Woda w ogrodzie to moja pasja, konik i hobby.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
player_ruda
50p
50p
Posty: 72
Od: 17 lut 2014, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Woda w ogrodzie to moja pasja, konik i hobby.

Post »

A ja tak z innej beczki się zapytam. Czy ktoś podpowie jak posadzić oczeret jeziorny ,odmiana która mnie interesuje może rosnąć na głębokości 2 m a wystaje około metr ponad powierzchnie. Czy od razu na głębokiej wodzie posadzić czy stopniowo wg wzrostu?
Chciałabym zakupić roślinę przez internet, wysłałam takie samo zapytanie do firm sprzedających owa roślinkę i nic :( zero odzewu. Liczę że ktoś z forum mi podpowie i rozwiąże wątpliwości.
Ola
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Woda w ogrodzie to moja pasja, konik i hobby.

Post »

Oczert może rosnąć do 2 metrów a nie do 2 metrów głębokości - ale to maksymalna wysokość. Możesz więc przyjąć że będzie niższy. Posadzenie na brzegu nieraz wymarznie więc najlepiej go posadzić na głębokości zasięgu ręki czyli 50 cm. W moim bajorku wymarzł posadzony na brzegach a ocalał ten w lustrze wody.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
player_ruda
50p
50p
Posty: 72
Od: 17 lut 2014, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Woda w ogrodzie to moja pasja, konik i hobby.

Post »

Ale są różne odmiany oczeretu a mi chodzi o ten:
Oczeret jeziorny (Scirpus lacustris) Bylina z płożącym się kłączem. Łodygi ciemnozielone, obłe wysokości do 3m. i grubości 1 - 1,5cm. u dołu pokryte purpurowymi pochwami. Liście podwodne taśmowate, niepozorne. Jest to roślina wysoko wyrastająca ponad wodę, silna i żywotna, dobrze oczyszczająca wodę. Stosowana do stawów i większych oczek wodnych. Wymaga pełnego słońca. Może rosnąć na głębokości do 2m.
Ola
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 252
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Woda w ogrodzie to moja pasja, konik i hobby.

Post »

Nie musisz opisywać asprokolowi oczeretu. Wie chłop o czym pisze. Jeśli mu nie wierzysz zobacz jak rośnie oczeret w naturalnych stanowiskach. Nie widziałem żeby wyrastał z miejsc głębszych niż 1m (podwodna górka na jeziorze). Najczęściej to było 10-50 cm. I to bez różnicy czy ten zwykły czy jakiś odmianowy a mam w oczku 3 odmiany i są posadzone na głębokości 30cm.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Woda w ogrodzie to moja pasja, konik i hobby.

Post »

Myślę że poczytał wilkipedię gdzie tak pisze ;:306 teraz pytanie jak roślina wysoka max na 2 metry może być posadzona na 2 metrach głębokości ? Znam to sitowie i posłuchaj rady że posadzona do głębokości 50 cm będzie posadzona optymalnie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Woda w ogrodzie to moja pasja, konik i hobby.

Post »

Szanowny Asprokolu. Podziwiam Twój staw. Chciała by dusza do raju, niestety za ciasno.
Rozmyślam nad oczkiem, ale gnębi mnie problem wody. O co chodzi...mam studnię i to głęboką, bo w okolicy marnie z wodą. Studnia musiała trafić w jakieś padło mamuta albo co, bo w wodzie jest siarkowodór. Na wiosnę jak uruchamiam studnię dosłownie woda się pieni jak z syfona, a smrodek powala. Później już nie jest tak źle, ale zapaszek ciągle jest. Czy taką wodą można napełniać oczko? Czy ryby nie wyginą? Na razie na działce wyginęły mszyce i temu podobne robactwo. Mam darmowe Busko Zdrój.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Woda w ogrodzie to moja pasja, konik i hobby.

Post »

Zawsze podchodzę do zagadnienia w sposób a co ja bym zrobił gdybym miał ten dylemat.
Woda siarkowodór czyli dużo materii organicznej i bakterie beztlenowe. Przyjmijmy że mam napełnione oczko taką miksturą, czas zabić życie w tej wodzie, użyłbym podchlorynu który doskonale zneutralizuje bakterie, następnie czas na przygotowanie aktywatora czyli bakterii kwasu mlekowego. Słoik wody od ogórków i paczka drożdży do tego kilogram cukru.
Zalewamy to kilkoma litrami przegotowanej ale nie zimnej (około 30 stopni Celsjusza) zostawiamy na trzy dni a następnie wlewamy do naszego oczka. Oczywiście sięgamy po najskuteczniejszą roślinę która nazywa się moczarka kanadyjska najlepiej z naturalnego zbiornika i po paru tygodniach możesz wpuścić ryby. Tak przygotowana woda z pewnością będzie zdecydowanie lepszej jakości niż to co oferują wodociągi.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”