Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Pytania techniczne i organizacyjne do Admina i Moderatorów.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

Małopolanin nie jestem żadnym obrońcą nowych przepisów, ale myślę racjonalnie i z dystansem. Podobnie nie wysuwam pochopnych wniosków. Podobnie też nie krytykuje wszystkiego jak leci, na zasadzie jak z UE to tylko be.
Czytam różne opinie i z nich wyciągam wnioski, a nie tylko opierając się na którejś słusznej jednej stronie...
Przepisy są w trakcie tworzenia, będzie jeszcze głosowanie w parlamencie UE, a potem konsultacje. Nie wiadomo, jak te przepisy będą ostatecznie wyglądać więc nie wiem po co siejesz panikę?
Wyciągasz przy tym błędne wnioski, akurat w kwestii memów, itp nic się nie zmieni. Poczytaj dokładnie różne opinie i do rożnych portalach, a nie jednych słusznych.
Poza tym nie zauważasz, że na codzień od dawna jesteś śledzony w internecie? Każdy Twój ruch, każde kliknięcie i nie jest to tylko działanie UE. Wręcz przeciwnie, duży w tym udział ma np. Google. Potem przychodzą do Ciebie reklamy opierające się na Twoich ruchach w sieci.
Ale cóż, internet to potężne narzędzie i dość logiczne że nikt go nie pozostawi samemu sobie. A co do cenzury, to istniała, istnieje i będzie istnieć niezależnie od ustroju politycznego.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

WIKIPEDIA protestuje przeciwko tej ustawie. Niestety może zniknąć z sieci... :(

http://m.niezalezna.pl/229793-protest-w ... wanie-w-pe

?...4 lipca o godz. 15:00 społeczność polskojęzycznej Wikipedii zdecydowała się na zaciemnienie całości współtworzonej przez wolontariuszy wirtualnej encyklopedii na 24 godziny. W tym czasie będzie ona niedostępna zarówno dla czytelników, jak i edytorów?
- stwierdzono w komunikacie.

Decyzję ta - jak czytamy w komunikacie - jest wyrazem protestu wolontariuszy i wolontariuszek tworzących sieciową encyklopedię przeciwko dyskutowanym w Parlamencie Europejskim propozycjom zmian w prawie autorskim.

?Europarlamentarzyści w głosowaniu 5 lipca mają zdecydować, czy zaproponowany tekst dyrektywy procedować na posiedzeniu plenarnym, czy pozostawić do decyzji komisji JURI?
- czytamy w komunikacie.

Zdaniem wikipedystów proponowane zmiany w dyrektywie prawnoautorskiej stanowią zagrożenie dla otwartości internetu i możliwości swobodnego dzielenia się wiedzą w internecie.....?
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

Ważą się losy wolnego internetu. Co nas czeka po głosowaniu w Parlamencie Europejskim?
Ciekawe jak to się skończy


http://niezalezna.pl/229852-waza-sie-lo ... uropejskim
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

No właśnie.... ;:88
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

Ok ale sprawa powróci na forum Parlamentu we wrześniu!
Bądźmy czujni :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

;:33 przynajmniej do września a potem :pogon
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

I co teraz w związku z przyjęciem dyrektywy ACTA2?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

Komuś bardzo przeszkadzała wolność słowa i wypowiedzi.
Cenzura prewencyjna - tak to nazywają ludzie - https://wpolityce.pl/polityka/412062-na ... dla-europy

Do momentu wejścia przepisów wykonawczych nasze forum będzie jeszcze działało. Potem... bardzo wątpię. Nikt nie podejmie się odpowiedzialności za każdy post mogący naruszać ACTA2 . A kary przygotują sobie sowite - jestem pewny.
Miłego dnia!
Admin.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

Ja już sam nie wiem co wyczyniają w Parlamencie Europejskim ;:202 Przecież jedną z inicjatyw UE było tworzyć zgraną grupę państw z wolnym słowem i dobrymi dla człowieka prawami :roll: Coś czuję, że UE może się posypać, bo można powiedzieć, że robią już za dużo :!: A w dodatku niektórzy Polacy też są za Acta2, np. polscy piosenkarze... brak mi słów. Bez tego Forum nie wyobrażam sobie życia codziennego ;:131 Jest tu tylu wspaniałych ludzi, którzy tworzą cuda ;:168 Którzy zawsze pomogą ;:215 Fajnie, że Firma Marolex założyła tak cudowną stronę :) Za co bardzo jestem wdzięczny ;:173
Jestem tu od niecałego roku, ale bardzo się zżyłem z osobami tutaj piszącymi :D
Oby ta dyrektywa nie odnosiła się do forów internetowych, gdyż to mogłoby oznaczać prawie, że "zagładę" dla wielu ludzi, firm internetowych ;:145
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

To jest wg mnie w ogóle tragedia dla całego internetu i wolności wypowiedzi.
Praktycznie śmierć dla miejsc gdzie cokolwiek swobodnie się dzisiaj pisze
A cel jest jeden - ograniczyć niezależność państw, zakneblować każdą krytykę, zamrozić niepochlebne informacje i opinie o całej imigracji itd.
Żadna tam ochrona praw autorskich.. bajki pisane dla naiwnych. Knebel i monopol w prezencie dla międzynarodowych gigantów medialnych. Kasa i władza.
My z Węgrami się wyłamujemy bo w naszych narodach jest dość mocno rozbudzony duch patriotyzmu i niezależności. Ale to już jak widać nie podoba się. Łatwo steruje się narodami bezwolnymi i nie wnikającymi za nadto.
Miłego dnia!
Admin.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

Też tak myślę, że jest jak piszesz :roll: Nie wiem dlaczego, ale mi to zaczyna zalatywać dyktaturą, tak samo było w państwach, które miały za włodarzy dyktatorów. Powszechna cenzura jak to było w Niemczech za czasów Hitlera ;:145
Już powoli sam nie wiem co o tym myśleć. Dziwię sie, że inne pastwa nie reagują na to co się dzieje...
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

Myślę, że cały problem z tą ustawą jest w tym że nie ma jasnego jej opisu, tj. dokładnie czego ma dotyczyć, wskutek czego na różnych portalach informacyjnych (osobiście przeglądałem) można znaleźć różne sprzeczne informacje i na ich podstawie różne interpretacje. Wskutek czego, tak de facto nie wiadomo, co będzie można a czego nie będzie można dowolnie publikować. Np. strona wydawców mówi jedno, internauci co innego, jacyś specjaliści coś innego.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Zablokowany

Wróć do „PYTANIA do Ekipy Moderującej. Techniczne. Archiwalne KONKURSY”