzę jeszcze lawendę i tu będzie na tyle .
JAKUCH dziękuję za odpowiedź jest nawet sporo kępek tej żurawki więc będę miała na rozsady , dokupię czerwonej i żółtej dla kontrastu i obsadzę przy wjeździe pod drzewami ponieważ więcej jest cienia jak słońca powinny dać radę . A na tył pójdą funkie . Najlepiej jakbym gdzieś dostała te duże . Czyli bazar będzie często oblegany :;230
Co do akwarium są w nim ryby i krewetki , ślimaki i glonojady .
Mam nadzieję że mnie administracja nie zbruka za kilka fotek .
Ślimaki o ile w ogrodzie uchodzą za szkodniki tak w akwarium są pożytecznymi stworzeniami .


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Może na razie starczy z racji obaw o naganę .

Mocno dziś popadało i w dalszym ciągu pada. Jutro ma być 18 stopni trochę drastyczna zmiana temperatury z 31 na 18 ;:131
To co mam w ogrodzie to wykorzystuję na przetwory , niestety większość owoców przeminęła zanim się wprowadziliśmy , ale na przyszły rok będzie dużo dżemów ogórków i pewnie sałatek .

Obrazek

Obrazek

Mój skromny ganek , który w przyszłym roku zapełni się kwiatami . W tym to ewentualnie wrzosy i wrzośce .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I pytanie
Jak radzicie sobie z wykopaniem korzeni , może macie jakiś patent ??

Obrazek
I na koniec towarzysz za oknem , który dzielnie broni swojej Pani przed natrętnymi muchami i komarami

Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu przyspeszył Twoj wątek. Cieszę sie. Patrzyłam na Twój profil. Coś pomogło. ;:108
Korzenie zostaw . Z czasem nie będzie ;po nich sladu.
Nie likwiduj oczka. TO MOJE MARZENIE. Dziecko podrosnie a oczko bedzie zdobiło ogród. Komary nie zawsze bedą.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witajcie w ten kolejny dzień :wit

Alu jeszcze oczko istnieje suche ale istnieje . Też mam dylemat , zostawić czy usunąć bo by piękne miejsce z tego wyszło .
Hmm od czego by tu zacząć , to jest jeden z tych dni kiedy wolałabym nie wstawać . Narobiłam trochę biedy od wczoraj lało a ja zostawiłam uchyloną szybę w aucie no i się porobiło . Gdyby to było zwykłe auto , to by wyschło i tyle , ale ono jest tak naćpane elektroniką że jak jechałam dziś do Sochaczewa to mi się fotel składał i rozkładał :cry:

Propo jazdy przy drogach widać już oznaki jesieni drzewa zaczynają się wybarwiać na brązowe kolory ,jakoś tak szybko wszystko w tym roku
Rano obudził mnie deszcz walący jak w bębny o dach , wyjrzałam za okno i moim oczom ukazał się ponury jesienny dzień .

Obrazek

Obrazek

Wypiłam kawę i wzięłam się za dżemy i zupę gołąbkową
https://images92.fotosik.pl/24/4fe3a3125bd5654bmed.jpg
https://images92.fotosik.pl/24/837136b14b82853fmed.jpg
No i wpadłam zapytać o poradę .
Nie wiem czy nie powinnam założyć nowego wątku odnośnie identyfikacji roślin , ale potem to chwila muzyki i wątek by umarł .
Więc tu Was zapytam może mi ktoś podpowie .
Obrazek

Na zdjęciu po lewej jest roślina z długimi badylami , oczywiście jak to ja od razu wycięłam , ale ona odrasta i ma się dobrze . Moje pytanie co to może być za krzew ?? drzewo ??
No i mam sporo pola do popisu w moim przed ogródku i nie ma zielonego pojęcia co tam można by było posadzić . Wylądował tam miskant olbrzymi i na pewno myślałam o clematisie . Była tam posadzona róża , która nie była chyba cieta od wieków . Nie mogłam jej ogarnąć więc ją wycięłam całkowicie .

Obrazek

Obrazek

I na koniec kilka zdjęć z ogrodu obiecuję , że w przyszłym roku będzie już trochę kolorów :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

aha i jeszcze coś takiego wycięłam :lol:


Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit
Weekend przebiegł w miarę spokojnie, padało praktycznie całą sobotę . Dziś odwiedziłam koleżankę , która mnie obdarowała taką pięknością ;:oj

Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witaj Joasiu, :wit masz mnóstwo terenu do zagospodarowania i już sporo roślin do identyfikacji a jeszcze wiosną na pewno następne się pokarzą.Nie spiesz się, planuj rozważnie, żeby potem nie przesadzać.Miskanta giganteusa nie sadź w przedogródku, bo szybko zarośnie cały teren. Jeśli planujesz trawy to raczej delikatne i zwiewne, żeby nie przytłaczały całości nasadzeń. ;:108
Będę kibicować Twoim poczynaniom, fajnie jest bawić się w aranżację gdy areału jest pod dostatkiem. ;:oj ;:215
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Cześć Joasiu :wit

Bardzo ładną kupiliście działkę, w pięknym otoczeniu :) Uwielbiam domy blisko lasów, pół, łąk, sama też takie miejsce wybrałam :)

Nie wiem jaka to roślina, o którą pytasz, ( ta po lewej stronie że zdjęcia), ale to miejsce ze zdjęcia wygląda bardzo urokliwie :)

Piękną hostę dostałaś!

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joasiu powinnaś pokazać z bliska te rośliny, bo z daleka nie bardzo można rozpoznać, bo nie widać nawet liści ,wiec trudno zidentyfikować delikwenta.Zupa gołąbkowa zaciekawiło mnie to pierwszy raz słyszę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit
W nocy było dość zimno 8 stopni tylko , co dało się odczuć już w domu , niebawem trzeba już zacząć przepalać .
Witam nowych gości w moim ogrodzie na pewno wpadnę z rewizją :)

Stasiu chyba masz rację z tym miskantem i przesadzę go na duży ogród tam mu będzie lepiej . Dziękuję za radę .
Amanita ja mam tak że jak mi się coś nie podoba to wycinam i z tego urokliwego miejsca właśnie wycięłam te badyle , ale są twarde i wypuściły nowe rosną bardzo szybko tylko w dalszym ciągu nie wiem co to za roślina. Na portalu społecznościowym jedna osoba napisała budleja druga że to iwa :? A ja dalej nie wiem co to :roll: . Dlatego wrzucam zdjęcie z bliska .
JAKUCH Zupa gołąbkowa u mnie jest alternatywą gdy mi się nie chce stać i kręcić gołąbków . Przepis przypadkiem znalazłam na internecie . Jest bardzo syta i aromatyczna :D

Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”