Ogród z angielską nutą cz.12

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monia, ale Ty masz już zaawansowaną wiosnę. U mnie Charles White w pąkach, jak zresztą prawie wszystkie piwonie :)
Edged Bond rzeczywiście fajny jest, w realu jeszcze fajniejszy :D
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monika, mnie Twój ogród nigdy się nie znudzi. Dodatkowo, pięknie go pokazujesz. ;:196 Cieszę sę, ze siły wracają.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Oj, poprawiam się, jednak przyszłam w samą porę ;:138 Jak zawsze piękne i elegancko, iryski same cukiereczki ;:215 W takim ciepłym świetle robisz zdjęcia, to o wschodzie? O zachodzie? Jakaś złota godzina, wszystko dodatkowo pięknieje :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Moniczko , już się cieszyłam , że w zasadzie wszystko co chciałam to znalazło się w moim ogrodzie a tu widzę Twoje iryski i koniec spokoju :;230 , i znowu główka pracuje co , kiedy i gdzie , no i jak żyć ? ;:306 Wszystkie iryski bez wyjątku są śliczne i jak nic się skuszę .Mam nadzieję , że ogrodowo jeszcze odpoczywasz , uważaj proszę na Siebie i wracaj do zdrowia .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Elwi pisze:Ach, wiedziałam kiedy zajrzeć ;:170
Niebiańskie widoczki i urokliwe iryski ;:167 Alice Goodman zwiewna i zjawiskowa, a "okantowany" Bond jest prawdziwym przystojniakiem :wink:
Cieszę się, że czujesz się już lepiej. Oby tak dalej ;:215
:wit Hej, Elwirko ;:196
Irysy zachwycają i są niezawodne jak co roku ;:333 Mam sporo strat, niestety - mieliśmy nornicę lub karczownika i wyjadł kilkanaście odmian liliowców i irysów ;:145 Straciłam całe kępy i to naprawdę spore, bo to były wieloletnie sadzonki ;:202 Mąż kupił w końcu jakieś smakołyki, bo już nie dawaliśmy rady - codziennie znikały kolejne rośliny - rabaty w każdym miejscu był całe przekopane. Od 2 dni jakby się uspokoiło ;:131 ;:224 Zobaczymy za jakiś czas, czy to chwilowe, czy już będzie po kłopocie.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Aga72 pisze:Hej Moniczko :wit
Ja tu nie powinnam zaglądać wcale, bo te Twoje iryski są najpiękniejsze i wszystkie je zaraz chciałabym mieć :shock: Ale jak przeczytałam, że chorujesz to przyszłam z życzeniami zdrowia. Wracaj do sił kochana i nie przejmuj się chwastami nic a nic. Ty jesteś najważniejsza ;:168
A zdjęcia rób z daleka, chwastów na takich nie widać a my wszyscy tutaj kochamy oglądać Twój ogród w szerszych ujęciach.
Aaaa choróbsko to wiesz... ;:134
Buziaki
To tak jak ja - chciałabym mieć wszędzie irysy ;:oj A jak przychodzi sezon liliowcowy, to wszędzie chciałabym liliowce ;:215 ;:172
Wyleczyłam się nieco z róż - ubolewam nad tym, ale to dlatego, że nie chcą u mnie dobrze rosnąć ;:218 Jak już rosną (co mocniejsze odmiany) , to ogrodnice niszczylistki i sarenki zjadają ile mogą i w efekcie i tak nie mogę się nimi nacieszyć.
Chwasty rosną jak oszalałe, bo ostatnio mieliśmy w końcu sporo deszczu - odżyły szlachetne i pożądane rośliny, ale chwasty też odczuły wodę w korzeniach ;:202
Mąż pieli, bo ja nie bardzo mogę, ale dopiero połowa pielenia za Nim ;:224
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

silversnow pisze:Monisiu melduje się gapcia, która nie zauważyła nowego wątku . . Bardzo się ciesze że już jesteś z nami, i ze mogę obserwować Twój piękny ogród..Chwastami się nie martw, W końcu angielski styl ogrodnictwa jest bardzo bliski naturalnym krajobrazom , a ciut nieplanowanej roślinności nie zniszczy ani odrobiny jego uroku. Cudowne iryski..Tyle odmian , tyle kolorów. A ja ich jeszcze nie mam. Nadrobiłam braki cebulkowych i marcinków w tym roku.W kolejnym zdecydowanie przyjdzie czas na irysy.. Gdy widzę je u Ciebie zakochują się w nich.Widzę jednak i inne urocze roślinki. Czosnki, piwonie w kilku gatunkach. Są cudowne. Monisiu rozkoszuj się słońcem, które ma nadejść w tym tygodniu, odpoczywaj, nie przemęczaj się , dbaj o siebie i wracaj do sł jak najszybciej ;:167
;:4
Ostatnio miałam ciągle gości - rodzinne odwiedziny chorej i nie miałam czasu na forum, ale za to mam sporo nowych zdjęć, bo w miarę możliwości fociłam co się da :D
Marcinki są wspaniałe - jesienią niezastąpione wraz z trawami ;:215 Połączenie jesiennych astrów i traw jest bajeczne ;:333
A irysy bardzo polecam - są zupełnie niekłopotliwe w uprawie i w zasadzie bezobsługowe ;:167 . Poza ścięciem kwiatów po kwitnieniu nie wymagają żadnych zabiegów. Zapełniają rabaty kwieciem w maju - wtedy, gdy jeszcze niewiele innych roślin kwitnie ;:333



leszczyna pisze:Monia i ja się melduję aby nie przegapić uroku Twojego ogrodu.

;:196
;:196 :wit



nena08 pisze:Monia, zmieniłem trochę adresik. Kliknij w stopce róże na wydmie. ;:173
Piękne masz irysy. Niestety nie mam miejsca na kolejne szaleństwo.
:D to dopiero początek irysów ;:333 Pokażę nowe fotki nowych odmian - kupuję co roku kilka nowych. Niektóre kwitną już w kolejnym sezonie, na niektóre czekam nawet 2-3 sezony, ale jak zakwitną to jest wielka niespodzianka :D
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Masz cudne irysy ;:oj . Mój eM nie lubi tych roślin ale daję głowę, że gdybym pokazała Mu takie cuda to na pewno zmieniłby zdanie ;:oj . On kojarzy tylko te żółte z babcinego ogrodu ;:173 . Edged Bond obłędny ;:167 . Masz też piękne i niespotykane dla mnie piwonie ;:63 . Pogoda od tego tygodnia ma się oprawić także już będzie cieplej ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Obecne, nowe odmiany irysów są zupełnie inne niż te "babcine" - kwiaty duże, pękate, z falbanami :D
Piwonie w tym roku zachwycają - zakwitły bujnie, przepięknie zrobiłam im mnóstwo zdjęć ;:333
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

AnaAn pisze:Monia, ale Ty masz już zaawansowaną wiosnę. U mnie Charles White w pąkach, jak zresztą prawie wszystkie piwonie :)
Edged Bond rzeczywiście fajny jest, w realu jeszcze fajniejszy :D
U mnie długo była susza i upały, więc wszystko ruszyło ekspresowo. Teraz padało już sporo i to mnie cieszy, bo susza była niesamowita. Deszcz była bardzo potrzebny ;:333
Edgend Bond jest dla mnie absolutnie zachwycający. Kolejny zachwyt w tym roku to cudowny irys Stop Flirting ;:167 Pokażę foto - cudo po prostu ;:333


Pashmina pisze:Monika, mnie Twój ogród nigdy się nie znudzi. Dodatkowo, pięknie go pokazujesz. ;:196 Cieszę sę, ze siły wracają.
Dziękuję, Ewciu ;:168 U Ciebie byłam i też cudownie ;:63 Ogród jednak daje dużo radości i relaksu dla ciała i ducha, prawda?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Aguss85 pisze:Oj, poprawiam się, jednak przyszłam w samą porę ;:138 Jak zawsze piękne i elegancko, iryski same cukiereczki ;:215 W takim ciepłym świetle robisz zdjęcia, to o wschodzie? O zachodzie? Jakaś złota godzina, wszystko dodatkowo pięknieje :)
;:4
Zdjęcia robię wcześnie rano przed wyjściem do pracy lub pod wieczór - wtedy jest najlepsze światło ;:333 ;:131


pela11 pisze:Moniczko , już się cieszyłam , że w zasadzie wszystko co chciałam to znalazło się w moim ogrodzie a tu widzę Twoje iryski i koniec spokoju :;230 , i znowu główka pracuje co , kiedy i gdzie , no i jak żyć ? ;:306 Wszystkie iryski bez wyjątku są śliczne i jak nic się skuszę .Mam nadzieję , że ogrodowo jeszcze odpoczywasz , uważaj proszę na Siebie i wracaj do zdrowia .Pozdrawiam ;:167
Eluś, ja to ciągle wpadam w pułapki różnych chciejstw. Mam słabą wolę, nie umiem się im oprzeć ;:306
Ogrodowo wypoczywam jak mało kiedy ;:333 Chwasty mają w tym roku pole do popisu, ale trudno. Większość już uporządkowana, ale została jeszcze jedna, wielka rabata przed murkiem - tam jest katastrofa chwastowa ;:222
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

W tym roku wszystko kwitnie niemal jednocześnie. Irysy, piwonie, orliki, dzwonki, a zaczęły już także róże ;:218
Obrazek

Obrazek

Dzisiaj zrobiłam pierwsze strzyżenie żywopłotów. Na razie fragmenty, bo dużo ich w ogrodzie, ale powoli zajmę się też pozostałymi.
Obrazek

Od dłuższego czasu kwitną irysy - jest pięknie ;:167
Obrazek

Lady Dawn
Obrazek

Paris Fashion
Obrazek

Obrazek

w duecie z Pond Lily
Obrazek

Pond Lily
Obrazek

Ascent of Angels
Obrazek

Acoma
Obrazek

Kevin's Theme
Obrazek

Preludium
Obrazek

Obrazek

Rain Man
Obrazek

Elizabeth Poldark
Obrazek

Larimar
Obrazek

Obrazek

Blenheim Royale
Obrazek

Obrazek

Dance Recital
Obrazek

Obrazek

Silverado
Obrazek

Stop Flirting
Obrazek

Re la Blanche
Obrazek

Obrazek

Au Contraire
Obrazek

Allys
Obrazek

Wintry Sky
Obrazek

Syberyjskie
Pink Parfait
Obrazek

z piwonią
Obrazek

Tumble Bug
Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Moniko, przecudne iryski. Mnie w tym roku mocno ujęły za serce ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Moniko ten widok cudny, a cisowy żywopłot, jak cięty żyletką, nie nożycami . :D ;:138

Obrazek

Goście zamiast szanować chorą, to się zwalają na głowę. :wink: U Ciebie popadało, a u mnie nadal susza, już jestem zmęczona podlewaniem. Rośliny wiosenne i letnie razem się zebrały do kwitnienia. Wszystko jakoś zdecydowanie szybciej. Już nawet jeżówki i hortensje mają pąki. :shock:
Miłego ogródkowania. ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”