Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Marysiu Dziękuję, u Ciebie coraz mniej kęp, ale na pewno odmian przybywa :lol: Ja też powoli dostaję obsesji na punkcie tych kwiatów 8-)
Olu Liliowce już zaczynają swój pokaz, ale mam na razie tylko jedną odmianę, bo ta z Lidla, którą posadziłem w tym roku, po prostu nie przeżyła ;:222
Igalo U mnie jest straszna susza, że chwasty wysychają ;:202 Nie padało od tak dawna... no dobra wczoraj pokropiło przez może 5 minut, ale to nic nie dało ;:145 Musiałoby padać chyba przez całą noc i dzień, by namoczyć ziemię ;:180 Jak już wspominałem arbuzy w większości posadzone, a melony jeszcze czekają do jutra, kiedy to mam plan je wysadzić ;:65
Beato oczywiście przekażę gratulację mojej Babci i Cioci ;:173 Dziękują za Twoje przemyślenia i chcę bardziej przeżywać wszelkie uroczystości i okazje do świętowania czy uczczenia czegoś/kogoś :D


Piwonie mojej drugiej Babci:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Takie margaretki/stokrotki same mi się w tym roku wysiały:
Obrazek

A takie kwiaty rosną u mnie dziko na drugim warzywniku:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Maków w tym roku jest u mnie mnóstwo, ale jak chcę iść zrobić zdjęcie to już płatki opadły... będę musiał wstać wcześnie rano ;:333

We wtorek wieczorem odwiedził nas... JEŻ :tan Piękne stworzenie i jakie słodziutkie :) :wink:

Obrazek

Obrazek

Zobaczcie jaki arbuz mi wyrósł..., w tym roku lecą jak na drożdżach, jeszcze trochę i będą zbiory ;:oj

Obrazek
...arbuz z Tesco
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie nie widać żadnych zdjęć więc wpadnę innym razem! Arbuzy niestety nie chcę u mnie róść, sadzonki padają po kolei a dwie w tunelu stoją jak zaklęte. Jednak będę dalej walczyć ;:134
Miłej niedzieli i niech ogród rozkwita ;:168
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie Fotosik robi bunty i zdjęć prawie u nikogo nie ma :( Nie widzę Twoich fotek ale mogę sobie wyobrazić jakie są piękne.. Życzę Ci dobrej pogody, udanych kwitnień i będę czekać aż coś się z fotkami wyjaśni..niezależnie od tego ile to potrwa..
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie niestety fotek nie widać, mogę jedynie z Twoich opisów domyślać się, że to, co chciałeś pokazać bardzo Ci się podoba i jesteś z tego zadowolony - a przecież to najważniejsze.

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Bardzo żałuje że nie ma twoich zdjęć :( Wyobrażam sobie ile musisz się narobć z tym podlewaniem przy takiej suszy :!:
A może coś już popadało wreszcie u ciebie ???
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julek taki arbuz ;:oj moje tez szaleją przy tych upałach ale największy ma wielkość pięćdziesięciogroszówki.Brawo ;:333
Za to gość fajny, u mnie szukają wody robiąc wieczorami sporo tupotu.Ostatnio zasiedziałam się na działce i taki jeden napędził mi strachu.
W czasie wakacji koniecznie musimy się spotkać .
Teraz życzę dobrych wyników na koniec roku szkolnego :wit
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian, arbuz ;:oj to mnie zaskoczyłeś ,zawsze myślałam, że arbuzy w naszym klimacie rosną tylko pod folią a u Ciebie
rosną w gruncie i już taki duzy , ja posadziłam melony ale są takie mizerne , trzymam je pod mini szklarską, wątpię aby cokolwiek
na nich urosło. Biała piwonia prześliczna. ;:168
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Ale piękny arbuz masz ;:111 Ja też uprawiam je pod chmurką... Ta noc była b zimna i je nie przykryłam, mea culpa :wink:
To masz sporo podlewania przy tej suszy??
Ja zawsze wiem kiedy idzie jeż bo on tak charakterystycznie sapie, zostawiam mu w ogrodzie specjalne kątki-chaszcze..
Sliczny tej liliowiec, u nas nie rosną maki. Nawet je siałam ale i tak nie wyrosły... Za to mam chaberki i rumiany i je hołubię aby zawsze były, tudzież inne dzikie gwiadnice,rdesty,firletki,żywokost i mnóstwo innych... U mnie ogród to taka kontrolowana dzikość...
Dużo korzystam z tych dzikich poniewaz one mają w soie dużo więcej makro i mikroelementów potrzebnych naszemu organizmowi niż te wszystkie hodowlane...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Cześć Ogrodnicy

Marysiu Może przelewasz swoje arbuzy?? Ponoć nie lubią nadmiaru wody, zwłaszcza na początku po wysadzeniu. Później można lać już więcej wody. Tak, musimy walczyć do końca :wink:

Obrazek
Sadzonki arbuzów są na różnym etapie rozwoju-jedne już kwitną, a inne są nadal w doniczkach i nabierają masy ;:211
Ale zrobiłem Wam psikusa z tym zdjęciem arbuza... z Tesco :;230 Nie gniewajcie się na mnie ;:168
Obrazek

Olu Fotosik naprawdę zrobił nam psikusa, że nagle bez żadnych ostrzeżeń fotki zniknęły, ale najważniejsze, że znów wszystko wróciło do normy ;:168

Obrazek

Beato Oczywiście, że jestem zadowolony z moich roślinek, chociaż u Ciebie są już o wiele bardziej rozrośnięte i bardziej pokaźne ;:108

Obrazek

Igalo No niestety muszę podlewać trochę to wszystko, bo inaczej by to wyschło ;:222 W międzyczasie popadało, nawet ziemia była wilgotna na jakiś czas, ale znów jest Sahara ;:202 A jak tam u Ciebie z deszczem??

Obrazek

Julio Jak już pisałem jest to arbuz z Tesco ;:306 Tylko podłożony pod krzaczek do zdjęcia :wink: Twoje arbuzy są większe niż moje, ale moje są na wietrznym stanowisku, więc nie mają takich wypasów jak Twoje krzaczki ;:131 Teraz wszystkie zwierzęta szukają wody, więc mogą zaskoczyć czasami ;:306 Jak tam Twoje sadzonki melonów, bo u mnie strasznie słabo ;:222 A tutaj moje lawendy- pierwsza jest w centrum zdjęcia a druga kawałek za nią:

Obrazek

Wando Arbuzy da się wyhodować w Polsce ;:173 Moja koleżanka ma co roku posadzone przy ulicy i zawsze się dziwię jak tyle arbuzów jej tam urosło, zawsze jest to piękny widok ;:333 Moje melony też marne są , liczę na to, że nasze melony jakoś się wyrobią i obdarują nas owocami :D

Obrazek
Komórka nie łapie coś czerwonego ;:185
Obrazek

Igalo Ja moich arbuzów, ani innych roślin nie przykrywałem, chociaż martwiłem się trochę. Jeża na razie nie widziałem po raz drugi, ale kto wie? może się jeszcze kiedyś pojawi :) Ja też zostawiam jakieś dzikie kwiaty, by się wysiały, bo zawsze jest to jakaś ochrona przyrody ;:170

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i życzę miłego końca tygodnia :wit Dobranoc...
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie tak podejrzewałam , tym bardziej ze sadziłeś później niż ja i moje większe a klimat ten sam ;:306
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie ja zapoluję za rok włąśnie na takiego zwyczajnego liliowca, bo sama mam zupełnie inny kolorek .Bardzo mi się te ciemnopomarańczowe podobają. Cudowne masz też piwonie. I różyczki masz śliczne. Lawenda większa od mojej :D Arbuz bardzo mnie zaskoczył .Ich uprawa wydaje mi bardzo trudna.. To taka ciut egzotyczna roślinka jak dla mnie ;) Gratuluje Ci i życzę deszczu , bo większosci z nas jest on w ostatnich dniach bardzo potrzebny
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Żartowniś z Ciebie ;:306 Julianie nie wiem jaki błąd popełniłam, ale w polu poznikały sadzonki a w tunelu jedna nawet kwitnie. Jak spróbuję chociaż jednego własnego owocu będę zadowolona :D Róże ładnie kwitną, a lawenda jeszcze w pączkach? Moja już cieszy pszczółki :D Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Cudnw piwonie ;:138 No i arbuzek- też na wypasie ;:oj Moje też już wiążą, ale są sporo mniejsze :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”