Ogród z angielską nutą cz.12

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Piękna kolekcja irysków w pięknie zaaranżowanym ogrodzie....podziwiam....
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Witaj Moniko :wit . Zachęcona irysami u Ciebie i Ewy zaszalałam i zamówiłam sobie sporo irysów, tych takich odmianowych falbaniastych ;:138 . Już nie mogę doczekać się ich kwitnienia ,chociaż ich jeszcze nie otrzymałam i nie posadziłam :;230 . Miejmy nadzieję, że czeska szkółka będzie miała cały asortyment i nic nikomu nie braknie ;:173 . Twoje zdjęcia przepiękne a te irysy w odcieniach niebieskiego są najpiękniejsze ;:167 . Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę ;:196 . :wit .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Dziewczyny, pamiętajcie, aby z rozwagą wybierać odmiany irysów. Są takie, które nie kwitną co roku albo kwitną mało obficie. Czasami budują ogromną kępę, a kwiatów nie ma w danym roku wcale lub jest 1-2 pędy. Są też odmiany, które "kładą" pędy na ziemi. Ja na początku kupowałam wszystkie, które mi się podobały. Teraz, z powodu ograniczeń miejsca, wybieram odmiany z dużą rozwagą. Oczywiście w pierwszej kolejności patrzę na falbany, kolorystykę, wysokość i wielkość, ale teraz wysoko stawiam kryterium corocznej powtarzalności kwitnienia.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Moniko dzięki za przestrogę ;:196 . Niestety nie zawsze można znaleźć informacje czy np. dany irys się pokłada :roll: . Kupujemy oczami to jest prawda ale starałam się chociaż trochę poczytać o danej odmianie. Może nie będzie tak źle . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Moniko dziękuje za informacje o iryskach. Jeszcze ich nie mam ale planuje mieć za rok , Bardzo się przyda.. Ogród cudowny. Wszystkie bylinki kwitnące naraz .. to prawdziwy raj :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

ewelkacha88 pisze:Moniko dzięki za przestrogę ;:196 . Niestety nie zawsze można znaleźć informacje czy np. dany irys się pokłada :roll: . Kupujemy oczami to jest prawda ale starałam się chociaż trochę poczytać o danej odmianie. Może nie będzie tak źle . Pozdrawiam :wit .
Warto pytać sprzedających. Pokładanie jest mniejsza wadą - można wzmocnić pędy. Gorzej jak irys nie kwitnie co roku lub ma słabe kwitnienie. Ja takie eliminuję.
Sama też nie miałam tej wiedzy na początku. Zwróciła mi na to uwagę jedna ze sprzedających, żeby na to zwracać uwagę przy zakupie.


silversnow pisze:Moniko dziękuje za informacje o iryskach. Jeszcze ich nie mam ale planuje mieć za rok , Bardzo się przyda.. Ogród cudowny. Wszystkie bylinki kwitnące naraz .. to prawdziwy raj :D
W tym roku dziwne to kwitnienie. Hortensje mają takie kwiaty, że za jakieś dwa tygodnie będą w pełni kwitnienia, astry jesienne podobnie - szykują się do kwitnienia ;:202 Muszę przyciąć o połowę ;:224
A irysy polecam - są rewelacyjne, niemal bezobsługowe :D
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Straciłam całe kępy i to naprawdę spore, bo to były wieloletnie sadzonki
Bardzo, bardzo współczuję ;:168
Niestety, takie życie ogrodnika :wink: Zawsze coś się dzieje, co krzyżuje ambitne plany ogrodowe :( W tym roku deszcze zniszczyły mi prawie wszystkie piwonie, a ślimaki zeżarły sporo irysów, tak, że kilku odmian nie zobaczyłam wcale :evil:
Są takie, które nie kwitną co roku albo kwitną mało obficie.
Ok, tylko jak to sprawdzić? Chyba jedyny sposób to na własnej skórze?
Ja w ubiegłym roku zamawiałam irysy "od sasa do lasa", ponieważ nie miałam doświadczenia w realu i nie wiedziałam, która kolorystyka najbardziej do mnie przemówi. Hmmm, najlepsze jest to, że nadal tego nie wiem :;230 Ponieważ nie wszystkie zakwitły.Mimo wszystko jestem zadowolona i planuję kolejne zakupy. Wiadomość na temat obfitości kwitnienia przydałaby mi się ;:108
A wśród Twoich jakie są najlepsze odmiany? Jakbyś miała zrobić ranking, to które by przodowały? Niektórzy twierdzą, że lepiej rosną i obficiej kwitną stare odmiany, ale czy tak jest do końca?
Z twoich odmian kilka mi się bardzo spodobało ;:215
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Masz dużo racji - stare odmiany kwitną bardzo obficie pod względem wydanych pędów, ale kwiaty nie są tak okazałe jak w nowszych odmianach.
Nowe odmiany za to różnie kwitną - są takie, które kwitną wielkimi kwiatami i na dodatek jest ich sporo na jednym pędzie wówczas łodygi się wyginają na boki, a nawet leżą po deszczu. To nie jest aż taka wada, bo można podeprzeć, a cieszyć się cudnymi kwiatami. Gorzej, gdy nie kwitną co roku. Osobiście aż tak nad tym nie ubolewam, bo mam bardzo dużo irysów - ok.50 odmian, więc takie nie kwitnące co roku też miałam wśród nich, ale jak ktoś ma mniejszy ogród i tylko kilka odmian, to może to być kłopotliwe.
Trudno mi powiedzieć, które byłyby na Top liście :D Wśród tych, które mam, to z pewnością Silverado, Au Contraire, Seakist, Sea Power, Elizabeth Poldark, Larimar, Acoma, Venetian Glass, Dance Recital, Wintry Sky, Ascent of Angels, Re la Blanche, Allys, Vienna Waltz, Spring Shower ;:333 Nie wymieniłam wszystkich, tylko te, które przyszły mi pierwsze na myśl.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monika, u nas kwitną lipy, ależ one pachną.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Hej, Witajcie ;:4 :wit
Czy Wam też upał doskwiera?
U mnie ostatnio padało naprzemiennie z upalną pogodą. Wszystko pięknie ruszyło ;:215 Niestety od kilku dni są tropikalne temperatury i trzeba biegać z konewkami, żeby rośliny - zwłaszcza młode sadzonki podratować ;:3 .
Tymczasem kończą kwitnienie irysy i piwonie, a zaczęły róże :D
Ostatnie irysy:
cudowny Bolshoi
Obrazek

sprowadzony z Anglii - piękny i elegancki o wspaniałej budowie kwiatu - Swan Heart
Obrazek

Obrazek

Paris Fashion
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Kilka wspomnień piwoniowego szaleństwa ;:167
Obrazek

Bowl of Beauty
Obrazek

Charles White
Obrazek

Green Halo
Obrazek

Obrazek

Duchesse de Nemours
Obrazek

Pink Cameo
Obrazek

Obrazek

Primavere
Obrazek

Sorbet
Obrazek

Obrazek

Miss America
Obrazek

Madame Calot
Obrazek

Mons. Jules Elie
Obrazek

Lady Alexandra Duff
Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Śliczne masz piwonie, chyba we wszystkich możliwych kolorach ;:138 Iryski jak zawsze, same piękne i wyjątkowe cukiereczki!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Irysowa krolowo ;:180
A ile ty ich masz ??
To zdjatka z dzbankiem i kacikiem wypoczynkowym jest rewelacyjne. Ale to tylko dowodzi jak ty masz tam pięknie. ;:63 ;:63 ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”