Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Cześć :wit
Jeszcze trochę i będą WAKACJE :heja Niby już koniec roku, ale nadal mamy zwykłe lekcje, no niektóre :wink:
Roślinki pięknie rosną i są coraz okazalsze. Zachwycają swoim kwieciem i zapachami ;:138 Teraz czarują najbardziej lilie:

Obrazek
Odmiana Sweet Desire pięknie pachnie ;:108

Obrazek
Lilie z Lidla, to ich trzeci sezon u mnie
Obrazek

Róże również cudnie kwitną:
Obrazek

Obrazek

Ta żółta róża to miniaturka z doniczki ;:oj Sadzona w zeszłym roku, kupiona na promocji 8-)
Obrazek

Obrazek

Stworzyłem nową rabatę przy trampolinie
Obrazek

Obrazek

Winogrono ma w tym roku naprawdę dużo owoców ;:215
Obrazek

Obrazek


Kalie cudnie kwitną i zmieniają kolory od białego po różowy. Julio stare kwiaty kalii mam obrywać, czy zostawić?? Poradź mi ;:162
Obrazek

Obrazek

Arbuzy są coraz większe. Teraz wstawię zdjęcia z tygodnia, a wieczorem postaram się wkleić nową 'dokumentację' :wink:
Obrazek

Obrazek


I jeszcze parę zdjęć ;:131
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odpowiem za chwilę lub wieczorem :wink:
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julek ja kalii raczej nie obrywam , chyba ze żółte, zaschnięte i brzydkie ,ale to dopiero jesienią.
Poletko z arbuzami super ;:138 ja swoim zostawiłam za mało miejsca ;:223 i teraz podlewając zdarza mi się przydeptywać pędy. Tez w tym roku mam na wszystkim sporo owoców, tylko ta susza więc nie wiadomo czy zbiory dopiszą ;:219
Różyczka super ;:63
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

W końcu są już wakacje :heja Wolność i odpoczynek... w ogródku :tan

Olu U nas te liliowce rosną praktycznie w co drugim ogrodzie ;:oj Czasami nawet widzę, że rosną w zaroślach ;:306 Lawenda to nawet zbyt duża jest w tym miejscu, bo zasłania skalniak i zadusza wszystko wokoło ;:131 Ale niech rośnie przynajmniej ładnie pachnie. Susza jest w tym roku straszna, ale co jakiś czas popada, lecz to prawie nic nie daje, bo zaraz wszystko schnie ;:202

Obrazek

Obrazek

Obrazek
To już arbuzy bez żartów :wink:

Mario ;:306 Żartowniś, żartowniś, czasami trzeba ;:215 Trzymam kciuki za Twoje arbuzy i oby wydały zadowalające plony, no i oczywiście smaczne. Mam jakąś późną odmianę lawendy, bo w innych ogrodach już od dawna kwitną .
Agnieszko Z tym arbuzem to był żart :;230 Jak widać niektórzy się nabrali. Ciekawe kto pierwszy spróbuje swojego arbuza??
Julio Ja na jednej roślinie oberwałem przekwitnięte kwiaty, na reszcie zostawiłem. Sprawdzę czy to coś zmieni we wzroście ;:173 Ja też zacząłem już przestawiać pędy arbuzów, by mieć jakieś przejście ;:219 I mam wrażenie, że są za gęsto... Oby susza nie przeszkodziła w owocowaniu i wszystko dotrwało do dojrzałości ;:170 Jak tam na Twojej działeczce po czwartkowych wiatrach?? Wszystko żyje?


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Calibrachoa-jest już wątek o niej?? Nie mogę znaleźć :roll:

Obrazek
Takie różyczki przygotowaliśmy na koniec roku szkolnego :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie! korzystaj z wakacji to najwspanialszy czas w życiu ;:333
Arbuzy już prawie jak ten z żartu! :D Czy na roślinie zostawiasz tylko jeden owoc?
Różyczki mówią że jest za co dziękować ;:215 Calibrachoa to chyba jednoroczny?
Pozdrawiam i życzę udanych wakacji zapracowałeś na nie solidnie! Gratuluję wspaniałego świadectwa ;:333 :wit
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie Twoje fotki mnie zachwyciły. Cudowne lilie, wspaniale róże, zadbane , starannie wypielęgnowane rabatki. Arbuz to już się chyba do jedzenia nadaje, a winogronka ..ach jak kuszą ( bo swoich na razie nie mam ) Bardzo mi się to wszystko podoba i tak cieszy mnie , że w tak młodym wieku kochasz przyrodę . Życzę Ci wyjątkowych wakacji . Jestem pewna że sporą ich część spędzisz ze swoimi roślinkami :D
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie gratuluję zakończenia roku szkolnego i życzę udanych wakacji. Gratuluję też wyhodowania pięknego arbuza. Co do obrywania kwiatów, to faktycznie w programach ogrodniczo-rolniczych widziałam że ci, co uprawiają dynie i inne dyniowate na rekord, czyli na to, kto wyhoduje większy okaz, obrywają pozostałe kwiaty, żeby roślina się skupiła tylko na tych pozostawionych zawiązkach. Zresztą dotyczy to nie tylko dyniowatych, większość roślin się przerywa zostawiając najdorodniejsze, podobnie jak w kwiatach.

Urocze kwitnienia ;:215

Mam nadzieję, że u Ciebie deszcz podlewa rośliny w miarę potrzeb, czego życzę i pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Łoo matko Julian jakie te twoje arbuzy już wielkie ;:oj winogronko widzę też ładnie obrodziło :)
Kwiatów coraz więcej i coraz ładniejsze :)
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian, zachwycam się Twoimi arbuzami. ;:oj Ciekawe, czy będą smaczne ;:138
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Jakie dorodne "arbuzki". Wow ;:oj
U Ciebie w ogrodzie też widzę trampolina musi być ;) Taka nowoczesna architektura ogrodowa :;230
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witam :wit

Marysiu Staram się korzystać z wakacji "ile wlezie" :wink: Mam nadzieję, że arbuz będzie chociaż podobnej masy co tamten z żartu, ale może być też mniejszy, byle był smaczny ;:306 Ja nie obrywam zawiązków kawonów, bo myślę, że roślina sama zadecyduje ile owoców wykarmi ;:131 Może wykarmić 2 mniejsze lub jeden większy ;:173 Tak, Calibrachoa jest jednoroczna, a szkoda...
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;:168
Dla Ciebie:
Obrazek

Olu Dziękuję za tak miłe dla serca słowa ;:196 Na arbuza muszę jeszcze poczekać, ale nie wiem jak rozpoznam kiedy będzie dojrzały ;:218 :;230 To będę chyba zrywał na wyczucie lub znajdę jakiś sposób ;:204 Winogrono warto mieć w ogródku. Posadź je, nawet przy płocie. One nie jest wymagające, a pięknie potrafi przyozdobić ścianę i dać smaczne owoce ;:333
Dziękuję i wzajemnie życzę udanych wakacji ;:168
Dla ciebie za te przemiłe słówka:
Obrazek

Beatko Tobie również dziękuję za tak miłe słowa ;:196 Wiem o obrywaniu kwiatów i zawiązków, by roślina skupiała się na jednym owocu, ale ja nie obrywam. Niech rośnie tak jak Natura zadecyduje ;:173 Ja tylko podlewam i pomagam zapylać kwiatki ;:170 Deszcz podlewa, a ostatnio nawet była spora ulewa, ale podlewać znów trzeba, bo ziemia już wyschła i nie widać tamtego deszczu ;:202
Pozdrawiam i to dla Ciebie:

Obrazek
Mój czteroletni storczyk, którego dostałem od Babci na Komunię ;:167

Cdn.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Mariuszu Arbuzy cały czas rosną i pojawiają się nowe owoce :tan Winogrono ma w tym roku wyjątkowo dużo owoców, a grona są w dużej części pełne i zwięzłe ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdjęcia z 29 czerwca :wink:

Ewo Jeszcze trochę i przekonam się czy arbuzy własnej hodowli są smaczne :D Ty się zachwycasz moimi arbuzami, natomiast ja Twoimi pięknymi i dorodnymi różami ;:168
Dla Ciebie:
Obrazek

Marto Dziękuję w imieniu moich arbuzów ;:180 No oczywiście, że musi być ;:306 Teraz modne są nowoczesne ogrody :wink: A w dodatku 'mała' architektura ogrodowa też jest pożądana wśród zieleni :;230
Pozdrawiam i fota dla Ciebie też musi być :) :
Obrazek

I inne takie tam:
Obrazek
Zdjęcie z hamaku :wink: Jak widać na powyższym zdjęciu, na pierwszym planie, ukazany jest idealnie wysuszony przez suszę i słońce trawnik :;230 :;230

Obrazek
Niezawodne "Babcine" petunie, które same się co roku wysiewają ;:215

Obrazek
I ze spacerku między polami :D

Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie śliczne ostatnie zdjęcie ;:167 Za lelijkę dziękuję! a swoją drogą pierwszy raz słyszę, że babcia wnukowi na komunie kupuje storczyka! Z takiej rodzince musi wyrosnąć miłośnik przyrody ;:168
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julinie Bardzo dziękuje ci za śliczny kwiat , To chyba pysznogłówka, ale jeszcze nie widziałam jej w tak pięknej barwie. Odpoczywaj latem ile tylko zdołasz . U mnie się akurat tak ułożyło, ze tegoroczne wakacje mam wyjątkowo pracowite :D Ledwo na ogórek czasu wystarcza :D . Masz szałwię trójbarwną. Siałam w tym rok na parapecie . Dobrze zdała egzamin ale niestety nasionka miały być trójbarwne, a roślinki wyszły tylko różowe. Storczyk prześliczny. Ujęła mnie jego historia ;) Och gdyby więcej młodych ludzi było tak wrażliwych na piękno przyrody jak Ty świat zdecydowanie byłby lepszy :D Lilijka dla Marysi również piękna. .Wspaniała fotka ze spaceru. Dawniej obok mojego domu rozciągały się podobne widoki, a teraz mam tylko zarośnięte ugory. J
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”