Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

Wpisz w Google słowo "ziemiórki"
gs_1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 maja 2018, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

A gdybym tak uciął pień poniżej tego pomarszczonego miejsca? Bo dół od strony korzeni jest taki jak był zawsze, tylko w 2/3 wysokości jest takie gwałtowne odcięcie i od tego miejsca jest pomarszczony do samej góry.
ola_102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 22 kwie 2018, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

raflezja pisze:Wpisz w Google słowo "ziemiórki"

Już wpisywałam -znalazłam informację, że mają 2-4 mm, a te "moje" to jakieś karły - mają ok. 1 mm. Ale to może faktycznie one? Póki co zrobiłam mieszankę z wody, octu, kurkumy i płynu do naczyń. Jutro poszeram w obi w poszukiwaniu czegoś skutecznego :evil:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18598
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ola_102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 22 kwie 2018, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

Czytałam, czytałam, dziękuję ;) Opinie są tak skrajne, że już sama nie wiem. Zobaczę, co jutro uda mi się kupić. Na pewno spróbuję wody utlenionej i rumianku - może uda mi się uniknąć chemii.
gs_1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 maja 2018, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

Postawiłem i nie kontrolowałem, tymczasem na dole pnia pojawiły się pęknięcia, z których powoli wybijają nowe pędy. Wygląda na to, że dobrą decyzję podjąłem nie wyrzucając.
bkcejtke
100p
100p
Posty: 107
Od: 17 kwie 2016, o 22:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

Pokażesz zdjęcie?
Draceny są pancerne, mnie znalezione na dworze w lutym suche kijki puściły nowe pędy po 2 miesiącach stania w wiadrze, w podpleśniałej ziemi :oops:
gs_1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 maja 2018, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

Misiek63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 cze 2018, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dracena dostala pokreconych lisci

Post »

Witam kupiłem w zimie dracenę i parę tyg. temu zaczęły się problemy a mianowicie jeden z pędów z liśćmi prawie odpadł a teraz już drugi,podlewam niezbyt obficie i stoi blisko okna ale nie wiem co jej dolega.Może ktoś miał podobny problem dołączam 2 zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18598
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

Wstaw zdjęcia jeszcze raz przez inny hosting (Fotosik ma awarię i nie widać zdjęć), druga sprawa przed założeniem nowego wątku korzystamy z wyszukiwarki na górze strony. Post został przeniesiony do istniejącego wątku.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Kassienka
50p
50p
Posty: 92
Od: 13 wrz 2016, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Mam kłopot z Dracenią marginatą kupioną w Biedr...e około miesiąca temu. Przez jakiś czas była piękna, ładnie, powolutku rosła jednak pewnego razu zastałam ją pomarszczoną - podlanie przywróciło ją do normy - i jakieś 1-2 tyg. było z nią dobrze. Jednak teraz znów jest mocno pomarszczona mimo iż była podlana mniej więcej 2-3 dni temu. Planuję jej przesadzenie, jednak chciałabym wiedzieć co może powodować to marszczenie się dracenii. Swoje dracenie podlewam raz w tygodniu, co 2-3 tyg. dodaje nawóz. Dotychczas stały na parapecie zewnętrznym i korzystały z słońca, jednak teraz z powodu ochłodzenia i opadów są w środku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to moje dwie Dracenie kupione w Ik*a, pierwsza kupiona była rok temu a druga w styczniu tego roku. Rosną bardzo ładnie i nigdy jeszcze nie miałam z nimi problemów. Mniejsza roślinka jest w osłonce i także nie była jeszcze przesadzana, pierwsza była przesadzona w tamtym roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo proszę o porady w sprawie pierwszej rośliny, ponieważ zainteresowana jestem w tym sklepie kupnem dużej Draceny (dwie w jednej doniczce), ale jeśli one są "gorszego sortu" to zrezygnuję. Jeśli to moja wina, to proszę o porady jak temu zapobiec.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18598
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

Rośliny przesadzamy niezwłocznie po zakupie. Trzymanie w ziemi produkcyjnej w dłuższym okresie czasu plus jeszcze wstawienie do osłonki to pierwszy krok do przelania. Podłoże produkcyjne niestabilnie przesycha i może być tak że u góry będzie suche, a na dole mokre. Albo może szybko całe podłoże mocno przeschnąć. Pogłębić się to może jak wstawisz do doniczkę do osłonki.
Pozostaje tylko wyciągnąć z doniczki, sprawdzić stan korzeni i koniecznie przesadzić do nowego podłoża mieszanki ziemi i agroperlitu albo żwirku w proporcji ok. 3:1.
Druga sprawa akurat chłód w sezonie dracenie nie szkodzi. Przestawianie roślin, zwłaszcza do ciemnego stanowiska nie polepszy kondycji rośliny.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Kassienka
50p
50p
Posty: 92
Od: 13 wrz 2016, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Dracena - choroby, szkodniki i inne problemy w uprawie

Post »

Rozumiem, akurat roślinka która się marszczy nie jest w osłonce a podłoże dalej jest wilgotne dlatego dziwię się że się marszczy. Przesadzę je jutro :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”