PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

To akurat jest chyba kwiczoł!

Ale nie o tym!
Wielokrotnie zwracałam uwagę tu na forum (zresztą pisze o tym wszędzie), że jest wbrew etykiecie miłośników ptaków publikowanie zdjęć ptaków na gniazdach, jaj w gnieździe, piskląt w gnieździe. Na żadnym forum fotografii przyrodniczej nie jest to dopuszczalne.
Nie róbmy tego z szacunku dla ptaków (jeśli je lubimy).

Zbliżanie się do gniazd może spowodować utratę lęgu.
Inna sprawa, że nawet jeśli uważamy, że robimy to dyskretnie i bezpiecznie - inni ludzie, którzy to zdjęcie oglądają pomyślą - "Ja też chcę zrobić takie zdjęcie!" i robią je nieostrożnie.
Powstrzymajmy się od tego i nie róbmy i nie publikujmy takich zdjęć! Tyle w temacie!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Jeju Lucyna faktycznie to kwiczoł.... a My tu się głowili ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Czyje to dzieciaki ? ;:180
Znaleziony każdy z osobna w odstępie dwóch dni , tydzień na dokarmianiu
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

:wit
Elu moim zdaniem to pisklęta szpaka.
Ewa
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Ewcia , dzięki za pomoc ;:180 ;:196 okazało się , że to kwiczoły :oops:
Jedzą bez problemu , znika puszek coraz więcej piórek , biegają po pokoju trudno je złapać ;:oj
Jesteśmy z nimi tylko podczas karmienia które jest co 2 godziny a tak siedzą same . Fajnie ,że jest parka , "pitolą do siebie" tulą się podczas snu ;:167
Podczas następnego karmienia zrobię zdjęcie , wstawię wieczorkiem .
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

:wit
Macie zabawę :) Wstawiaj koniecznie zdjęcia.
Ewa
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

:wit
Zabawa ale i obowiązek .
Miałyśmy z córką jechać na zakupy , niestety , przez około dwa tygodnie aż maleństwa nie odlecą jesteśmy uziemione . Pilnujemy godzin karmienia . Już próbują fruwać :D jedno pisklę jest mniejsze , może dziewczynka ? ona też ciut mniej je i jest sprytniejsza , ona pierwsza zaczęła fruwać . Drugie to on , tak podejrzewamy :wink: żarłok straszny , leniuszek i zazdrośnik .
Tak na szybko bo susza okrutna muszę biec dokończyć podlewanie , trzy fotki .
Jedna podczas karmienia , beznadziejna jakość bo maleństwa w ciągłym ruchu i weź tu nakarm dwa dzioby :lol:
Obrazek
Na drugim dziewczynka
Obrazek
A na tym widać , jak szybko rośniemy
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

A czemu własciwie je macie? Coś im się stało,że zostały zabrane do domu?
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Nie pochwalę się zdjęciem, nie było szans, żeby zrobić, ale mój ogród oblatywała dziś wilga ;:138 Szybka jest, śmigała między dębami i klonami, świecąc swoim żółtym ciałkiem.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

:wit

Może ktoś wie czyje to jajeczka? Znalazłam to mini doniczkowe gniazdo na działce. Mamusia wysiadująca jest drobna w jasno-brązowym kolorze. Na początku myślałam, że to samica kosa, ale jednak wydaje mi się że mamusia jest ciut mniejsza, wielkości np wróbla.

Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Foxowa , mieszkam w miejscu gdzie ptactwa wszelakiego jest od groma , wiosną porzuconych bądź takich które zabłądziły jest sporo . Mogła bym udać , że ich nie widzę ale nie potrafię :roll: szkoda było by je zostawić na pastwę skoro jest nadzieja , że uda się uratować i oddać naturze by jakoś przeżyły swoje życie , inaczej padły by z głodu albo skończyły w paszczy kotów których u mnie w okolicy sporo , właśnie przed jednym uratowałam pierwszego maluszka . Drugiego znalazłam w innym miejscu , rodziców nie widziałam , nie mam pojęcia skąd on się tam wziął :roll: Tydzień wcześniej znalazłam jaskółeczkę , niestety, pomimo naszych wysiłków uratowania jej , odeszła , za bardzo była osłabiona :(
Moje ptaszory już zaczynają fruwać na małe odległości , siadają na gałązkach które mają przyczepione w pokoju , fajnie znoszą deszczyk ze spryskiwacza , widać ze się cieszą no i zaczynamy je uczyć samodzielnego jedzenia , na razie podajemy jedzenie od dołu nie do rozdziawionego dzioba , żeby wiedziały że żarełko nie spada z nieba :wink:
Obrazek


Wilgi i mnie odwiedzają tylko zdjęć brak bo na co dzień nie biegam po ogrodzie z aparatem a jak go mam to fajne rzeczy mnie omijają jak np majowe odwiedziny dudka :D
Wilg mam zdjęcia ale aż z 2012 , wtedy parka szalała po ogrodzie , niestety skończyli na oknie . Szczęście w nieszczęściu , nie było to mocne uderzenie , jedno szybciej drugie ciut później ale doszło do siebie i oboje odfrunęli.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Często jest tak, że ptaki, które nam się wydają porzucone, są pilnowane i karmione przez rodziców. Niejednokrotnie widziałam na stronach ornitologicznych apele, żeby nie zabierać piskląt, nawet, gdy wydaja się być porzucone.

I jeszcze raz apeluję! Nie róbmy zdjęć pisklętom i gniazdom z jajkami! Już kilka razy o tym we wątku wspomniałam!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Podpisuję się pod tym - nie zabierajcie podlotów. Jeśli one maja pióra i biegają gdzieś po trawniku czy w krzakach to nie znaczy, że są porzucone. Ich rodzice je karmią. Co innego gdyby z gniazda wypadło nagie pisklę, wtedy to inna sprawa ale podloty poza gniazdem to normalne zjawisko.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”