Moje spełnione marzenie tu.ja cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Moje spełnione marzenie tu.ja cz.2

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie w Nowym Roku i zapraszam do odwiedzin.

Jolu - dzięki za życzenia. I ja Wam życzę wszystkiego dobrego, by działka wciąż była dla Was przyjemnością i piękniała w oczach!
Krzysiu(Krzysiek86) - miło,że mnie odwiedziłeś na moich włościach. Dzięki za pochwały i fajną fotkę.

I mamy Nowy Rok! U mnie w końcu dzisiaj padał śnieg i przykrył białą, puchową kołderką zeszłoroczne "śmieci". Zrobiło się ładnie i czysto.
A to noworoczni goście na uczcie:

Obrazek Obrazek

Nowy Rok - to nowe plany i zamierzenia. Sporo mam do zrobienia na działce. Mam nadzieję,że uda mi się w tym roku zrobić skalniak na moim bunkrze i wrzosowisko. Jeszcze nigdy chyba nie tęskniłam tak za wiosną jak teraz - jesienią posadziłam mnóstwo cebulek...mam nadzieję,że będzie pięknie. Chociaż w zeszłym roku tez wypatrywałam wszelkich oznak wiosny, bo to była moja pierwsza ogrodnicza wiosna.
Życzę wszystkim tego cudownego zachwytu na własnym kawałku ziemi - wiosną,latem i jesienią.
Te 3 miesiące,które pozostały do wiosny wypadałoby spędzić na planach, zakupach i marzeniach...
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witaj Izo w Nowym Roku! Te trzy miesiące szybko zlecą. I tak zima "skurczyła się", bo u mnie ziemia zamarzła w wigilię Wigilii i dopiero wtedy przerwałem prace ogrodnicze. A dziś spadł piękny, puszysty śnieg i okrył rośliny.
Życzę miłej lektury i wspaniałych planów ogrodniczych!
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam Izo w Nowym Roku :wit

Przyszłam w odwiedzinki , aby zobaczyć Twoje sikorki, o których pisałaś u mnie. Podziwiam, że są tak oswojone
i nie zmykają, kiedy 'strzelasz' fotki zza szyby :shock: . Powiesiłam kiedyś słoninkę na balkonie i zainteresowanie było znikome, a już o zrobieniu zdjęcia, nie było mowy :roll: . Jak tylko poruszyłam firankę, uciekały :( .Bogato wyposażyłaś im stołówkę ... powiedz, czy to jabłko umocowane na daszku, znalazło amatorów ?

Dobrze rozumiem Twoje oczekiwania na wiosenne wschody na ogrodzie, bo to dopiero drugi sezon ..., ale wierz mi,
choć dla mnie będzie to sezon n-ty, co roku z taką samą niecierpliwością i zachwytem czekam na wyłaniające się
z ziemi dziobki roślin, a potem, na ich rozwój ;:50

Życzę Ci udanych roślinnych planów, zakupów i realizacji wszystkich marzeń. Dosiego Roku ! ;:333


Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Izo świetny pomysł z tą różą dla ptaszków :lol: drzewo wygląda jakby miało kwiaty a ptaszki maja jedzonko .
Kochanie te aniołki haftowane są piękne :lol: U mnie za oknem też pełno ptaszków , a jak się spóźniam z jedzonkiem to siadają na termometr i pukają w okno :lol:
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Izo świetne masz widoki za oknem. U mnie też wisi słonina i też zjawiają się sikorki ale
nie w takich dużych ilościach, no i czasem kawka podleci. :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Moje spełnione marzenie tu.ja 2009

Post »

Witam wszystkich miłych gości!
U mnie zima na całego. Wczoraj cały dzień sypało z małymi przerwami. Moja stołówka pełna była skrzydlatych maluchów. W porywach nawet 10-12 sikorek naraz z niej korzystało. Staram się urozmaicać jadłospis. Oprócz tradycyjnego słonecznika ( łuskany i w łupinach ) dorzucam czasem rodzynki, orzechy i okruszki. Do tego słoninka i jabłko - ono też ma swoich amatorów Aniu. Sikorki lubią urozmaicać sobie posiłki. Na działce też zostawiam im jabłka. Nabijam je po prostu na siatkę ogrodzeniową.
A teraz kilka zdjęć z wczorajszego spaceru na działkę ( w południe było ślicznie ):

Obrazek Obrazek

To park, który mijam po drodze na działkę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to już moja działka przykryta puchową kołderką.

Na działce zastałam takich gości ( nie wiem czy będzie dobrze widać - na pierwszym zdjęciu jest sroka, a na następnych ktoś kogo nie znam):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Fantastycznie biało, u mnie też sypało śniegiem ale
w końcu nie miałem czasu na spacer t też zdjęć nie mam.
Ale za to mogę sobie u Ciebie pooglądać zimę. :D
A ten ptaszek to chyba szpak no albo kos, tak mi się zdaję :) :wink:
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Izo, ale masz fantastycznych gości! a najbardziej zazdroszczę, że masz tak blisko działkę! Ja tez postanowiłam spędzić te 3 miesiące na dokształcaniu i planowaniu. Martwię się tylko czy moje młode drzewka nie przemarzną. Wszystkiego najpiekniejszego na Nowy Rok!
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Dobry wieczór!

Izo- zacznę od końca- podziwiam Twoje hafty krzyżykowe...aż mi żal, że piszesz, że działka konkuruje teraz z nimi o czas... Ale czy na działce też można wyszywać, siedząc w cieniu, pod drzewami? ;)

Piękne są zdjęcia zimowe, szczególnie te z oszronionymi drzewami, no i zazdroszczę Ci, że ptaki przylatują do Ciebie na parapet...Fajnie masz! Ach, tak siedzieć w domu z kubkiem gorącego napoju i patrzeć jakptaki się posilają...
Nie sądziłam, że az tyle śniegu jest u Ciebie- droga na działkę, to zupełnie jak w górach. Pewnie jest też cisza, że słychać jak śnieg pada? Takie wrażenie w moim odbiorze jest że zdjęć...A może przez te wielkie iglaste drzewa...To naprawde skarb, ta Twoja działka,nawet zimą tak piąknie cieszy zielenią!A na owoce róży na drzewie oczywiście też dałam się nabrać, i też myślałam, że masz taką wysoką różę....!!!

aga
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Czarnuszek to kos.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Zima prawdziwie zimowa, jak w katalogu "Zima". Ładnie to uchwyciłaś :lol:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Witaj Izuniu Noworocznie. Sliczna zima u Ciebie, ja tez wczoraj byłam na swojej działce, bo i u mnie troche popadało, ale na pewno nie tyle co u Ciebie. Park w tej białej pierzynie ślicznie ujęłaś. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w tym roku życzę. :P
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witajcie moi mili! Nawet nie przypuszczałam,że tu tylu gości.Jak większość pewnie stałam się posiadaczką 2 części w tym roku. I dobrze...
Witam panów Krzyśków - czyżbyście się umówili na wspólne wizyty u mnie?
Moniko - bardzo się cieszę,że postanowiłaś mnie odwiedzić. Zapraszam częściej.
Asieńko- dzięki za podpowiedź. Masz rację to kos. Chyba u mnie gniazduje parka.
Aga- miło Cię widzieć po takiej przerwie - gdzie się podziewałaś? Cieszę się,że podobają Ci się moje hafty. Całkiem przez przypadek zaczęłam i tak ze 3 lata namiętnie "krzyżykowałam" - ale jakoś mi przeszło. Pewnie na działce można wyszywać - tylko kiedy ja będę miała tak odszykowaną działkę by zamiast dłubać w ziemi iść tam i sobie leniuchować choćby z robótką w rękach....?!
Twoja obecność Giga u mnie oznacza,że uporałaś się już z chorobą - brawo! Dzięki za życzenia i wzajemnie!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”