Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Ach ta Twoja Cubana. ;:oj Jaka soczysta zieleń i kolory w ogodzie.
Krysiu dziękuję za chęć podzielenia się rozchodnikiem, ;:196 ale poczekam na lepszą kondycję mojego. Muszę o niego zadbać i przesadzić go w lżejszą glebę, bo we wzbogaconej gliną, sobie nie radzi.
Pozdrawiam ;:3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Sprawdziłam zapachy różyczek, o które pytałaś ;:108 i Lady of Shalot, jak dla mnie pachnie delikatnie. Za pach jest wyczuwalny po wsadzeniu nosa w kwiat. Natomiast Rosomane Janon nie pachnie zupełnie ;:185
Twoje różyczki jeszcze w pełni kwitnienia, a moje już powoli kończą. Ale kilka ponownie tworzy paczki, wiec niedługo ponownie powinny zakwitnąć. Ale w tej chwili jest tyle innych kwitnień, że i bez róż ogród nie jest nudny.
Twoja Novalis przecudna ;:oj Zawsze się nią zachwycam, chociaż zdania co do jej urody są podzielone. Dla mnie jest piękna, chociaż niestety jej nie mam. Ale jest w tylu ogrodach, że mogę sobie nią nacieszyć oczy ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani :wit

Lato w pełni :) w ogrodzie róże kończą choć są i takie które cały czas otwierają kolejne kwiaty np; Munstead Wood ona nie ma przerwy może nie kwitnie tak obficie jak w czerwcu, ale cały czas ma na pewno trzy cztery kwiaty otwarte i przy tej pogodzie co u mnie czyli nie za ciepło i deszczowo, prezentuje się na szóstkę, kolor nieziemski ;:215 Zaś Hansestadt Rostock dopiero niedawno zaczęła pierwsze kwitnienie, ale takimi pięknymi bukietami ;:108 przyciąga uwagę każdego co przychodzi w odwiedziny, nie wiem tylko dlaczego ona się tak ociągała z tym pokazaniem swojego ślicznego oblicza, ale wybaczam jej to, bo teraz gdy inne odpoczywają ona sama króluje :) Jeszcze jest jedna królewna która mnie zachwyca to Jalitah, bardzo długo trzyma kwiat i obficie kwitnie, też zaczyna u mnie później swój pokaz,ale jakże piękny. Teraz w ogrodzie jest czas liliowców, których parę sztuk wsadziłam w tamtym roku i jeżówek, oczywiście pokazują już kwiaty floksy, budleje i moje lawendowe tawułki, które się bardzo rozpanoszyły. O pogodzie nie będę pisać bo jak czytam u innych jest susza i bardzo współczuję ;:145 u mnie odwrotnie.

Iwonko bardzo Ci dziękuję za info o różyczkach ;:196 Novalis jest cudna, ale potrzebuje do tego odpowiedniej pogody, dobrze,że mamy inne egzemplarze bo jest co podziwiać i wzdychać do tych których nie posiadamy ;:173

Jeżówka Aloha


Obrazek

Soniu tak myślę,że bardziej piaszczysta odpowiada temu rozchodnikowi, u mnie rośnie prawie w kamieniach i radzi sobie bardzo dobrze, ja go lubię za liście, bo kwiaty ma mało okazałe, ale bardzo przyciągają pszczoły. U mnie co jakiś czas polewa więc z soczystą zielenią nie mam problemu, za to kosiarka częściej musi być w użyciu. Pozdrawiam ;:196

Pink Bonbon


Obrazek

Jadziu taka już nasz niedola, to ciągłe przesadzanie i szukanie miejsca ;:306 ja teraz będę na jesieni zagospodarowywać teren za domem było tam boisko, do gry w siatkę, więc nie sadziłam teraz dziewczyny już się po świecie będą rozjeżdżać bo jedna na studia, druga jeszcze tylko rok i też pewnie gdzieś wyjedzie, zostanie tylko mój najmłodszy synuś, ale on lubi ogrody i mówi; mama ten tył to też trzeba obsadzić, miejsce na meczy i tak zostanie a będzie tak przyjemniej, właśnie wczoraj kupiłam nową budleję która tam właśnie będzie, myślę dosadzić do niej jeżówki, bo fajnie razem wyglądają. Jadzieńko ;:196

Hope


Obrazek

Kasiu namawiam Cię do zakup Munstead Wood, kwitnie cały czas, jakieś małe plamki się u mnie pokazały na dolnych listeczkach, ale u mnie ciągle pada, więc nie jest to dziwne, poza tym same zalety :D Bobo to niska odmiana, będę próbować w przyszłym roku wiosną ją jeszcze ukorzenić bo bardzo ona mi przypadła do gustu ;:108 Moja Schloss pomimo deszczów kwitła, choć krótko bo deszcz niszczy kwiaty, ale zdążyły się rozwinąć, Twoja jakoś dziwnie się zachowuje,pisałam już u Ciebie jeśli masz miejsce ograniczone zamień na lepszy model ;:196

Green Jewel w tle Munstead Wood

Obrazek

Aniu Anabuko dziękuję za pochwały, piękny czas w ogrodzie, choć ślimaki u mnie bardzo grasują. Pozdrawiam ;:196

Double Scoop Raspbery


Obrazek

Aniu Annes jaka to niesprawiedliwość z tymi opadami, mogłabym Ci oddać ich trochę, u mnie namnożyło się pełno paskudnych ślimaków brrry :evil: ale roślinki się bardzo cieszą, bo wszystko ładne soczyste zielone, na niektórych różyczkach pojawiła się plamistość, ale w niewielkiej ilości, obrywam i palę brzydkie liście, nawet Louis Odier stoi z liśćmi, a w tamtym roku był goły. Capri piękne bursztynowe kwiaty mam drugi sezon, ładnie się rozrosła . Cubany to zmienne panny raz bursztynowe raz różowe, jestem z nich bardzo zadowolona, pozdrawiam ;:196

Bubble gum


Obrazek

Swan White


Obrazek

Jeżówka zwykła nie wiem jak się nazywa.


Obrazek


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Zapraszam na spacerek ;:1


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Moja młodziutka Gizelka w końcu pokazała kwiatuszek ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Nowość Budleja Royal Red



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek ;:100
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu :wit
Kompozycje piękne ;:173
O . też kupiłam Green Jawel . tydzień temu.I posadziałm ją do róż. Ale pączki ma to zakwitnie :)
Ja też mam młodą tegoroczną gizelkę :)
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, sama wiesz jak z tym czasem bywa. Generalnie jest go bardzo mało. Spędziłam dłuższą chwilkę w Twoim ogrodzie i napatrzyłam się do syta na każde z Twoich zjęć. Potrafisz przyciągnąć oko ;:215 ślicznymi ujęciami. No i tak się zapatrzyłam, że na pisanie nie zostało wiele czasu 8-) . Krótko zatem - po prostu PIĘKNIE masz tam w swojej Oazie Spokoju ;:215 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Green jewel też kiedyś miałam, jednak nie zamierzała u mnie na dłużej pozostać ;:174 zniknęła tak jak i inne odmiany .Dopiero w tym roku mogę cieszyć sie ubiegłorocznymi jeżówkami .Mam nadzieję ,ze teraz tylko beda się rozrastać a nie kurczyć.Krysiu czy budleja Royal red ma duże kwiatostany czy średniej wielkości .Moja Hansestadt Rostock zawsze zaczynała swoje kwitnienie w czerwcu, w tym roku szybciej się zebrała to jedna z najpóźniej kwitnących róż, w każdym razie u mnie jednak potem szaleje do zimy.Cudne widoczki nam serwujesz ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Och, Krysiu, jeżówek to ja ci naprawdę bardzo zazdroszczę. U mnie nigdy nie chciały rosnąć. A miałam na nie swego czasu ogromną fazę. Kupiłam sporo odmian i po pewnym czasie jedna po drugiej wyginęły. Cóż taką mam ziemię i muszę się z tym pogodzić. Ale na Twoich rabatach aż przyjemnie popatrzyć, jak cudownie rosną i kwitną. Co jedna to ładniejsza. :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Zastanawiam się Krysiu dlaczego u mnie tak jak u Wandzi wszystkie jeżówki odmianowe wyginęły? Miałam ich trochę ;:224
Zwykłe rosną pięknie i same się wysiewają.Twoje natomiast to same bukiety,można się zachwycić ;:167
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu,ogród masz kunsztownie obsadzony i pięknie wygląda ,,tyle grup cudnych roślin z różami i jeżówkami na czele ,aż miło tutaj siedzieć ,bo iść dalej się nie chce ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani :wit

Miała być piękna niedziele, a tu przed chwilą burza z ulewami przeszła w mojej okolicy, paskudny jest lipiec, tylko piątek i sobota dość pogoda wytrzymała, nie wiadomo było za co się brać koszenie, plewienie czy wycinanie zniszczonych deszczem kwiatów, koszenie i wycinanie zrobione, plewienie nie do końca :? Upiekłam dziś pyszny placek ze śliwkami, właśnie się nim delektuję mniam :D

Jeżówki i liliowce umilają nam swoimi kwiatami teraz czas w ogrodzie, róże w większości odpoczywają i tworzą nowe przyrosty, deszcz im służy, mam nadzieję że na czas kwitnień pogoda się unormuje i będziemy mogli podziwiać pokaz róż.

Martusiu ;:196 czytałam,że jesteś w sanatorium, kuruj się Kochana, bo zdrowie najważniejsze, Jeżówki pięknie się prezentują i przyciągają dużo bzyków.

Liliowiec Ada Sari


Obrazek

Aniu Annes nie wiem jak to się dzieje,że Jeżówki odmianowe tak ciężko utrzymać, ja mam dwie odmiany: Bubble Gum, którą w tamtym roku kwitnącą wyciągnęłam z ziemi, bo mrówki postanowiły w jej korzeniach zamieszkać, wytrzepałam i posadziłam z powrotem, bałam się,że po tym zabiegu nic z niej nie będzie, a ona w tym roku jeszcze piękniejsza :) druga Duble Scoop Raspbery to są sadzonki z 2016, reszta posadzona w tamtym roku, więc zobaczymy jak u mnie czy też nie wyginą. Zwykłe tak jak i u mnie same się sieją i przyciągają mnóstwo motyli. Pozdrawiam ;:196

Liliowiec Chicago Apache, dziś pokazał dopiero swoje oblicze ;:167


Obrazek

Wandziu ;:196 a to dopiero loteria z tymi Jeżówkami, może zależy to też jaka sadzonka,czy dobrze ukorzenioną kupujemy, wtedy ma może większe szanse na zadomowienie się w naszych ogrodowo- ziemnych warunkach bo moja ziemia do dobrych nie należy, dużo kamienia, więc i ja się przekonam czy te Jeżówki ze mną zostaną na dłużej, ale zwykłe też u Ciebie nie chcą rosnąć, spróbuj może z nimi one piękne kwiaty mają i sieją się same, a na rabacie dumnie trzymają swoje różowe kwituszki ;:215

Liliowiec Beautiful Edgings


Obrazek

Jadziu ja też się przekonam czy Jeżówki zostaną u mnie na dłużej, jak na razie ładnie przyrosły i tylko jedna z posadzonych w tamtym roku nie będzie kwitła, a to dlatego,że nie przypilnowałam i ślimaki zjadły jej zawiąski kwiatowe ;:145 Budleja Royal Red ma jak na razie średniej wielkości kwiatostany, ale to dopiero nabyta sadzonka, a z moich obserwacji to dopiero w następnych latach pokazują na co je stać, np; Black Knight jak kupiłam to też były średnie, a teraz długie piękne kwiatostany, trudno zrobić zdjęcie bo wyrosła do nieba, zobacz. Pozdrawiam ;:196


Obrazek

Kasiu ;:196 staram i się i staram,żeby było pięknie, dziękuję bardzo i zapraszam znowu :D

Liliowiec Magic Dancer


Obrazek

Aniu Anabuko Jeżówki teraz nas czarują, i całe szczęście bo róże odpoczywają, Floksiki liliowce jest pięknie. Pozdrawiam ;:196

Liliowiec NN


Obrazek

Kilka ujęć z ogrodu ;:170


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

Jalitah nie straszny jej deszcz ŚLICZNOTKA ;:167

Obrazek



Obrazek



Obrazek

Bodziszek Rosanne


Obrazek

Capri w towarzystwie Floksów



Obrazek


Obrazek

I jeszcze Jeżówki ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Do miłego popisania ;:100
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu :wit
Piękne te czerwone floksy . Co to za odmiana ?
Jezowki masz cudniaste. ;:333
I jakie śliczne liliowce. Magic Dancer nr 1.przepiękny. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”