Ogórek kolczasty - kiwano

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Obrazek

Moje Kiwano. Zaraz idą do gruntu. Bez podpór, bez niczego aby dogrzać. Ma być hardcore :D Test czy urosną w ekstremalnych warunkach w polu.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13651
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

A mojemu pies złamał czubek. ;:124 A jeszcze dzień wcześniej cieszyłem się że tak ładnie poszło w górę i zastanawiałem gdzie wysadzić. Mam nadzieje, że odbije z pędów bocznych.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

FreGo

Młode sadzonki mogą być delikatne jak u wszystkich dyniowatych, za to jak roślina podrośnie jest niezwykle wytrzymała. Ma bardzo wiotkie pędy, ale bardzo wytrzymałe i nawet je ciężko ręką przerwać. Minusem rośliny jest to, że bardzo mocno się zagęszcza i jak się mocno nie tnie to jest mało owoców. U mnie w tym roku tylko dwie sadzonki.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Obrazek
Młodziutkie kiwano zaczyna się wspinać. :) Już na zewnątrz, całkiem dobrze sobie radzą, choć parę dni "odchorowały".
Zobaczymy, jak poradzą sobie w donicach.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13651
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Ja o swoim zapomniałem. Jakoś tak mi wypadł z głowy, z powodu weekendowych rewelacji. A tu jeszcze burza była. Muszę sprawdzić czy się otrząsnął po złamaniu czy padł do końca.
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

BobejGS i jak to Twoje kiwano? Pozbierało się?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13651
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Pozbierało. ;:138 Dzisiaj po pracy odrazu do niego poleciałem i patrze a ono jednak walczy o słońce z zacieniającym go pomidorem. ;:oj
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Super! ;:215 Brawo. Ogólnie odnoszę wrażenie, że kiwano to taki trochę chwast - łatwo wschodzi, szybko rośnie, niewybredny i jeszcze widać, że potrafi się pięknie pozbierać po uszkodzeniu. Daj jakieś zdjęcie tego jedynaka, porównam ze swoimi. :D
Obrazek
Wyglądają tak. Poniżej mój nieszczęsny rodzynek, z którego raczej już nic w tym roku nie będzie, no ale szkoda mi go wyrzucić. :roll: Wiadra mają raczej wyższe niż szersze - chcę, żeby rosły jak najbardziej w górę, a nie na boki. Mają z jednej strony "drabinkę", z drugiej sztachetę - jak będą chciały, to mogą wziąć przykład z winobluszczu i wleźć i na ścianę. Zobaczymy, jak sobie poradzą w tym schemacie. Na pewno na przyszły rok (jeśli mnie nie rozczarują) wysieję mniej, max. 2 sadzonki.
Ogólnie dostały do tych wiader tyle żarcia, że po fakcie aż się przeraziłam, że no jak nic popalę im korzenie. Ale zaczynam sądzić, że dyniowatych nie da się przenawozić, bo w ogóle tego po nich nie widać - po arbuzach i cukinii tak samo, a one kompost i obornik to dostały liczone na wielkie wory, nie łopatki. :;230
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13651
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Twoje, to bardzo ładne przy moim. :D Mój to taki jakiś zabiedzony, jasny, no i konkurencje ma. Postaram się dziś mu zrobić zdjęcie.
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 694
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Pizza nie panikuj, daj temu rodzynkowi trochę światła a dojdzie do siebie.Ja dziś swoje rodzynki wysadziłem w pole. Takie lebiody że przy nich Twój to "Pudzian" jest. :tan One się tak wyciągają do słońca jak węże! Co do kiwano- ja się wnerwiłem jokaer w tym roku na dobre, znowu wysadziłem dziś 8 szt.
Ale nie jest źle bo te co mi wiatr połamał na grządce to odrosły jakimś cudem spod ziemi! :tan
Poza tym w międzyczasie posadziłem dwa inne w dobrym miejscu na innej działce.Dziś posadziłem w 3 miejscach w jednym miejscu 4 szt, w drugim 3 szt i w trzeci jednego"złamasa", bo mi się złamał.
Poza tym ok.15-tu rodzynków wysadziłem a mam jeszcze ze 20 w doniczkach.I teraz nie patrzę nawet na kiwano- mają sobie same dać radę! W którymś miejscu na 100% sobie poradzą. Muszę w tym roku się doczekać kiwano. ;:224
Witam, jestem Adam.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13651
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

A to mój bidulek. Wsadziłem go koło stelaża dla trombocino i fasoli gigant, z racji, że myślałem iż nic z niego nie będzie. No musi sobie radzić, by wyjść z gąszczu. :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Obrazek
Kiwano rośnie w oczach. Tylko te kropeczki mnie niepokoją, ale póki co nie ingeruję. Mam nadzieję, że to nic poważnego.
Bobej, stawiam, że Twoje kiwano podskoczy błyskawicznie, jak tylko wylezie z tego gąszczu. Ale i tak wygląda na to, że jak na "chwasta" przystało - radzi sobie w tych ciężkich warunkach całkiem nieźle. :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13651
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Twoje to bardzo ładne są. ;:333

Widać że sięga łapką w górę by wyjść z gąszczu czyli chce jednak żyć. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”