Ogród z angielską nutą cz.12

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Te pierwsze zdjęcia ogrodowe cudne.takie katalogowe. ;:63
Iryskowa kolekcja pokaźną I to bardzo.
Piękne są i jeszcze wszystkie masz podpisane odmianowo. ;:180
Dużo sil i zdrówka życzę.
Awatar użytkownika
Klara154
100p
100p
Posty: 148
Od: 14 sie 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Jako wierna fanka wpisuję się do kolejnej części.
U mnie irysy od Ciebie też już kwitną.
Jak oceniasz tempo rozrastania się irysów? Tak to jest widoczne z roku na rok, czy raczej powoli?
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Ja również stoję w kolejce do cudownych zdjęć irysów, jeżówka itp .
Iryski są niesamowite szczególnie lubię te niskie.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Agniesz-ko, Katko, Wera - bejsonki84, bejka1970, cyma2704, klarag, AnaAn, Silvarerum, Natalio - Blueberry, jolcia1212, Aza, Elwi, Rikkuu, lagotis 2, Georginia, Elu- pela11 , anabuko1, MirkaS - dziękuję ;:180 ;:4 Wracam do sił, czuję się już całkiem nieźle, więc i fotki porobiłam nowe i zaraz wrzucę ;:333 :D

Miriam - u mnie w ogrodzie od lutego nie było deszczu, dopiero kilka dni temu popadało solidnie i od przedwczoraj też ochłodzenie i deszczowo. Szkoda, że zrobiło się tak zimno - tylko 14'C ;:222

clem3 - to tak działa, jak zaraza ;:306 Ja też co roku mówię, że już nie kupuję, bo miejsca brak, ale co roku wypadają po zimie jakieś rośliny i miejsce się znajduje na nowe, więc zawsze coś znowu wciskam :D

ewelkacha88 - pumilki są świetne i nie zajmuję wcale dużo miejsca :wink: . W kwestii zakupu odpowiedziałam na priv.

Nena08 - Aniu - pobiegłam obejrzeć Wojtki, a tu ni ma ;:218 Załóż wątek i pochwal się koniecznie ;:196

Margo2 - będę częściej, mam nadzieję ;:224 ;:131

Pashmina - więcej ujęć ogrodu, powiadasz ;:173 Znudzi się, bo nic nowego się nie dzieje ;:131 Ogród wciąż w chwastach, bo nie ma kto i nie ma kiedy pielić ;:218 Poza tym mam bardzo duże straty po zimie ;:145

Monifd - teraz niskie iryski kończą kwitnienie - zostały pojedyncze kwiaty, ale kwitną orliki, kocimiętki niskie i zaczynają kwitnienie wysokie irysy i piwonie ;:167 Ogród ma kolory, nie jest ponuro ;:333

Klara154 - irysy różnie się rozrastają, w zależności od odmiany i stanowiska. Są odmiany, które budują małe kłącza, przyrastają bardzo niewiele w roku, a są takie, które budują mocne i grube kłącza, przyrastają dużo i szybko powstają duże kępy. Są też takie, które mają niewiele liści, a kwitną obficie, a są i takie, że tworzą wielkie, zielone kępy, ale kwiatów dają niewiele. To samo dotyczy wysokich irysów. Najwięcej zależy - jak wspomniałam, od gleby i odmiany.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

O nie, zupełnie przegapiłam otwarcie nowego wątku, tu już trzecia strona, ale meldują się, jak zwykle zachwycona Twoim ogrodem jak z bajki ;:167
Sea Dancer- piękny, intrygujący ;:226
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

A oto obiecane fotki - zrobione jeszcze w większości w tamtym tygodniu, gdy było ciepło. W tym tygodniu mamy zimno i mokro :| Deszcz był potrzebny, ale po co ten chłód :roll:
Obrazek

Obrazek

irysy wysokie kolejno pokazują pąki :D ;:167 Przed domem najładniejsze, bo i ziemia lepsza (nawożona) i nornice nie grasują ;:333
Obrazek

Bubble Mood
Obrazek

Obrazek

Queen's Circle
Obrazek

Obrazek

Alice Goodman
Obrazek

Obrazek

Edged Bond
Obrazek

Obrazek

Obrazek

zwyklaczki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pierwsze piwonie
Green Halo
Obrazek

Obrazek

Charles White
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Aguss85 pisze:O nie, zupełnie przegapiłam otwarcie nowego wątku, tu już trzecia strona, ale meldują się, jak zwykle zachwycona Twoim ogrodem jak z bajki ;:167
Sea Dancer- piękny, intrygujący ;:226
Przyszłaś w sam raz na nowe fotki :D ;:196 :wit
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Ach, wiedziałam kiedy zajrzeć ;:170
Niebiańskie widoczki i urokliwe iryski ;:167 Alice Goodman zwiewna i zjawiskowa, a "okantowany" Bond jest prawdziwym przystojniakiem :wink:
Cieszę się, że czujesz się już lepiej. Oby tak dalej ;:215
Aga72
100p
100p
Posty: 180
Od: 18 lip 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Hej Moniczko :wit
Ja tu nie powinnam zaglądać wcale, bo te Twoje iryski są najpiękniejsze i wszystkie je zaraz chciałabym mieć :shock: Ale jak przeczytałam, że chorujesz to przyszłam z życzeniami zdrowia. Wracaj do sił kochana i nie przejmuj się chwastami nic a nic. Ty jesteś najważniejsza ;:168
A zdjęcia rób z daleka, chwastów na takich nie widać a my wszyscy tutaj kochamy oglądać Twój ogród w szerszych ujęciach.
Aaaa choróbsko to wiesz... ;:134
Buziaki
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monisiu melduje się gapcia, która nie zauważyła nowego wątku . . Bardzo się ciesze że już jesteś z nami, i ze mogę obserwować Twój piękny ogród..Chwastami się nie martw, W końcu angielski styl ogrodnictwa jest bardzo bliski naturalnym krajobrazom , a ciut nieplanowanej roślinności nie zniszczy ani odrobiny jego uroku. Cudowne iryski..Tyle odmian , tyle kolorów. A ja ich jeszcze nie mam. Nadrobiłam braki cebulkowych i marcinków w tym roku.W kolejnym zdecydowanie przyjdzie czas na irysy.. Gdy widzę je u Ciebie zakochują się w nich.Widzę jednak i inne urocze roślinki. Czosnki, piwonie w kilku gatunkach. Są cudowne. Monisiu rozkoszuj się słońcem, które ma nadejść w tym tygodniu, odpoczywaj, nie przemęczaj się , dbaj o siebie i wracaj do sł jak najszybciej ;:167
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monia i ja się melduję aby nie przegapić uroku Twojego ogrodu.

;:196
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Monia, zmieniłem trochę adresik. Kliknij w stopce róże na wydmie. ;:173
Piękne masz irysy. Niestety nie mam miejsca na kolejne szaleństwo.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.12

Post »

Witaj Moniko :wit . Masz cudne irysy ;:oj . Mój eM nie lubi tych roślin ale daję głowę, że gdybym pokazała Mu takie cuda to na pewno zmieniłby zdanie ;:oj . On kojarzy tylko te żółte z babcinego ogrodu ;:173 . Edged Bond obłędny ;:167 . Masz też piękne i niespotykane dla mnie piwonie ;:63 . Pogoda od tego tygodnia ma się oprawić także już będzie cieplej ;:333 . Pozdrawiam :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”