W.o. Psach cz.10

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Black Rose - znaczy idealnie wpasował się w rodzinę :D
Zielonajagoda - u nas fundusze sterylkowe lądują głównie do schroniska miejskiego, bony kończą się po jakiś 2-3 miesiącach. Są jeszcze opcje 50% - połowę płaci miasto a połowę właściciel, niestety ja się załapałam tylko na połówkowe. Okociła się u nas obca kotka - 5 maluchów, 50% sterylki za kotkę 50zł, za jednego kocura 30... nie oszukujmy się, przy dzikich,albo wiejskich kotach/psach nikt nie będzie ich łapał, płacił kilkuset złotych i później pilnował czy wszystko dobrze się goi. Dlatego trąbię gdzie mogę o sterylce/kastracji - zdecydowanie taniej i łatwiej wyciąć jednego psa czy suczkę nawet płacąc normalną kwotę, niż później jeździć, kombinować i płacić daj boziu za 5 a i 12 szczeniąt w miocie być potrafi.
Tym bardziej,że ciąża u suki też nie jest obojętna dla organizmu tak samo jak każda kolejna cieczka niesie ze sobą zagrożenia.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

SandraABC pisze:Black Rose - znaczy idealnie wpasował się w rodzinę :D
Niestety ;) Idealnie.

Jeszcze powinien mieć celiakię do kompletu.
Oby nie!
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

SandraABC, cóż duże miasto-większe potrzeby, u nas w małej mieścince funduszy starcza na dłużej. Z tego wniosek że zbyt małe fundusze gmina przeznacza na sterylki i to mnie dziwi najbardziej, bo za odłowione psy i odtransportowane do schroniska koszty są dużo większe niż te wydawane na sterylizację.
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

SandraABC pisze: Co do posiadania rodowodu jak już tak napomniałaś - rozumiem,że uprawnienia również mają zrobione bo sam fakt posiadania rodowodu o niczym nie świadczy ? :)
A czy sam fakt, że pieski kupione z zarejestrowanej hodowli wystarczy aby zniknęły wątpliwości? Jak pisałam wcześniej jest to moja pierwsza w życiu sunia więc z mojego domu żaden podrzutek nie wyszedł. :wink:
Koty posiadam 2 - kocurek i kotka, natura sama zadbała o to aby żadne z nich nie miało potomstwa. Moje zwierzęta są pod stałą kontrolą weterynarza, tak te małe jaki i te duże, hodowlane. ;:108
Moja gmina najbiedniejsza w kraju więc na takie "zbytki" jak sterylizacja pieniędzy nie ma. ;:222
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Szarotko, gmina musi mieć taki fundusz bo takie jest prawo, również karmicielki bezdomnych kotów mogą od gminy dostać karmę na zimę. To jest ustawa o zapobieganiu bezdomności czy jakoś tak, już teraz nie pamiętam.

-- 4 lip 2018, o 12:31 --

Tu tak pokrótce, wstawiam link póki jeszcze można ;) https://www.zpazurem.pl/artykuly/nowe_p ... i_zwierzat
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Szarotko każdy postępuje wg swojego sumienia i fakt,że psy kupione z zarejestrowanej hodowli nie świadczy o tym,że należy je rozmnażać :)
Gdyby to było takie proste ZKWp nie miałoby prawa istnieć jak i psy rasowe 'bez rodowodu' ot tyle w kwestii wyjaśnienia :)
Super, że masz chętnych na ewentualne szczeniaki i będziesz je rozdawała za darmo, jednak ile jest ludzi którzy próbują sprzedać psy z rodowodem 'stowarzyszenia kotka i pieska' po to aby je sprzedać - nie badając rodziców, nie sprawdzając potencjalnych domów i ile później z tych psów dalej trafia do rozmnażania - multum, widać po forach adopcyjnych psów w typie, po portalach ogłoszeniowych i schroniskach.
Hodowla psa rasowego nie opiera się jedynie na tym,że mam dwa psy tej samej rasy i je sobie pokryję - tu jest dużo więcej wymogów, słusznych czy też nie a nawet psy z tych najbardziej znanych hodowli, wyszukanych kryć i po przebadanych rodzicach czekają dość długo na dobre domu bo rynek jest już chyba przesycony.

Tyle z mojej strony :) Tymczasem znikam wyspacerować moje kurdupelki ;:oj
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Gwoli wyjaśnienia, nie "rozmnażam" dla kasy. To tyle. Nie przypuszczałam, że jedno niewinne pytanie z mojej strony wzbudzi takie emocje. Po tych "wyjaśnieniach" czuję się bardzo nieswojo.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Nie wiem dlaczego czujesz się nieswojo, napisałam jedynie jak wygląda kwestia hodowli psów rasowych oraz kwestia sterylizacji odnośnie bezdomności :) Nie było to skierowane personalnie do Ciebie, jedynie odniosłam się do twojej informacji o pochodzeniu psów.
Może ktoś po prostu wejdzie na wątek niechcący nawet i przeczyta moje wypociny i jednak stwierdzi, że niekoniecznie wszystko trzeba rozmnażać czy te z rodowodem czy też nie.
Niestety poza informacjami o kastracji i sterylizacji mało osób ma pojęcie na czym polega hodowla psów
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Szarotko, odbiegając od tematu Twojej bigielki.
Ludzie upychają niechciane szczeniaki gdzie popadnie, bo na sterylizację szkoda kasy. Te porozdawane szczeniaki mają kolejne szczeniaki, i z kilku/kilkunastu szczeniaków robi się kilkadziesiąt psów, w 80% niechcianych, wyrzucanych, głodzonych, katowanych. I tak jest w całym kraju. Schroniska pękają w szwach, psy tam znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, zagryzają się, nie dziw się więc , że tematy rozmnażania psów budzą emocje. Bo kto Ci zagwarantuje że dzieci, dzieci Twojej bigielki nie posłużą komuś do szkolenia agresji w psach do walk.
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Dorotko ;:167
Masz śliczną suczkę i oby wszystko poszło dobrze i maluchy były szczęśliwe :D
Tak jak szczęśliwe są psiaczki mojej Misi, które trafiły do "zwierzolubów".
Jak przyjdą na świat to pokaż te śliczności z mamusią :D

To o czym wyżej piszą forumowiczki to temat rzeka. Można by o tym długo dyskutować. I niestety to prawda. Ale nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Bo można popaść w skrajności. Kiedyś słyszałam np. takie zdanie, że wszystkie hodowle psów rasowych powinny być zlikwidowane, z rodowodem czy bez, nie ma znaczenia, tak długo, aż ostatni pies ze schroniska zostanie adoptowany. Tak więc widać, ze skrajności nie są dobrym rozwiązaniem.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Jeśli dyskusja zahaczyła o psy w schroniskach, to mnie bulwersuje bardzo fakt, że adopcją zwierząt zajmują się fundacje. Prosiłam kilka o przesłanie umów i byłam w szoku. Podejrzewam, że "papier wszystko zniesie", ale nie podpiszę dokumentu, w którym zapowiada się "niezapowiedziane kontrole", chociażby w rzeczywistości ich nie było. No i KASA!!! Nasz system jest jakiś kulawy. A potem oglądamy w TV reportaże z przytulisk podpiętych pod fundacje, gdzie psy były w strasznych warunkach. Chodzę z psami na szczepienia, wet może wystawić zaświadczenie o stanie zdrowia i zachowaniu psa. Mogę wysyłać do schroniska.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Emilia jeszcze lepsze są fundacje które mają multum psów, ale obostrzenia odnośnie adopcji takie, że może jakiś szejk arabski by takiego psa dostał.
Fundacje niestety też są różne jak i metody ich działania w niektórych przypadkach skrajnie wręcz głupie i nieuzasadnione,ale za fundacjami idzie kasa i niestety większość molochów,które powstały głównie na tym się opiera.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

No i tym sposobem wylewamy dziecko z kąpielą, bo przez kulawe prawo wrzucamy wszystkie fundacje do jednego worka, gdyby prawo było precyzyjne nie pozwoliłoby na powstawanie i trwanie takich fundacji o jakich wyżej piszecie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”