Ogród z angielską nutą cz.12

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

O matuchno, Monia jak to się stało, że ja Ciebie zgubiłam ;:oj Takie cuda, jakie Ty pokazujesz to trzeba mieć na oku ;:196 Mam nadzieję, że ze zdrowiem lepiej, a teraz się rozsiadam i czekam na dalsze opowieści ;:196
Jeżówkowe czas zaczynać ;:209
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Moniko czym tniesz żywopłoty? Domyślam się,że masz piłę elektryczną,możesz podać,jaką ma moc i czy jesteś zadowolona? Noszę się z zamiarem kupna i dlatego wypytuję.
Ogród piękny,mnogość gatunków i odmian,szkoda tylko,że w tym roku tak szybko wszystko przekwita ;:131
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

silversnow pisze:Monisiu ale piękne piwonie.. Nie miałam pojęcia że istnieje ich tyle odmian. Iryski też bardzo mi się podobają. Ja tez bardzo lubię liliowy kolor. na razie mam w nim tylko lawendę i floksy. Trzeba się będzie rozglądnąć co jeszcze w tych barwach kwitnie ;)
Och, kochana, odmian jest znacznie więcej - co jedna to piękniejsza ;:167
W kolorze lawendowym możesz kupić sporo bylin - bodziszki, dzwonki, przetaczniki, kocimiętki, irysy, astry jesienne i wiele innych :D To piękny kolor do kompozycji, bo świetnie gra z każdą inną barwą ;:215
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Margo2 pisze:Moni, nadrabiam zaległości
Jak zwykle z przyjemnością obeszłam ogród
A z dziką rozkoszą obejrzałam iryski
Ty wiesz o tym, prawda?
Jak ogród po tym zimnie i deszczach?
Gosiu, miło Cię widzieć ;:4 Iryski są cudne, prawda? Teraz jednak podziwiam już liliowce ;:167 Jestem w nich absolutnie zakochana ;:167
Ogród ma się po zimie kiepsko - walczymy z karczownikiem i niestety walka wciąż trwa. Mam ogromną ilość strat, głównie w irysach i liliowcach. Strasznie mi smutno, bo dużo cennych odmian straciłam ;:145



pela11 pisze:Moniczko , spacer po Twoim ogrodzie to prawdziwa przyjemność i to nie tylko ze względu na różnorodność pięknych roślin ,które się w nim znajdują , ale przede wszystkim na przepięknie , kolorystycznie skomponowane rabaty .Oczy dają radość dla duszy . ;:196 . Nie martw się , nie tylko u Ciebie są zachwaszczone miejsca ,też wiem coś o tym .Pozdrawiam ;:167
Eluś, z tymi chwastami to jakiś kosmos ;:202 Pielę, a za plecami już rosną od nowa :twisted: Robota bez końca ;:218


PEPSI pisze:O matuchno, Monia jak to się stało, że ja Ciebie zgubiłam ;:oj Takie cuda, jakie Ty pokazujesz to trzeba mieć na oku ;:196 Mam nadzieję, że ze zdrowiem lepiej, a teraz się rozsiadam i czekam na dalsze opowieści ;:196
Jeżówkowe czas zaczynać ;:209
Hejka ;:196
Nic się nie martw, ja co chwilę gubię wątki, a do tego jestem ostatnio tak zabiegana, że nie mam czasu nie tylko pisać, ale też czytać. Powoli nadrabiam zaległości, bo od dzisiaj jestem na urlopie :heja
Lecę zobaczyć co u Ciebie w ogrodzie ;:168
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Miriam pisze:Moniko czym tniesz żywopłoty? Domyślam się,że masz piłę elektryczną,możesz podać,jaką ma moc i czy jesteś zadowolona? Noszę się z zamiarem kupna i dlatego wypytuję.
Ogród piękny,mnogość gatunków i odmian,szkoda tylko,że w tym roku tak szybko wszystko przekwita ;:131
Mireczko, pewnie Cię zaskoczę, ale wszystkie cięcia w ogrodzie robię ręczni sekatorami ;:333 Nie używam sprzętów mechanicznych, bo szarpią pędy i powodują choroby. Tak kiedyś wyczytałam i tego się trzymam. Doszłam do takiej wprawy w cięciu, że robię to w 2-3 popołudnia - cały ogród żywopłotów łącznie z topiarami ;:333
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

No to szacun ;:215 Równiutkie jak z pod sznurka ;:215 Szwagier mi pożyczył elektrycznej piły (nożyc :roll:? ) ,ależ mi się podobała ta robota,żałowałam,że mam tak mało żywopłotów ;:306 ;:306 Myślę,że wprawne cięcie nie robi szkody.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Witaj Moniko :wit . Spryciara z Ciebie skoro tak szybko potrafisz obskoczyć żywopłoty i to w dodatku zwykłym sekatorem ;:215 . Pokaż trochę swojego lata bo jestem bardzo ciekawa co się u Ciebie dzieje. Pozdrawiam :wit ;:196 .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Moni, i liliowce też już się skończyły
Czas na floksy
Pokaż swoje
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Moniczko , nie dziwię się , że wolisz ręczny sekator , ja też wybieram bezpośredni kontakt z rośliną bo może strzyżenie nie odbywa się szybko , ale za to dokładnie , można wtedy roślinę dopieścić , potarmosić po czuprynie i podziwiać kiedy wszystko się uda .Mam nadzieję , że za chwilę będziemy u Ciebie podziwiać jesienne astry , u mnie właśnie pierwsze pokazały kwiatki .Pozdrawiam cieplutko . ;:168
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

:wit :wit :wit
;:4 ;:4 ;:4
Ale dałam czadu z tą swoją nieobecnością ;:131 :oops: :oops:
Czytam Was cały czas i podglądam Wasze ogrody, ale jestem wciąż w niedoczasie, a przy tym cały sezon walczyliśmy z karczownikami w ogrodzie ;:163 W sierpniu dla odmiany pojawiły się mszyce bukszpanowe, które pochłaniają bukszpany w niesamowitym tempie. Duża część kul i stożków niestety już wykopana i spalona, a teraz jeszcze próbujemy ratować obwódki bukszpanowe, ale nie wiem, czy to się zakończy powodzeniem, bo marnie to wygląda. W całym mieście wszystkie bukszpany są już zniszczone doszczętnie ;:174 .
Zanim pokażę zaległe fotki, przedstawię Wam dzisiejszy, zmrożony poranny ogród - ależ pięknie to wyglądało ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Miriam pisze:No to szacun ;:215 Równiutkie jak z pod sznurka ;:215 Szwagier mi pożyczył elektrycznej piły (nożyc :roll:? ) ,ależ mi się podobała ta robota, żałowałam, że mam tak mało żywopłotów ;:306 ;:306 Myślę, że wprawne cięcie nie robi szkody.
Żywopłoty trzeba ciąć ok.3x w sezonie, więc jest co robić. Z pewnością piła elektryczna znacząco poprawia tempo i organizację prac. Ja pozostaję przy dużym, nożycowym sekatorze ręcznym :D .
ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Spryciara z Ciebie skoro tak szybko potrafisz obskoczyć żywopłoty i to w dodatku zwykłym sekatorem ;:215 . Pokaż trochę swojego lata bo jestem bardzo ciekawa co się u Ciebie dzieje. Pozdrawiam :wit ;:196 .
Już, Ewelinko, już pokażę zaległe fotki z lata ;:196 Czas nadrobić zaległosci z niemal całych wakacji ;:333 Zdjęcia mam, bardzo dużo, tylko nie było kiedy wstawić, ale teraz w okresie jesienno - zimowym będę się starała wrzucać sukcesywnie zdjęcia i znaleźć czas na wymianę ogrodowych spostrzeżeń :D ;:162

Margo2 pisze:Moni, i liliowce też już się skończyły
Czas na floksy
Pokaż swoje
floksy miały w tym roku świetny sezon :D Pokażę, tylko pogrupuję fotki :D


pela11 pisze:Moniczko , nie dziwię się , że wolisz ręczny sekator , ja też wybieram bezpośredni kontakt z rośliną bo może strzyżenie nie odbywa się szybko , ale za to dokładnie , można wtedy roślinę dopieścić , potarmosić po czuprynie i podziwiać kiedy wszystko się uda .Mam nadzieję , że za chwilę będziemy u Ciebie podziwiać jesienne astry , u mnie właśnie pierwsze pokazały kwiatki .Pozdrawiam cieplutko . ;:168
Eluniu, zdecydowanie większa satysfakcja z ręcznego cięcia, to prawda ;:333 Astry zaczęły kwitnienie już końcem sierpnia, ale niektóre dopiero zaczynają, więc sezon kwitnienia astrów jest naprawdę długi - co roku zachwycają mnie niezmiennie. Mam wiele odmian, które dopiero po dwóch latach pokazały swoje piękno, gdy rozrosły się w duże kępy - cudo ;:167
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monika, co to jest za odmiana tych niskich, różowych róż okrywowych ?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Pashmina pisze:Monika, co to jest za odmiana tych niskich, różowych róż okrywowych ?
To zwykłe The Fairy - moje ulubione :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”