Uprawa powojników - problemy

Powojniki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Uprawa powojników - problemy

Post »

No i mam problem... W gąszczu powojników na łukach wysiał się (ptaszki rozniosły? Wiatr może?) powojnik pnący (Clematis vitalba)... Ładne toto nie jest, za to rośnie tak, że zaczyna zaduszać moje odmianowe cudeńka... Ktoś ma jakieś pomysły, jak można się problemu pozbyć? Mechaniczne usuwanie nie wchodzi w grę, bo splątany jest z moimi odmianowymi na maksa i nie wiem który pęd jest czyj póki się na nim kwiaty nie pojawią... Zaczynam się zastanawiać nad kupnem roundupu, nasączeniem nim ręcznika papierowego i owinięciem w to jednego pędu, a następnie zapakowaniem w folię śniadaniową, żeby czasem nie dotknęło innych roślin... Niby roundup jest systemowy, więc powinien całą roślinę zabić, ale to tylko teoria...

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
teatrr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 cze 2018, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Małe kwiaty powojników

Post »

W tym roku mam po raz pierwszy powojniki. Moim problemem są małe kwiaty, 2-a nawet 3 razy mniejsze niż powinny być.
Alili
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 28 kwie 2019, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sadzenie powojników

Post »

Powojnik posadzony w tamtym sezonie wciąż nie ma liści (ale gałązka nie jest sucha, raczej elastyczna dość). Nic specjalnego bo jakaś odmiana z biedronki ;) stąd zastanawiam się czekać aż puści, czy kupić nowy póki są dostępne praktycznie wszędzie? W tamtym sezonie złamał się ok. 30cm nad ziemią... Inne obok mają już po kilka listków i nowe pędy/wąsy :)
Wigi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 cze 2019, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Choroba powojnika?

Post »

Witam, prosiłbym o rozpoznanie jeśli to możliwe co się dzieje z moim powojnikiem? I jeśli to możliwe jak to zwalczyć? Załączam zdjęcia problemu. Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Uprawa powojników - problemy

Post »

Przy powojnikach liście schną od dołu. Zasilam je specjalnym nawozem do powojników. Odczyn gleby - sprawdzałem dziś wynosi pH 6. Aktualnie jeden z nich nie ma już prawie liści i wygląda tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
(Po kliknięciu na zdjęcie ulegnie powiększeniu)
Jaka jest przyczyna usychania liści?
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Uprawa powojników - problemy

Post »

Kto pomoże?
Jutro podleje je preparatem Ridomil Gold na fytoftorozę - o,25%.
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”