Storczykowo u Norberta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Faktycznie, jeśli chodzi o uprawę storczyków na północnej wystawie to w zasadzie tylko parapet, ew. coś blisko niego. :roll: A tak to doświetlanie. Chyba większość falenopsisów dała by jakoś radę, kwestia tylko jak obfite mogły być kwitnienia. U mnie pod LED-em, tam gdzie ono głównie dominuje, na pędach mam do ok 6 - 7 kwiatów. ;:218 Ale kwitną. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

norbert76 pisze:Faktycznie, jeśli chodzi o uprawę storczyków na północnej wystawie to w zasadzie tylko parapet, ew. coś blisko niego. :roll: A tak to doświetlanie. Chyba większość falenopsisów dała by jakoś radę, kwestia tylko jak obfite mogły być kwitnienia. U mnie pod LED-em, tam gdzie ono głównie dominuje, na pędach mam do ok 6 - 7 kwiatów. ;:218 Ale kwitną. :)
Jedyne co u mnie wchodzi w gre to jakieś akwarium z dala od okna i wyłącznie sztuczne oświetlenie. Tylko właśnie, jakie będą te kwitnienia.... I czy rośliny mogą w ogóle bazować wyłącznie na sztucznym oświetleniu ;:218
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

A jeśli chodzi o akwarium, to nasza Marta (Żabkamarta) więcej Ci powie. :) Ma takie jedno wielkie i m.in. bodajże rośliny w nim doświetla. :) Jak na razie dobrze jej rosną, z tego co pisała. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Ja mam wyłącznie sztuczne oświetlenie. Światło z okna tylko przez godzinę pada na dno orchidarium, doświetlam z 14h ;:222 rośliny na tą chwilę rosną jak szalone, dwa storczyki kwitły, kolejne dwa pędzą :uszy
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Marto dobrze wiedzieć, dzięki :)
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

No Norbercie ładnie tu :D storczyki podbiły serca zwłaszcza te "niespotykane" ;:3
Ja mam do Ciebie pytanie (może nie w odpowiednim czasie) wiesz jak mogę przezimować moje echeverie w nieogrzewanym domu? Temperatura w zimie w mroźne dni może przeważać w granicach 9-5°C. Da się więc doniczkę z echeveriami jakoś "ocieplić" ?
Pozdrawiam i trzymam kciuki aby ten wątek pozostał na długo ;:167
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Poczytaj wątek o eszewerii w sekcji sukulentów, tam znajdziesz odpowiedź, bo m.in. pisałem w kwestii zimowania.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ARHIZ
500p
500p
Posty: 529
Od: 12 wrz 2009, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Założenie tego tematu było bez dwóch zdań dobrym pomysłem. Z wielką przyjemnością patrzę na Twoje zadbane rośliny. :)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Dzięki. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Przysłowiowa kopara mi opadła i wróciła na miejsce ;:oj Gratuluję. Wyobrażałam sobie, jak może wyglądać Twoje "kwiatowisko", ale nie spodziewałam się takiego buszu. Szkoda, że tylko zdjęcia storczyków pokazujesz :(
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Dzięki za odwiedziny. :)
No niestety uwzględniając ilość wszystkich roślin, niestety nie mam tyle czasu żeby prowadzić tak obszerny wątek. :wink: Stąd padło tylko na storczyki. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Norbercie jak tam w domowych pieleszach czuje się dracula? Przystosowała się?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Odchorowała przesadzenie i pewnie stres związany z transportem, dwa liście straciła ale wypuszcza nowego. Ciekawi mnie jeden szczegół, wg informacji roślina do cienia, a liście wyginają się do żarówki. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”