Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 288
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

Dzisiaj zerwalam swoją dynio/cukinie tromba d'albenga pierwszy raz mam z nią doczynienia ciekawe jak będzie smakować. Czy ktoś może się wypowiedzieć jak ją przyrządzić :D
Ma bardzo ciekawy kształt.
Pozdrawiam Danuśka
Lumen
100p
100p
Posty: 113
Od: 26 cze 2018, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

akacjowa pisze:U mnie kwitną same żeńskie kwiaty, brak kwitnących męskich. Czy to oznacza że dynie się nie zapylą I nie będzie owoców?
Raczej nie ... mam to samo z butternatami, a nawet gorzej bo coś kiepsko się zapylają, czy to standardowo, czy tez "rezerwowymi" z lodówki, zresztą może to szok temperaturowy jaki mieliśmy niedawno, kwiatki męskie "wariowały" otwierały się pod wieczór, z uśpionymi pręcikami jeszcze, praktycznie nic mi się z tego chłodnego okresu nie zapyliło. Sytuację ratują mi karowity i amazonki, które są tak niesamowicie plenne ze nawet jak mi co trzeci się zapyli to i tak wystarczy by rozwinąć po parę owoców na krzaczku.

http://i68.tinypic.com/1zyh1lx.jpg

Za duże zdjęcie/ jokaer.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

Lumen - proszę umieszczać zdjęcia w rozmiarach dopuszczalnych regulaminem forum (§ 3.7)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Lumen
100p
100p
Posty: 113
Od: 26 cze 2018, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

KaRo pisze:Lumen - proszę umieszczać zdjęcia w rozmiarach dopuszczalnych regulaminem forum (§ 3.7)
Chętnie bym to zrobił i częsciowo zrobiłem w jednym watku- niestety w wątku o zapylaniu jaki załozyłem tego już zrobić nie mogę, prosił bym odblokować ta możliwość na jakiś czas, wysłanie modowi Pmki to z tego co widzę jest raczej niewykonalne.... a na maila to nie bedę czekał az ktoś to przeczyta- kiedyś tam....nienajlepiej macie to zorganizowane pod tym względem :wink:
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

Moje rouge vif d'etampes wyglądają obiecująco, będzie dyniowe powidło.


Obrazek

Obrazek
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

Moje rouge vif d'etampes rozpłaszczają się coraz dalej na ogród. Wyszly nawet za ogrodzenie , na drogę.

Obrazek


Obrazek
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

Kiedy należy zrywać dynie odmiany hokkaido? Mam jeden olbrzymi krzak który rozrósł się strasznie. Niektóre dynie wyglądają na dojrzałe, mają ładną pomarańczową skórkę.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

Dynia zaczyna dojrzewać kiedy pojawiają się pęknięcia na ogonku. Hokkaido można zbierać wcześniej, wtedy będzie większy plon, tylko te pierwsze owoce nie są tak aromatyczne.
Lumen
100p
100p
Posty: 113
Od: 26 cze 2018, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

Pytanie - czy ktoś "sezonuje" dynie po zbiorze, leżakując je na słońcu na dworze przez co najmniej tydzień ?czy może w przewiewnym cieniu, albo ciepłym suchym strychu ( swojego czasu z powodzeniem dosuszałem tam czosnek). Pytam bo praktyki są rożne- jedni mówią ze obowiązkowo na słońcua w sumie chodzi chyba tylko o to żeby skórka jeszcze stwardniała.

Wiem natomiast z praktyki ze dynie, które kupiłem jesienią a posmarowałem olejem z oliwy, trzymają się lepiej niż te niesmarowane. Stoją jeszcze na szafkach w kuchni.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

Kiedyś zostawiłam zebrane dynie na słońcu i pojawiły się poparzenia skórki, które szybko gniły. Teraz kładę je w cieniu na 1-2 tygodnie i skórka dobrze twardnieje. A sposób z olejem chętnie wypróbuję :D
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

Pomysł z olejem wydaje się ciekawy. ;:215 Ja w tym roku spróbuję swoje dynie wysmarować ale zwykłym kujawskim bo szkoda mi oliwy z oliwek. :heja
mistrzpawel
100p
100p
Posty: 126
Od: 20 sie 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

Obrazek

Maja największa dynia waży niecałe 2kg a rośnie już od maja. Czy coś z tego będzie bo wygląda jakby zbyt szybko dojrzała? Owoc nie przybiera na wadze już od ponad miesiąca.
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.9

Post »

Coś niedobrego się dzieje z moimi dyniami, co to za objawy ?

Obrazek


Obrazek

Czy to może być spowodowane nadmierną wilgocią w podłożu ?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”