Kawon ( arbuz ) - część 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Rupert inne odmiany, zły termin siewu/sadzenia, złe nawożenie, złe podłoże, choroby, złe miejsce rośnięcia i wiele innych czynników :D

U mnie arbuzy mają na chwilę obecną między 1 a 7kg (różne odmiany). A niektóre w ogóle padły lub nie wydały nawet 1 owocu.
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 985
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Dziś otworzyłem kolejnego arbuza zerwanego ponad miesiąc temu. Konsystencja i smak idealny a myślałem, że leżakowanie go popsuje, waga około 9KG.

Obrazek

Obrazek
Pierwszy raz uprawiam crimson sweet i u was też jest dosyć gruba skóra i niezbyt smaczny miąższ przy niej ?

Viola piękne sztuki ;:oj
Piotr
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Też mam Crimson Sweet i skóra faktycznie gruba, a miąższ był u mnie bardzo soczysty i smaczny, tylko im bliżej skórki, tym smak był gorszy :wink:

Dziś otworzyłem kolejne Bingo i dokładnie to samo co w dwóch ostatnich owocach tej odmiany... więc zerwałem pozostałe dwa Bingo i czekają na rozkrojenie. Jeśli będą takie same, to chyba pożegnam się z tą odmianą :roll: Do tego rozkroiłem jeszcze Crimsona, który był miękki i zaczął pleśnieć. Jak wbiłem nóż to ze środka wyleciał gaz, który śmierdział, więc owoc zaniosłem na dwór i tam pokroiłem. Jak przekroiłem na pół moim oczom ukazała się zupa arbuzowa ;:306 Całość była do wyrzucenia ;:145
Pozdrawiam :wit
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

A mi szósty raz ten sam złodziej opędzlował działkę. Tym razem głównie interesowała go marchew, buraki i por. Arbuzy tylko znów podeptał, pomacał i poobracał i zerwał tylko jednego dość małego ale dojrzałego i wbił na słupek płotu ;:223 ;:223 ;:223 ;:223

rolnik90 Crimsony mają bardzo twardą i grubą skórkę... To nie Złoto Wolicy, którego można jeść aż do żółtej skórki :)

--julian-- Bingo to na prawdę smaczna odmiana, tylko faktycznie w tym roku jakoś dziwnie te arbuzy dojrzewają. Jakby dużo wcześniej przez co moje obliczenia (wg doświadczeń z lat ubiegłych) kiedy zerwać diabli biorą.
Ze dwa lata temu miałem podobna przygodę - podchodzę do arbuzowiska i słyszę syk, tak jakby powietrze schodziło z dziurawej opony. Zaintrygowany szukam źródła dźwięku i padło na jednego z arbuzów. Przyglądam się bliżej i widzę w miejscu gdzie był kwiat się coś pieni i syczy. Okazało się po rozkrojeniu, że arbuz po prostu fermentował, ale tego arbuzowego wina nie odważyłem się spróbować ;:304
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

wokan zrób coś w tej sprawie kradzieży :roll: Tak nie może być, bo to jest łamanie prawa ;:223 Złodziej wróci nawet za rok, bo na pewno będzie wiedział, że posadzisz coś na swojej działce ;:202 Tak ostatnio słyszę, że ciągle ktoś coś kradnie na tych waszych działkach coś kradnie niszczy itp. i dochodzę do wniosku, że brama wejściowa powinna być zamykana na klucz, a każdy właściciel działeczki powinien mieć do niej osobisty klucz ;:224
Jetem prawie pewien, że te arbuzy tak dziwnie dojrzewają przez te palące Słońce, suszę i na pewno przez zbyt wysoką temperaturę ;:3 Dziś zerwałem trzy największe sztuki pozostałe na moim arbuzowisku. Zostało jeszcze ok. 11 owoców różnej wielkości. Na pewno nie będą to już większe sztuki, ale coś tam będzie :D Odmiany Bingo nie skreślam, ale po prostu się zawiodłem na niej, bo tyle na nią czekałem, dmuchałem, chuchałem i co z tego wyszło... po prostu nic wartego uwagi. ten arbuz ma jeszcze trzy szanse, by udowodnić mi w tym roku czy zasługuje na moją uwagę ;:224
Tak myślę, czy nie posadzić w przyszłym roku większej ilości arbuzów, bo może coś bym sprzedał przy ulicy :D :?: Taki POLSKI ARBUZ prosto z pola, byłby czymś nowym ;:204
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Julian Moje doświadczenie arbuzowe jest właśnie w kierunku komercjalizacji uprawy, dlatego w tym roku mam 19 odmian :D Tyle że ja w innym kraju ;)

Co do złodziejaszków to równie dobrze może być inny działkowiec albo jakiś ktoś (menel) żyjący na działce.


Mam problem... Sugar baby, Rosario i Red star maja po 40-45 dni a nadal białe/blado czerwone... Jak to u was wyglada?
Danivil
100p
100p
Posty: 135
Od: 2 cze 2017, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

U mnie sugar baby to już nawet po 32 dniach było dojrzałe. A 35 dni to już w zupełności mu wystarczy.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Tak się zastanawiam, czy zdążymy....

Obrazek
Arkosxd
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 lip 2018, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Przy jakich tempteraturze w nocy arbuz przestaje rosnąć?Zapowiadają bardzo zimne noce i chciałabym wiedzieć.
Arkosxd
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 lip 2018, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Drugie podejście do problemu jaka to odmiana arbuza...

Zapylony 30/31 lipca

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciu 5 zł(aparat w telefonie rozjaśnił monetę).
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

A jakie odmiany były siane ?
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Orangeglo niebo ;:333

Obrazek
Arkosxd
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 lip 2018, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 10

Post »

Nasiona dostałem od kolegi.Niestety on również nie wie jaka to odmiana.Nie wiem po ilu dniach mam zerwać arbuza.Kolega ma "swoje sposoby"....Ja niestety nie będę umiał rozpoznać czy arbuz dojrzały jego sposobami.W grę wchodzi głównie liczenie dni.Tylko po ilu dniach mam zerwać tego arbuza nie znając odmiany.Jest jeszcze trochę dni zanim będzie można zerwać arbuza,ale muszę zacząć się zastanawiać jak znaleźć "złoty środek" w tej sprawie.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”