Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu szczęśliwa jesteś, że co raz masz trochę deszczu. ;:108 Choć niektórym różom to nie służy, to i tak pięknie się prezentują, nawet kłaniająca się pod oknem Pastella. ;:oj
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Dzisiaj u mnie zachmurzone, trochę nad ranem popadało, jutro muszę już pościnać przekwitające róże,co dzień staram się wyjść i trochę po plewić, lub coś przyciąć, nie zdążyłam jeszcze wszystkich bukszpanów poprzycinać, bo ciągle polewa, a nie chcę aby złapały jakiegoś grzyba, więc czekam na pewniejszą pogodę, jak było słonecznie to akurat czas gonił i inne obowiązki ;:224

Soniu z Pastelli z roku na rok jestem zadowolona, daje piękny popis pierwszym rzutem, fakt deszcze przyginają różyczkom łodyżki, i leżą biedne umęczone, tak źle i tak nie dobrze. Pozdrawiam ;:196 i przesyłam zdjęcie Cuban, im deszcz nie strazny :)


Obrazek

Karolinko nie wiem czy mój trawnik taki piękny, pełno w nim koniczyny, pewnie dlatego wygląda tak ładnie ;:131 Księcia Monaco ja nie posiadam, a piękna to różyczka, dobrze,że mamy inne róże bo możemy nawzajem u siebie podziwiać, Twoją Gizelką jestem zachwycona ;:138 Rozchodniki dopiero zaczynają swój pokaz, mam jeszcze inne które też mają pąki kwiatowe :) Pozdrawiam ;:196 dla Ciebie kawałek mojej fioletowo- żółtej rabatki.


Obrazek

Aniu ;:196 moje róże to oczko w mojej głowie, ja je uwielbiam, fakt bardzo ładnie kwitną, nawet nowości ładnie się rozrastają, chwilo trwaj...Dla Ciebie Hot Chocolate ;:167


Obrazek

Marysiu dawno nie byłam w Krakowie,ale mój M jest co dzień, więc opowiada, faktycznie Królewny radzą sobie bardzo dobrze, kwitną obficie, chciałoby się powiedzieć; chwilo trwaj, ale niestety niektóre nadają się już do cięcia, za które jutro się biorę. Pozdrawiam i życzę umiarkowanej pogody ;:196 Dla Ciebie Chippendale- żelazna dama ;:167


Obrazek

Jadziu Piilu sadziłam w tamtym roku, ładny jest ale kwiatki ma trochę małe,chyba że na razie bo młody ;:131 bardziej bym Ci poleciła do Elżbietki- Rhapsody, niebieski duży kwiat i ładnie się krzewi, wstawię zdjęcie ale ono nie oddaje jego pięknego koloru. Pozdrawiam ;:196

Rhapsody

Obrazek

Ta porcelanowa piękność, to cudo, na rabacie błyszczy, oczywiście gdy deszcz jej nie zniszczy-Stephanie baronin ze guttenberg ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, ja już zapomniałam jak to jest gdy pada deszcz a na działkę jeżdżę raz w tygodniu, więc z podlewaniem kiepsko. Strasznie potrzebujemy tutaj deszczu a w prognozach nie widać :( . Śliczne masz róże i piwonie, no i ten trawnik, cudo! Ja bardzo lubię koniczynę w trawniku i dziwię się, że niektórzy ją zwalczają a przecież to taka pożyteczna roślinka.
Dziękuję za informacje o Munstead Wood. A jak ją Krysiu okrywasz na zimę i jak potem tniesz wiosną? Czy to zdrowa róża?
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

I mnie też trochę słońca trochę chmur. Duszno.
Twoje róże są śliczne. Nie można przejść obok nich obojętnie. ;:108
Ta Cuban ciekawa. To jeden krzaczek tam rośnie czy więcej ?? Długo ona kwitnie ?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Niedawno trochę popadało dobre i to, jednak prognozy nie są zbyt optymistyczne dla całej Polski .Zapowiadali trąby ,grad i burze z pewnością w tej chwilki gdzieś szaleje burza i juz się ochłodziło .Niech tak parę dni będzie chłodno to chociaż zbiorę moje porzeczki i agresty bo na razie nie miałam na to czasu.Krysiu cudnie kwitną róże Cubaną juz zachwycała sie Marysia [sasanka] też je miała jednak wiosną 2016 wszystkie zmarzły, a mieszka na wybrzeżu . Czekoladka też obficie kwitnie .Rhapsody też cudny z wielkimi kwiatami a mam juz posadzonego pod Elzbietką Rasputina jednak słabo coś kwitnie tak jakby mu sie nie chciało.Namyślam się nad przesadzeniem w to miejsce Violet Elisabeth jednak koleżanka mi odradza bo jej po przesadzeniu padł . ;:180 Krysiu za info ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ślicznie kwitną Ci róże, ale to pewnie dzięki temu że jednak Ci podlewa. Moje biedne wręcz upieczone, bo nie dość że zero wody to z góry patelnia, wczoraj większość poszła do fryzjera. Dzisiaj po deszczu pewnie wszystko się zmieni. Dzięki za Chippendale tym bardziej, że nie ma jej w moim ogrodzie :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Kochani, ochłodziło się,w nocy popadało,dobrze,że mój rejon ominęły te mocne wichury, oglądałm w wiadomościach co porobiło w Polsce :( Teraz znowu pada.


Przedwczoraj zerwałam porzeczkę czerwoną, agrest pięknie dojrzewa, a jaki smaczny mniam :D , borówki amerykańskie powolutku też nabierają pięknego fioletowego koloru, trochę słabiej obrodziły niż w tamtym roku, ale i tak jest ich sporo, będą pyszne dżemiki.
W kolorowym ogrodzie wszystko ślicznie kwitnie i nawet niedługo zobaczę kwiaty mojej pierwszej Dali, jest już pączuś :tan Zakwitła też moja wiosenna nowość Jubile Celebration, jaki ma śliczny kwiat ;:167 tylko tak jak czytałam u Was- zwiesza główkę, myślę,że zmężnieje i nabierze sił na przyszły rok i pokaże swoje piękno ładnie stojąc.




Obrazek


Marysiu ;:196 róże faktycznie bardzo ładnie kwitną, a u Ciebie też ;:108 piękny mamy czas w ogrodach. Deszczyk jest bardzo potrzebny, wiem jak ten żar z nieba przysusza, u mnie były takie ostatnie dwa dni, biedne królewny, jak by to dłużej trwało posypały by się zaraz, dobrze,że się ochłodziło :D Chpipendale to wspaniała róża, ta gra kolorów którą ona pokazuje, zdjęcia tego nie oddają, jest ;:215a Jamesa Galwaya posiadasz,dla Ciebie jej piękne talerzyki. Pozdrawiam bardzo serdecznie ;:196


Obrazek

Jadziu oj też się bałam jak wczoraj wieczorem przyszły nagle takie wiatry,że w domu zawyło, ale na szczęście nie były takie straszne, w nocy padało dość spokojnie,ślimaki znowu będą grasować ;:145 chociaż widzę, że chyba jakaś walka w przyrodzie jest, bo nie sypię już dość długo niebieskich granulek, a one same padają.
Cubany mam od 2014, kopczykuję na zimę i jak na razie jest ok, mam trzy krzaczki i co ciekawe co rok jeden z nich jest mniejszy, a dwa pozostałe okazałe, tak jakby chciały nadrobić za swoją siostrę :roll: Moja kolezanka też przesadziła i jej padł powojnik, może one nie lubią przesadzania,tylko potrzebuje jakiejś magicznej siły? Tzn nawozu :wink: Jadziu odkryłam,że mój Piilu to pewnie dlatego taki marniejszy, bo mrówki zrobiły sobie w korzeniach gniazdo :evil: muszę je zwalczyć. Pozdrawiam serdecznie i niech nasze ogrody omijają nieciekawe pogody ;:196 Jadzieńko dla Ciebie mój pierwszy raz kwitnący Liliowiec ;:167


Obrazek

Aniu Cubana to zmienna róża, długo kwitnie, mam tam posadzone trzy krzaczki. U mnie się dość ochłodziło, rośliny odpoczną od skwaru. Pozdrawiam ;:196 Aniu dla Ciebie pokazuje swoje oblicze Jeżówka


Obrazek

Kasiu myślę,że i u Ciebie w końcu popadało, a jak nie to będę dmuchać chmury w Twoją stronę :wink: Poczaruję Cię jeszcze Munstead Wood. Pozdrawiam ;:196


Obrazek

Zapraszam na obrazki z mojego ogrodu, teraz róże królują w ogrodach, więc:


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek

Myślę,że nie zanudziłam ;:100
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Nie zanudziłaś :D Piękne,bogate kwitnienia ;:215 Zachwyciła mnie twoja kolekcja piwonii.Też je bardzo lubię,kilka mam,ale gdy oglądam u ciebie,to już postanawiam rozejrzeć się za kolejnymi.A deszczu zazdroszczę,bo mam już dość oglądania czarnych chmur z których nic nie wynika ;:131 Rośliny u mnie zasychają na stojąco :(
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu takie widoczki można wciąż oglądać i widzę ,ze tez lubisz kontrastowe połączenia zamiast tonujących. Nocą znów spadły dwie krople, więc muszę iść podlać .Krysiu czy to Muzykanci z Bremy ???? https://images81.fotosik.pl/1102/9f3d918263e0208f.jpg
jeśli tak to cudownie kwitną ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

No takie róże, takie widoki różane mogę oglądać :D
A twoje takie cudne, cudne, obfite w kwitnieniu,,ze tylko wzdycham ;:173
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Takimi widokami zanudzić nawet nie można ;:oj Opite wodą królewny kwitną pięknie, a że masz ich sporo, to i jest co ogladać ;:108 Hot Chocolate. to jeden krzeczek? Moja w tym roku nareszcie troszkę wybujała, ale do Twojej jeszcze jej daleko.
mam Jubilee Celebration już trzeci sezon i niestety nie mogę powiedzieć, żeby sztywno trzymała kwiaty. Na pewno jest lepiej niż w zeszłym roku, ale to ciągle nie to. Ale kwiat ma cudny, to prawda.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu zanudzony nie wchodzi na nasze FO :D Jamesa Galwaya nie mam, ale mam filiżanki Queen of Sweden ! Róż jest tyle, że każdy ma inny zestaw tak jak każdy ma inny ogród i warty obejrzenia czy odwiedzenia.
Wszyscy zapamiętamy ten sezon nie ze względu na suszę tylko ze względu na widok wspaniałych róż. Ja już powoli czekam na powtórne ich kwitnienie! Miłej soboty we wspaniałym ogrodzie ;:196
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krystyno przepiękne rośliny i widać solidnie u Ciebie pada bo rośliny aż przemawiają kolorami. U mnie susza rządzi. Wpadnę do Ciebie na spokojnie. Gratulacje i całuję w rączkę. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”