Ogórek kolczasty - kiwano

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Już widać :) Ładne owoce. U mnie nie mam co liczyć na owoce w tym roku :/
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 677
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

fridka27 pisze:FreGo czy zdjęcia są już dla Ciebie widoczne?
Tak,tak teraz są widoczne , nie wiem jakim cudem ale są. Dzięki Ewa. :tan :uszy No bardzo ciekawe, owoce mają troszkę inny kolor niż liście czy pędy, są jakby niebieskawo-zielone a liście i łodyżki bardziej zielone. Czyli u mnie też powinienem takie widzieć.Moje kiwana są na ziemi rozłożone.
Witam, jestem Adam.
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Dziś postarałam się zrobić zdjęcia owoców kiwano od najmniejszego do największego. Tempo przyrostu owocu u mnie jest bardzo duże tzn z tego najmniejszego owocu w ciągu czterech maksymalnie pięciu dni mam owoce te największe. Dodam że u mnie wody z nieba jedt jak na lekarstwo, krzak choruje a słońce praży i być może dlatego tak szybko rosną. Małe owoce są jasnozielone natomiast duże-ciemno zielone wpadajace w kolor niebieski. Poza tym krzak od początku ladnie rósł. Sadzony z rozsady. Jak widać na ostatnim zdjeciu nie jest wybitnie duży i rozrośnięty ale ma pod liśćmi mnóstwo kwiatów z owocami, chociaż długo nie zakwitał
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ewcia :)
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

U mnie ogromna roślina ale zero kwiatów i owoców.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Mam 5 roślin w polu. 0 kwiatów i owoców. Za rok w tunelu oraz między tunelami (też bardzo ciepło). Zobaczymy czy to pomoże.
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

U mnie wręcz przeciwnie. Owocuje jak szalone. Owoce mają już wielkość przerosniętych ogórków. Czekam aż dojrzeją.
Pozdrawiam Ewcia :)
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Dojrzeją najprawdopodobniej po zebraniu i przechowywaniu w domu. Owoc jest dojrzały kiedy ma żółtą skórę.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Moja posadzona w szklarni 1 sztuka poszła do sufitu 2,5 m na wysokość i ze 3metry na szerokość,przy czym częściowo na długości sukcesywnie ucinam końcówki.
Na dziś naliczyłam 12 już dużych owoców z pierwszych kwiatków a reszta kwitnie ale owoców nie widać.Dzisiaj zerwałam dwie sztuki trochę przebarwione na żółto ale z doświadczenia ubiegłorocznego wiem,że trzeba je przetrzymać w domu,aż zrobią się intensywnie pomarańczowe,wtedy są zjadliwe.
;:31
pozdrawiam
Alicja
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Tak wyglądają obecnie moje owoce kiwano
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ewcia :)
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 677
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Ewa, chyba tylko Tobie się tak udaje to kiwano.
Ja po woli się skłaniam ku pewniej tezie. Otóż, mam kiwano w 3 miejscach. We wszystkich się ono płoży po ziemi( i tak chciałem aby było) ale nigdzie nie mam owoców do tej pory!Wychodzi na to że aby kiwano owocowało musi się piąć w górę. Jeszcze zaczekam z wnioskami bo jedno mi akurat na siatkę włazi i może ono to potwierdzi co piszę. Bo do tej pory mam grządkę 100cmx60cm i dosłownie busz z kiwano i kwitnie ale nie wiąże owoców. w innym miejscu spokojnie dwa "węże" kiwano sobie łażą ale też zero kwiatów.W trzecim miejscu jest w trawie i badylach ale jeden wlazł na siatkę, co prawda urwało mu coś czubek ale ono się i tak rozkrzewi. Zobaczymy co z tego będzie. ;:7
Witam, jestem Adam.
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Kiwano mam pierwszy rok. Pod sadzonki dałam obornik. Posadzone bodajże sześć sadzonek w miejscu w którym cały dzień aż do zachodu słońca jest słonecznie. Krzak nie jest duży i krzaczasty. Podlewany sporadycznie mimo że u mnie ciągle brakowało deszczu a do tego złapało go choróbsko ale jakoś daje radę. Nadal owocuje i oprócz dużych ma jeszcze małe owocki.
Pozdrawiam Ewcia :)
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Chyba teoria o rośnięciu na ziemi jest prawdziwa bo u mnie też na polu rosną bez podpór i 0 owoców.
miczu007
100p
100p
Posty: 192
Od: 4 sty 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grudziądz - Okolice

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

u mnie posadzony 1 krzak myślałem długo ze nic z tego nie będzie ale jak ruszył to rozrósł się bardzo mocno . rośnie bez podpór na ziemi owoców dziesiątki rośnie jeden na drugim one tak mają czy to anomalia :D postaram się wrzucić jakieś zdjęcie
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”