Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam wszystkich. :wit

Krzysztofie wiosenne widoczki to jest to na co czekamy najbardziej udręczeni zimowym zastojem w naszych ogrodach.
Teraz jeszcze niby mamy wiosnę, ale widoki letnie, a temperatury wakacyjne. Rośliny przekwitają bardzo szybko, trawniki rudzieją, a nam pozostaje się schronić w cieniu. :wit

Obrazek

Agnieszko mi też kiepsko wychodzi dopasowywanie roślin. Sadzę gdzie mam miejsce, albo i nie, a uwagę zwracam tylko na wysokość rośliny. Wychodzi mi kompletny miszmasz, ale tak lubię. Dół woliery zamieszkują przepiórki chińskie, ale reszta towarzystwa chętnie je odwiedza. Coś nie mogę znaleźć ich zdjęcia, więc pokażę Ci inne chwilowe nieloty. :wink:


Obrazek


Obrazek

Mariuszu cebulowe w tym roku były u mnie w mocno okrojonym składzie, ale coś tam kwitło. Teraz jest ciut lepiej, bo mimo że trochę roślin wypadło, to nie widać ubytków. :D

Obrazek

Ewelinko ta tegoroczna wiosna poszła z duchem czasu i zamiast wkraczać dostojnie i wolno do ogrodów, by pozwolić wykazać się kolejnym roślinom, to ona pruje na skuterku do mety. :wink:
U mnie susza i bardzo gorąco. Bzy rozkwitły końcem kwietnia i szybko przekwitły.... :wit

Obrazek


Obrazek

Jadziu bardzo się cieszę, że Cię widzę. Ogród się odrodził, choć nie wszystko przetrwało. Ja widzę go codziennie więc nie zauważam zmian. Mało tu zaglądam, bo mam ciągły niedoczas i ze zdrowiem kiepsko, ale nie zapominam. :D
Moja Angela z Twojego patyczka. ;:196
Obrazek

Tereniu mam trochę ptasiorów, bo i w wolierze pojawiają się maluchy. Biegusy zostawiłam sobie cztery, ale chyba im się to nie spodobało i obecnie znowu mam podwyższony stan ślimakojadów. :wit

Obrazek

Asiu w ogrodzie stale coś tam kwitnie. Zero deszczu i 30 stopni ciepełka powoduje wręcz expresowe kwitnienie.
Jakoś ostatnio ciągle mam obawy, że mój ogród się Wam znudził , bo ile można patrzeć na to samo.... Nie mam siły na zmiany w ogrodzie i strasznie mnie to złości. :wink:

Obrazek


Obrazek

Lodziu ogród zachwaszczony i spragniony, ale jest. Kwitnie wszystko na potęgę. Ostatnie tulipany kwitły z pierwszymi różami , a za moment już będą lilie.Krzewuszki już prawie przekwitły, a teraz kwitną na całego róże. Tempo w tym roku niesamowite, ale parę zdjęć jednak zdążyłam zrobić. :D

Obrazek


Obrazek

Misiu wrota ciągle otwarte. :wink: Cieszę się, że do mnie zaglądasz. ;:196 Tobie pokażę mój malutki warzywnik, a dla Dominika falka karmiąca małą nimfę. :wit

Obrazek


Obrazek

Karolino nie wiem czy to Montana, ale jest cudny. Powojniki tak jak i rododendrony mnie nie lubią i dlatego mam ich niewiele. :wit


Obrazek

Marysiu ja mam ich niewiele, bo też różnie u mnie z nimi bywa. Sporo mi zniszczyły nornice. Noszę się jednak z zamiarem dosadzenia kilku w ogrodzie. Ogród pokazuję, choć z obawą, że nie bardzo się do tego nadaje.
Za życzenia dziękuję i nawzajem. ;:196


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witaj :wit . Rzeczywiście wiosna tego roku pruje nie wiadomo dokąd ;:oj . Upał jest okropny i brak deszczu dokucza roślinom ;:222 . U Ciebie jest sporo cienia bo ogród rozrośnięty to przynajmniej masz się gdzie schować. U mnie cień dają jedynie budynki ,ewentualnie orzech sąsiadki ;:131 . Wszystkie Twoje nieloty i latające ptaszki bardzo ciekawe ;:215 . Udanego popołudnia życzę i pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewciu jak zwykle ogród na błysk, trawka wcale nie ruda tylko zielona i skoszona elegancko!
Ptaszyny śmieszne ale masz zabawę, bo obserwowanie na pewno pochłania poro czasu...nie wspomnę o czyszczeniu klatek i karmieniu ptactwa :wink:
Upał nie pozwala na dopieszczanie ogrodów ale cóż zrobić? taka wiosna!
Zdrówka i radości z ogrodu i inwentarza ;:196
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

EWUNIU ,za to marudzenie należy Ci się młoteczek . ;:14 .Przecież masz piękny ,buchający kolorami ogród .Nie narzekaj .Twój ogród nigdy nam się nie znudzi .Dziwię się ,że jesteś w stanie zapanować nad tym wszystkim .Pokazuj jak najwięcej ;:108 .
Pozdrawiam i zdrówka życzę . ;:196 :wit
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewuś ogród śliczny ;:215
Jak tak dalej pójdzie z pogodą to w lipcu zaczną nam liście z drzew opadać ;:202
Zdrówka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witam wieczorową porą. :wit
Niedawno dopiero wróciłam z ogrodu i mam już tego naprawdę dosyć. :? Od początku kwietnia padało u mnie dwa razy. Raz przez pięć minut a drugi lepiej pomoczyło, ale to kropla w morzu potrzeb. Gdzieś tam parę kilometrów dalej czasem coś pokropi, a u mnie zupełnie nic. Wody w studni zaczyna brakować, a słoneczko piecze. Ciągam po ogrodzie kilkadziesiąt metrów węża i podlewam ile mi starcza sił, wody i czasu ale nie dam rady podlać na raz wszystkiego. Moja imitacja trawnika to ściernisk, a do tego już zaczęły opadać liście z drzew. Kurczę..... jeszcze trochę i będę tylko takie rośliny sadzić.... :wink:
Obrazek

Ewelinko Cienia trochę mam, choć jeszcze nie tyle ile bym chciała. U mnie dalej spiekota i zero deszczu. Od kilku lat mam dość niesprzyjające warunki pogodowe. Jak słońce, to na całego, jak deszcz to zalewa, a jak burza......to boję się wyjść po niej do ogrodu. :lol:
Na pocieszenie pokażę Ci mój obecny widok z okna na ....drogę. :D


Obrazek

Marysiu aktualnie cały mój czas zajmuje podlewanie. Chwaściory cieszą się z tego powodu i rosną aż szumi. Pewnie w lipcu mi doleje i wtedy będę miała z nimi przeprawę.
Ptaszydła zajmują sporo czasu, ale to dla mnie przyjemność. Jak były w klatkach to zupełnie inaczej się zachowywały. W wolierze są wszystkie razem i ich zachowania są zupełnie inne. W większości dogadują się ze sobą , a nawet współpracują. Mają młode, a to dowód na to, że jest im dobrze.
Tobie pokażę kawałek rudego trawnika i to tego w lepszym stanie, bo czasem robię tam kaczkom kałużę. :wit

Obrazek

Jolu i Ty mnie tak tym młoteczkiem.....przecie ja i tak ledwo się turlam. :lol:
Nie panuję nad wszystkim już od dawna. Aktualnie nie za bardzo się nadaję do pracy w ogrodzie, ale nikt inny tego nie zrobi . :wink: W ogrodzie sporo koloru, bo właśnie kwitną róże, ale wiesz jak to u mnie wygląda. Te kolory się trochę gubią, a do tego rośliny w zawrotnym tempioe przekwitają i zaraz będę miała zielono-zielono...no może rudo-zielono. :lol: :wit

Obrazek

Alicjo za życzenia dziękuję, bo mocno się przydadzą i nawzajem.
U mnie liście nie chciały czekać do lipca i lecą już teraz. Jest upiornie gorąco i sucho. Miło mi, że Ci się podoba ogród, choć myślę, że w realu mogło by tak nie być. Staram się by go utrzymać w miarę ogarniętego, ale to już przerosło moje możliwości i zaczyna żyć własnym życiem.
Dla Ciebie taki spokojny widoczek.
Obrazek[/url


I na koniec odrobinka kolorków....
[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/4aeaf08e5e5beec6]Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewakora pisze:.... jeszcze trochę i będę tylko takie rośliny sadzić.... :wink:
Przyznasz chyba jednak że śliczniutka ta opuncja :D
Miałem u siebie trzy gatunku ale niestety nie dopilnowałem i pewnej zimy mi zgniły. :(
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Witaj Krzysztofie. :wit Opuncja śliczna, ale kurcze......jak ona kłuje. :shock: Mam sporo kłujących w ogrodzie, ale ona wiedzie prym.
Mieszka u mnie już trzeci rok i całkiem dobrze się ma. Posadzona na taczce piasku i na patelni całkiem dobrze sobie radzi, a do tego wcale jej nie okrywam i jak na razie jest ok. :D :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewakora pisze:Posadzona na taczce piasku i na patelni całkiem dobrze sobie radzi, a do tego wcale jej nie okrywam i jak na razie jest ok. :D :wit
Okrycia prze mrozem to one nie potrzebują. Przykryj je jednak późną jesienią jakąś szybą abo daszkiem tak by zimą nie docierały do niej opady.
Ja ze swoimi rozzuchwaliłem się gdy rosły mi dobrze i kwitły przez szereg lat bez większych problemów. Pewnego razu, gdy zdrowie odmówiło mi chwilowo posłuszeństwa, nie zabezpieczyłem ich przed deszczem i stało się to co wcześniej czy później stać się musiało. Zaczęły padać deszcze po których przyszły duże spadki temperatur w wyniku czego wszystkie opuncje i lewizje mi po prostu zgniły. :(
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Krzysztofie wiem, że trzeba ją chronić przed wilgocią, bo tego nie lubi. Już w zeszłym roku myślałam że ją stracę, ale jakoś dała radę.
To zdjęcie z lipca zeszłego roku. Opuncja stała w wodzie co najmniej przez dwa dni i to kilkakrotnie . Nie wytrzymały klony i kilka innych roślin, a ona przetrwała. :D
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Opuncjom szkodzi połączenie wilgoci i mrozu. Każde z osobna nie jest dla nich zbyt groźne.
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Wiem ale po tej paskudnej wodzie pojawiły się na niej pomarańczowe plamy. Takie same jak na jednym z klonów i jemu to mocno zaszkodziło a kłujakowi nie. :D Postaram się o nią lepiej zadbać, bo warto.
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Niby wiejski ogród Ewy-stale pod górkę, ale wciąż jeszcze do przodu.

Post »

Ewuniu fajny krzaczorek zrobił się z patyczkowej Angeli .Masz zielone łapki ;:303 Gdy ujrzałam te zalane tereny myślałam ,ze znowu .Brak opadów doskwiera u niektórych u mnie średnio,bo od czasu do czasu popaduje. Cudna Opuncja chyba musiałabym swoją odmłodzić, bo nie chce kwitnąć .Miło podziwiać cudny ogród po mimo ,że trawa sie wysusza, ale kwiaty kwitną i to cudnie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”