Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Piękne masz róze ;:138 i to ile ;:oj Nadszedł ich czas tom mamy juz te piękności. Moje już niektóre przekwitają :wink: Krzew o ktory pytasz to prawdopodobnie Kielichowiec Chiński :) zaraz go umieszczę ponownie, coraz więcej kwitnie :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu czy to Heavenly pink ??? https://images81.fotosik.pl/1091/899a2a ... 7d4med.jpg kurcze jaka ona pięknie ukwiecona ;:167 Moja w półcieniu też ma sporo kwiatów jednak nie bryluje na rabatce. Crocus bardzo mi sie podoba
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Teresko pokaz piękny :) jest co podziwiać, widzę, że masz podobne obserwacje jak i ja, róże w tym roku przez te upały nie mają takiego wigoru, mimo podlewania są takie jakby podwiędłe, no ale nic nie poradzimy jak mamy teraz temperatury iście letnie.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie u mnie dziś w nocy popadało , po miesięcznej suszy i podlewaniu ogrodu , rośliny odżyły , , zacznie się ścinanie reszty przekwitłych róż i oby drugie kwitnienie też było obfite , ale trochę deszczu ;:108 ;:3

ewka 36jj - Ewo ja też mam Emiliana i mam taką samą sytuację , jeszcze mu zdjęcia nie zrobiłam ,i ciągle co ma już ładny krzaczek to brak kwiatów i wiosną od początku , na razie go znoszę , jak będzie mi potrzebna miejscówka to wtedy pomyślę :) ;:3

majka 11 - róże nawożę gnojówką , Xavier jest piękną różą kwitnie całe lato , deszcz mu nie przeszkadza , nie przebarwia się na słońcu , jestem zadowolona z zakupu róż Masada , mam ich kilka :lol: ;:333

Karolacha - mam tego kielichowca , ale u mnie jest mały rośnie w cieniu , trza pomyśleć o zmianie miejsca , póki mały ;:3 ;:108

Jakuch - Jadziu on był mały jak rósł w cieniu po zmianie miejscówki na słoneczną rabatę jest obsypany cały czas kwiatami , w tym roku dokupiłam dwie nowe róże o podobnym pokroju i też umieściłam na słońcu , widzę ,ze sobie pomału radzą ;:3 :)

maniołek - tak róże bynajmniej u mnie były umęczone , gdyż większość z nich jest na słońcu , które teraz prażyło niemiłosiernie ;:3


A teraz jeszcze wczorejsze zdjęcia

Obrazek
Aleksandra P.


Obrazek
Sympatia i New D.

Obrazek
Cinderella

Obrazek
Capri

Obrazek
Granny

Obrazek
Strauss

Obrazek
J.Galway

Obrazek

Obrazek
Artemis

Obrazek

Obrazek
Baillando

Obrazek
Roald

Obrazek
Bathsheba

Obrazek
Mark

Obrazek
Margaret
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witaj Tereniu,masz tyle ślicznotek piwoniowych ,a teraz różanych ,jestem pełna podziwu z ilości i piękności różanych ,Twoje róże po prostu wymiatają ,cudne krzaczki, rozbudowane i takie kolory pastelowe ,no jestem pod wrażeniem ,szczerze mi się podobają i jeszcze te ilości też robią wrażenie ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu wszystkie śliczne, ale Xavier, naj, naj, naj........ Długo masz Poet's Wife? zastanawiam się nad nią. Też nie widzę nic złego w mocnym cięciu angielek przez pierwsze lata. Moim zdaniem silny system korzeniowy poprawia kondycję całego krzewu.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Niestety Tereniu na słonecznej rabacie miejsca zabrakło ;:174 ,więc niestety muszę to przeżyć ,że moja tak kwitnie . Jednak mam też Lavender Lassie i ona w tym samym rejonie rośnie i kwitnie cudownie aż muszę ja poskramiać ostrym cięciem . Zastanawiam sie czy nie zamienić Astrid miejsca właśnie w miejsce Heavenly ,ale to znów rok w plecy ;:174 Aleksandra P ma cudny kwiat, a Artemis też szaleje .Kurcze jednak co znaczy słoneczna rabata, dlatego mojego marnego patyczkowego Artemisa przesadziłam jesienią na tę w miarę słoneczną rabatkę .Efekty juz sa widoczne jednak na wysokość trzeba będzie trochę poczekać
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Jakie piękne masz róże ;:138 krzewy obsypane kwiatami i ile odmian ;:oj Piękne ;:138
Mój Kielichowiec Chiński rósł w półcieniu i dobrze mu było. Przerabiałam rabatę i przesadziłam go na południową , słoneczną strone i nie za bardzo jest z tego zadowolony :? Ma jasne listki, jakieś małe sie zrobiły a kwiaty takie sobie . Powiedziałabym ,ze lubi słońce , ale rozproszone, półcień. ..na pewno nie ostre słońce :wink: Mam kielichowca Wonnego tez raczej w cieniu bo w towarzystwie innych krzewów co go cieniują a kwitnie cały czas pięknie :lol:
Gdzie są zdjęcia z Wojsławic :wink: :?: Były też piwonie :?: mają tam piękną kolekcję ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Teresko, byłyśmy i nie spotkałyśmy się.......
Ja oprowadzałam spora grupę działkowców z naszego ROD, ponieważ byli pierwszy raz w Arboretum.
Rozmawiałam z miłymi Panami przedstawicielami Marolexu,ale nie pomyślałam o wspólnej fotce.
Robiłaś zdjęcia ?
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie po deszczu , roboty w ogrodzie ful , ścinam róże już drugi dzień i to nie koniec , one odpoczną i znów zaczną balować :)

koziorożec - Marcia piwonie lubię tak jak Ty , zawsze coś dokupię , tak po trochu , by miejsca starczyło na trochę , a róże trochę jak pisałam
w marcu mi przymarzło już na ich miejsca są nowe , miejscówka to cenna rzecz :tan

daysy - Poet s to wiosenna nowinka , pięknie kwitnie , obficie i trzyma się prosto jestem z niego zadowolona , ;:108

Jakuch - Jadziu ja Artemisa bardzo lubię i kupiłam drugiego teraz go wsadzałam , też na patelnię , zresztą na tym ogrodzie iglaków nie mam , tylko drzewa owocowe , bo skróciłam warzywnik kosztem różanki ;:168

Karolcia - byłam , zdjęć nie ma , bo piwonie nie kwitły , a M. zrobił mi przy kompozycjach florystycznych , a ja jestem nie fotogeniczna , więc zdjęć nie będzie . Było trochę ludzi , wystawców mniej niż inne lata.Kupiłam sobie rdest himalajski . ;:168 ;:3

Lanceta - byłam , przyjechaliśmy jak zaczęli oprowadzać grupy zwiedzających po różance , a kwitły pięknie , zdjęć parę w środku zrobił M. I to wszystko ;:168

Parę zdjęć z dzisiejszej pracy w ogrodzie


Obrazek
Zakup z jesieni Zieleń to życie - Kiss

Obrazek
Lady Frist

Obrazek
Tranquility

Obrazek
Miss Dior

Obrazek

Obrazek
Nowa Austinka Pegasus

Obrazek

Obrazek
Amelia N
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Cudna Amelia też będę ją mieć dzięki forumowej koleżance, oczywiście z patyczka. Pegasus tez śliczna Czytałam Tereniu ,ze kupiłaś Rdest himalajski ja na samo słowo rdest jestem uczulona :;230 jednak ten Twój oby nie był taki jak ten u mnie za siatką
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

:wit Tereska masz śliczne odmiany Amelia Nothomb jest cudna.
Wpadła mi w oko Miss Dior, ktoś mnie o nią pytał. Możesz coś o niej napisać, czy warto ją mieć :D
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Nie musisz mieć róż na wysokościach , masz piękne w nizinach ;:138 na wysokosciach faktyczni9e potrzeba czasem podwiązać , przyciać..zabezpieczyć :wink:
Szkoda ,ze piwonie przekwitły, bo jest ich tam maasa i same nowe i ciekawe odmiany, zrobili nową rabatę :) Ciekawe kiedy ja pojadę , kiedy mój Małż się złamie i pojedzie ze mną :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”