Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

anabuko1 ,plocczanka Bardzo dziękuję za uznanie :heja dla moich " umiejętności" fotograficznych ;:196 Zainteresowanie fotografowaniem w ostatnich latach bardzo wzrosło co i na FO jest widoczne. ;:108 Bo foto jest trendy... :D

lemonka ;:180 ;:196 Za wierne kibicowanie serdeczności szczególne! ;:167 Bo Ty motywujesz mnie do porannego otwarcia wątku... :D

stasia_ogrod dziękuję za pochwały ;:196 Upałem dzisiaj prognozy straszą i eM już zapowiedział wczoraj,że dzisiaj przerwa w działkowaniu..Na rękę mi to nie jest ale...siła wyższa więc profilaktycznie podlałam dobrze rośliny...Od jutra zmiana aury..zobaczymy co się zadzieje!


Zwykłe takie smolinosy
Obrazek

Obrazek

liliowce otwierają się z dnia na dzień bardziej
Obrazek

Obrazek
kontrowersyjne :?: przymiotno :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

owadzio też będzie choć takich okazji specjalnie nie szukam ,inni robią to chętniej ale po prostu nie dało się ominąć obiektywem tak były aktywne ,więc niech tam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tu na dalii są mszyce... ;:306
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dzisiejszy dzień pewnie spędzę tak Obrazek

Miłego dnia !Obrazek


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, o poranku się zjawiam. No, może poranek już się skończyl bo jest prawie siódma :lol:

Jak u Ciebie z pogodą wczoraj i w nocy? U nas długo padało o okropnie wiało. Teraz jest tylko 12stopni. Wczoraj było 30 w cieniu. Jeśli już deszczu nie będzie to zamierzam powyrywać chwasty :heja

Twój ogród jest taki kwitnący, mieni się jak klejnocik. Bardzo dużo kwitnących roślin masz ;:oj Bardzo podobają mi się te liliowce w kolorze jagodowotruskawkowego koktajlu. Nie widziałam takich jeszcze. Dobrze, że owady tak się uwijały bo zwróciły Twoją uwagę i mamy do oglądania fajne zdjęcia. Ja akurat lubię takie z owadami. :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj Izo !U mnie noc przeszła bez perturbacji większych...Trochę powiało ,trochę polało i ochłodziło się znacznie..Zabezpieczyłam rośliny na balkonie,tj.opróżniłam parapety rośliny poszły na niższy poziom i było ok. Ale kilka tąpnięć o glebę słychać było ;:oj ...nie każdy sobie przybiera do głowy ostrzeżenia ...Dobrze,że od strony podwórza gdzie ewentualnego zagrożenia dla mieszkańców nie ma.Ale i zbierać zapewne nie było co...

Parę fotopstryków dla ożywienia wątku ....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

róże nie tylko pozują do portretów ale też przekwitają...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Twoje 'fotopstryki' są bardzo ładne i zawsze chętnie je oglądam ;:138 .
Robisz różne ujecia i jest super ;:108 .
U nas to tylko kilka razy zawiało i ... tyle było burzy. Liczyłam na deszcz, lecz się przeliczyłam ;:145 . Idę zaraz podlewać, bo jedyny pozytyw to to, że zrobiło się chłodno i można normalnie egzystować. Susza jednak niemiłosierna.
;:196
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Aniu TV informuje o licznych burzach nawet z tragicznym skutkiem w kraju a u Ciebie nic?...
Za uznanie dla moich fotopstryków dzięki serdeczne ;:196
Miłego dnia i dziękuje za miłe odwiedziny!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Burzy brak, za to przy podlewaniu dalii, "udało" mi się złamać dwa pędy z pąkami ;:223 . Cóż, zachciało mi się je podwiązywać. Jedne podwiązałam, drugie ułamałam. Jaki bilans? :;230 .
Miłego dnia ;:3
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj Maryniu w kolejnym wątku. Nadal Ci będę towarzyszyć.Lubię tu zaglądać, bo jak zawsze fotki cudne .Zyczę cudnych letnich kwitnień. Pozdrawiam i miłego weekendu.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu dziękuję za pokazane piękne róże.
Lubię twój sposób patrzenia na rośliny na kwiaty. ;:108 ;:108
przymiotno jak marcinek wygląda.Liliowce cieszą już :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, zafundowałaś nam kolejną porcję naprawdę artystycznych zdjęć, które z 'fotopstrykami' nie mają nic wspólnego. ;:138 ;:138 ;:138
Moja działka nie została, niestety, podlana, tylko pomoczona po wierzchu. ;:222
Dzisiaj tylko obejrzałam ją sobie, bo wczoraj w pośpiechu opuszczaliśmy ogródek. Strat nie mam żadnych, a to tylko dzięki temu, że jest położona znacznie niżej niż inne działki, a oprócz tego od wichury osłoniły ją wysokie drzewa z sąsiedniej parowy. ;:333
Działki położone wyżej ucierpiały dość mocno. Dużo gałęzi leży, mnóstwo jabłek, śliwek, moreli i brzoskwiń na alejkach i działkach. Aż przykro patrzeć. ;:174
Burzy nie było, raptem dwa razy gdzieś dalej zagrzmiało, tylko potężna wichura, którą przeczekaliśmy w altance, a która trwała może z pięć minut. ;:108
Na mieście straty są większe. Powalonych jest kilka drzew tylko na moim osiedlu, nadłamanych konarów też mnóstwo, no i bardzo dużo połamanych gałęzi. ;:174

Dobrego weekendu, Maryniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

U mnie po burzy tylko rozwichrzona hortensja anabelle, którą musiałam podwiązać choć wolę jak jest na luzie no ale za bardzo ją położyło no i ostróżki różowej jedną gałązkę mi złamało i to wszystko...
Tak więc Aniu Pulpa222 też mnie lekko dotknęła wichura ;:oj ...Ale nic to wobec strat rzeczywistych jakie ludzie ponieśli..

Biedronka641 To mnie cieszy,że będziesz nadal zaglądać do mojego wątku! ;:180 Ciekawostek godnych twojego zainteresowania to u mnie nie znajdziesz ale fotki mogę Ci obiecać! :D

anabuko1 Aniu dziękuję za pochwały i miłe słowa ;:196 Każdy ma indywidualny ogląd świata i taki powinien prezentować moim zdaniem bo tylko wtedy jest prawdziwy...Nie każdemu musi się podobać ważne, że jest nasz...Miło mi,że moje spojrzenie w obiektyw Ci się podoba! :tan

plocczanka uznanie dla zdjęć jest bardzo miłe i bardzo dziękuję! ;:196 Mój wątek fotopstrykami
stoi.. Jedni więcej piszą inni więcej fotek pokazują...Ja zwykle się nie rozpisuję mam teorię,że i tak niewiele odwiedzających czyta chyba, że są to wątki o szczególnym darze słownego przekazu a i inne względy też bywają.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

:wit

Dziś bardzo poetyckie zdjęcia pokazałaś ;:oj Przepiękne jest to z jasnymi kwiatami tawułki ;:167
Rzeczywiście w jednych wątkach więcej tekstu a w innych więcej zdjęć. Fajnie, zawsze każdy coś dla siebie znajdzie na forum :)
Ja znajduję u Ciebie inspiracje i cieszę oczy zdjęciami :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, dziękuję za przyznanie nagrody za pierwsze miejsce, tym bardziej, że tej różyczki nie mam, a widziałam na zdjęciach tylko z daleka ;:196
Niektóre zdjecia robisz wręcz artystyczne, piękne ujęcia ;:63 Tym razem największe uznanie za owadzie ujęcia, bo to rzeczywście nie Twój ulubiony temat. Fruczaka nie każdy złapie, a Tobie się to udało ;:63 Ja go nawet nigdy nie widziałam ;:145
Wyróżniłabym również to https://images82.fotosik.pl/1101/196614b4fd7d827a.jpg

i to zdjęcie https://images82.fotosik.pl/1101/196614b4fd7d827a.jpg
co nie znaczy, że innym czegoś brakuje.
Po wichurze na działce nie byłam, nie wiem więc, czy sa jakieś szkody. Deszcz padał zaledwie przez dziesięć minut, to i pożytek z niego niewielki. Zapobiegawczo rano wszystko podlałam i wygląda na to, że dobrze zrobiłam ;:108
Pozdrawiam, miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Piękne róże, piękne lilie.
A co to za powojnik pod Błękitnym Aniołem ??
Bardzo ciekawy kolor ma ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”