Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Pogoda beznadziejna...na FO też kanikułą wieje ;:173 ...trochę fotopstryków moich wstawię niech tam
interes się kręci...
Obrazek

Same pochwały... :oops: ;:219 ale miłe.. :D
Izo Każdemu co innego się podoba ;:333 bo gusty mamy różne...Ciężko wszystkim dogodzić... :) Ale zawsze coś tam dla siebie wybrać można jak się chce...
Iwonka1 ;:180 rzeczywiście owadzich tematów unikam ,po pierwsze już je przerabiałam i generalnie mam je za sobą :) Po drugie nie jestem przygotowana z obiektywem na polowanie a uniwersalnego używam niezmiernie rzadko ostatnio. Do artyzmu to moim zdjęciom jeszcze bardzo daleko i chyba będzie to nieosiągalne ;:173 Po żadne nauki i na kursy się nie wybieram .. ;:131 a to jak znam życie też nie jest gwarantem osiągnięcia artyzmu... :roll: ;:131 To bardziej zasługa obiektywów, których parę używam z różnym rezultatem... Po prostu ćwiczę ... i to mnie bardzo rajcuje! Gdybym choć przez chwilę uznała swoje możliwości artystyczne to z całą pewnością nie produkowałabym się w tym miejscu... :D Pochwały są bardzo miłe i przyjmuję je z uciechą ale do głowy mi nie uderzają... :)
Z tym zawisakiem to był czysty fux i fart...nawet nie zauważyłam go w kadrze :oops: ..dopiero przy zrzucaniu zdjęć na kompa... :D Bywa i tak... :tan

anabuko1 dzięki Aniu! ;:180 ten powojnik to westerplatte on ma piękny burgundowy kolor ale F bardzo miesza w jakości i kolor uciekł ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ojtamojtam, Maryniu, nazywaj sobie te swoje cudne zdjęcia jak sobie chcesz, a ja i tak będę z uporem nazywała je artystycznymi. ;:108
Co do ilości słów ( w tekście wyrazów ) to nawet się z Tobą zgodzę, ponieważ są takie wątki, których Gospodynie mają tak niesamowity dar posługiwania się słowem pisanym, że z ogromną przyjemnością można oddać się czytaniu, a obrazki tak przy okazji się ogląda. ;:131 No może u Iwonki1 to się i czyta, i ogląda na równi. ;:333
U Ciebie też się czyta, przynajmniej ja tak mam, że zanim przystąpię do zachwytu nad pięknem prezentowanych na fotografiach roślin, a często i samych fotografii, muszę dowiedzieć się, co Ogrodniczka ma mi do przekazania od siebie. ;:303
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko bardzo dziękuję za tak miłe uznanie ;:196 objaśniłam tylko,że nie biorę na poważnie tych ps."artyzmów"ale znam i swoją wartość..Wiem,że kilka osób przychodzi tutaj po inspiracje bo sama je dostrzegam /oko mam wyczulone aż nadto/... Nawet mogłabym często wskazać je palcem bez pudła...;:173 Ubolewam,że nie ujawniają się i nie powiedzą.. ,podoba mi się Twój styl czy pomysł na zdjęcie - "kupuję" ... ;:131 Bo jakoś żadna z tych osób nie odwiedza mnie jawnie... :roll:
Niewiele się odzywam, nie rozprawiam ale obserwuję ;:204 ....FO jest też dla mnie kopalnią wiedzy o ludzkich charakterach... ;:131
Masz rację co do naszej Iwonki1 podzielam jak najbardziej Twoją opinię!Świetnie prowadzi narrację i okrasza ciekawymi fotkami wątek ! Podziwiam często ! ;:63
Ale z tym czytaniem to nie każdy się angażuje ...częste są zadawane pytania na odpowiedzi zawarte w tekście... :wink: Wiem, nie każdy ma czas i chęci,to oczywiste! ;:173
Tośmy sobie poplotkowały ...czasem trzeba! :)
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lato...Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


miłego dnia!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu :wit
Piękne ,piękne te twoje lato.
Ostrozki wypasione.
Piwojniki ładnie się prezentują.
I hosty piękne kępy. I kwitnące. ;:167
ulga teraz prawda?? Ochlodzilo się I deszczyk trochę było. ;:173
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj Maryniu,i ja przecież chętna do odwiedzania Twojego ogrodu a jakoś się zapodziałam,ciągle coś się u mnie dzieje i nieraz nie nadążam za wszystkim ,ale piękny ogród i piękne zdjęcia zawsze warto zobaczyć i poczytać co u Ciebie ,czy dobrze się czujesz ,co porabiasz i co nowego w ogródku ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ja odwiedzam jawnie i niejawnie :lol: za pierwszym razem jak oglądam zdjęcia i czytam co napisałas zostawiam wpis a jak po raz kolejny wracam do tego samego postu to nic nie piszę tylko oglądam znowu zdjęcia.
Dziś najbardziej za serce zlapało mnie zdjęcie zbiorcze, tam gdzie jest krwawnik ( chyba tak się nazywa ) i sosna w tle. Świetny zakątek ;:138 Inne zdjęcia też bardzo przyjemne dla oka :)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, Lucynko ;:196 Aż pokraśniałam od Waszych pochwał :oops:
Lato, lato wszędzie, zwariowało, oszalało moje serce :heja Cudnie zrobiło się w ogrodach, nawet jak się troszkę ochłodziło. Nie tylko rośliny mają chwilę oddechu, nam też się należy ;:108
Pory roku mijają jedna za drugą, ale do końca sezonu mamy jeszcze sporo czasu. Jeszcze zdążymy zachwycić się niejedną rośliną. W tym roku zachwyciły mnie ostróżki, podziwiam Twoje ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

LATO...Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


anabuko1 Aniu chłodem powiało..to fakt ale kwiatuchy nasze nie czekają tylko rozkwitają i przekwitają błyskawicznie!Nie byłam na działce 2 dni to kilku kwitnień już nie złapałam...
Szczególnie liliowce mają kwiaty jednego dnia i pewnie dlatego jest ich dużo, żeby i one mogły w przyrodzie zaistnieć... :) Ale robota świeża z obrywaniem przekwitłych bo szpecą piękne kępy dokładnie jak i z różami...
czas liliowców nastał...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

koziorozec Marto dzięki ;:168 wiem , że nie stronisz od odwiedzin u mnie i zawsze miłym komentarzem obdarzysz ;:108 Ja też z przyjemnością bywam w Twoim wątku , chodzę ścieżkami ogrodu i podziwiam...podziwiam bo ogród masz wielki i roślin krocie... :D ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

lemonka miło,że bywasz jawnie i po tajniacku ;:306 Nie jestem taka zachłanna i nie spodziewam się, że ktoś będzie peany forumowe wypisywał mi kilka razy na dzień.. ;:201
Każdy z nas ma swoje ulubione wątki w których przynajmniej od czasu do czasu skrobnie parę słów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonka1 przyznasz,że miłe ;:167 takie pochwałki! :D
Lato mamy.. ;:108 ale rośliny mimo ochłodzenia wcale nie biorą oddechu..Czas liliowców nastał a one zakwitają i przemijają błyskawicznie .Wczoraj byłam dość wcześnie rano na działce i właśnie zauważyłam,że zanim obeszłam z aparatem / 2 dni miałam przestoju to wiesz co się działo :oops: / wracając już pąki doświetlone ;:3 zdołały się rozwinąć i pozować z wdziękiem! :D A byłam tylko 1,5 godz.
Co do ostróżek to marne resztki w przekwicie są i złamana odnoga. Nie pokazała się po zimie kilkuletnia biała a 2 inne przesadziłam dość bezmyślnie jak się okazało i zmarniały bardzo ;:222 ..Właśnie je reanimuję w donicach...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, wiem wiem choć ja chciałabym pisać więcej, ale jakoś nie jestem uzdolniona literacko :lol:
Ale tak poważnie to rabata z trawami świetnie wygląda. Twoja Red Baron dość wyskoka jest. Moja znacznie niższa. Uwielbiam ostatnini laty kwiaty kopru, świetne są. U mnie niestety ani na działce ani na balkonie nie usdaje się. Może odmiana nie taka. Co to za urocze małe, żółte kwiatolki na zdjęciu przed koperkiem? I skąd wytrzasnęłaś słońce do zdjęć? U nas pochmurno i ciągle pada od kilku dni.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu jestem i ja w nowym wątku. ;:173 Chociaż jakoś nie ciągnie mnie do pisania w swoim , bardzo dużo czasu mi to zajmuje a lato takie krótkie i mam mnóstwo innych zajęć, to w Twoim świeżutkim wątku jak najbardziej się melduję.Zaglądam często a i odezwę się czasami. Daję słowo. ;:333
A może i u siebie w końcu się zmotywuję i zacznę pisać.Bardzo dołuje mnie ostatnia susza, ani nic specjalnego nie działałam na ogrodzie, taka skorupa w ziemi. Od dwóch dni chłodniej i pada. Może da się popracować i przyjdzie ochota na wstawienie fotek na FO. Dziennie ogród uwieczniam na zdjęciach, wiec mam ich całe mnóstwo.
Na razie , na głowie mam wyjazd córki na kolonie....zakupy itd.We wtorek wyjazd.
Pozdrawiam serdecznie i miłego dzionka życzę. Uciekam do pracy. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Piękne róże. Piękne liluowce. Tak jeden kwiatuszek kwitnie dobę. Ale z roku na rok kępy są większe A to przekłada się na ilość kwiatów. I trochę nas cieszą.
Funkie pięknie ujęte. ;:63
To dzielzan już Tak co kwitnie ??
Ja nie mam takiego wczesnego.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Iza, Red Baron wysoki nie jest jeżeli odnosisz go do wzrostu sąsiedzkiej dalii to ona jest także niska... ;:108 Koper posiej sobie w jesieni rzutem niedbałym na chybił trafił a będziesz go miała na wiosnę sporo i będzie ;:333 A żółte kwiatuszki to rumian barwierski bylinowy...
A słońce...bywa u mnie! :D

Ola2310witaj wreszcie! ;:168 Powiem Ci, że i dzisiaj pomyślałam o Tobie,że Cię nie widać nigdzie..Miałam odszukać Twój wątek i coś skrobnąć ale coś mi przeszkodziło i poszło w zapomnienie... :oops:
Zmobilizuj się i zdjęcia pokazuj bo widzisz jaka posucha ostatnio..Smętne to forum się robi... większość :roll: na wakacje wyjechała czy co...Trochę popadało wszędzie to uda się i Tobie popracować...U mnie ostatnio suszy nie ma ale od kilku dni jestem tylko plony zebrać no i zdjęcia oczywiście pstrykam na chybcika no ale tej przyjemności sobie odmówić nie mogę! :)
Dziękuję za miłe odwiedziny! ;:100

anabuko1 Aniu liliowce rzeczywiście kwitną krótko ale dość obficie i można się nimi nacieszyć ale i wymagają prawie codziennej toalety od nas ...Przekwitłe kwiaty nie są ich ozdobą.. ;:131
To nie dzielżan kwitnie to rumian barwierski... ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”