Ogród Mirki cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

No właśnie też zauważyłam ,że azalie to nie takie kapryśna panie jak rodki. Dlatego też heszcze gdzieś jakąś sobie dosadze.
Twoje są bajeczne. :) :) :wink:
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Miruś masz złotokap i glicynię. Ja nie widziałam na żywo złotokap z takimi długimi kwiatostanami. Glicynie widziałam pierwszy raz w tym roku i ją wąchałam. Dla mnie to bardzo mocny zapach. Twoja też tak pachnie ?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Masz mały ogród Mirko? ;:oj
To niemożliwe... tyle pięknych krzewów rośnie u Ciebie.
Maj jest bezsprzecznie najpiękniejszym miesiącem w ogrodzie...
Takie masz śliczności,że dech zapiera i też chciałoby się je mieć
ale na szczęście już umiem powiedzieć sobie STOP! I niech tak pozostanie,
wolę zaglądać do Waszych ślicznych ogródków.
Cudowne azalie i klon palmowy przetrwał Ci w znakomitej kondycji.
Okrywasz go jakoś na zimę czy też już się zaaklimatyzował?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
szyszunia
1000p
1000p
Posty: 1971
Od: 4 lis 2009, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Witaj Mireczko. Alez z ciebie magnoliowy kolekcjoner. Ja tez je uwielbiam ale nie mam miejsca żeby więcej wsadzić. Piękne masz drzewa i krzewy. Ja niestety nie mam klonu palmowego który od zawsze byl na liście zakupów ale niestey po zimie mi ptzemarzł. Poczekam az tuje podrosną i osłonią nas trochę to jeszcze raz spróbuję. Pięknie u ciebie.
Awatar użytkownika
Allhambra
100p
100p
Posty: 190
Od: 17 lip 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: blisko morza...strefa 7a,Pomorze

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

i ja się wpisze niesmialo, uwielbiam magnolie... gwiażdzista w szczególności, takie motyle z daleka, które zaraz odleca....

A pozostale , zapierają dech w piersiach.

Jak dobrze , ze ogród nasłoneczniony.
Sylwia
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Dziękuję wszystkim odwiedzającym za tłumne przybycie ;:196

Kasiu pewnie co nieco by się zmieściło ale jeżeli chodzi o nasadzenia to nie mam za wiele do powiedzenia mam swoją rabatę i drugą z powojnikami to jest moje królestwo. Chłopaki marudzą ,że źle się kosi jak jest więcej.
Niedaleko nie też jest szkółka z RH i azaliami p. J. Ciepłuchy tego od storczyków też jest tam bajecznie kiedy kwitną, widze trochę wolnej przestrzeni między iglakami do nasadzenia kilku azalii.
Jakie masz magnolie i jaką jeszcze chcesz dosadzić ?

Marysiu
w tym roku wyjątkowo słabo kwitnie glicynia chyba była za późno przycięta w ub roku to był obłęd lubiłam pod nią stać i napawać się zapachem
Czosnek ma normalny kolor jak wszystkie a to zdjęcie robiłam wieczorem i wyszło ciemniejsze ładny by był taki ciemny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Aniu wg mnie azalie wcale nie są kapryśne i o ile Rh nie chcą u mnie rosnąc to azalie co roku kwitną dosyć obficie


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewo tak moja glicynia cudownie pachnie bardzo lubię jej zapach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krysiu mój ogród nie jest mały ale nie jest tez duży marzyłby mi się taki jak Twój czy Marysi one maja dusze te Wasze ogrody, mój nigdy taki nie będzie z racji choćby położenia , z jednej strony sklep od czoła ruchliwa ulica
nie ma tego klimatu, ale też go kocham bo jest mój i na ile potrafimy na tyle go tworzymy.
Klony palmowe mam 2 Dissectum Garnet i Atropurpureum, niektóre zimy delikatnie przemarzają ale bez uszczerbku dla całości, nigdy nie był okrywany a mają już ponad 10 lat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Oślepłam ratujcie ;:306 ale dałaś kolorami po oczach. Pierw piękna glicynia, później szał kolorystyczny Azali a na koniec czad ze złotokapem. Ale u Ciebie jest pięknie i kolorowo ;:63 uwielbiam wiosnę :tan nic tylko leżeć u Ciebie na trawniku i podziwiać ;:215 a jak to za parę lat jeszcze bardziej urośnie ;:oj szał ;:215
Teraz to ja z otwartymi ustami i z wytrzeszczem oczu oglądałam Twoje foty ;:215
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Iwonko bardzo lubię magnolie są takie dostojne tak mi się wydaje 2 jeszcze kwitną ostatkiem kwiecia.
Klony palmowe czerwone są piękne o każdej porze roku dlatego goszczą w moim ogrodzie Dissectum Garnet był większy ... a właściwie szerszy o jedną gałąź ale ub roku syn kosząc tak porządnie o nią zahaczył kosiarka ,że ja odłamał eM próbował ja uratować kupił maść owinął ale niestety nie dało się jej uratować.
Ja jestem o thujowana z dwóch stron bo z jednej mam ulicę Poznań - Kołobrzeg a z drugiej sklep więc inna opcja nie wchodziła w grę.

Obrazek

Obrazek

Sylwia miło mi Ciebie u mnie gościć :heja
Wiesz mój eM ostatnio mi powiedział ,że .....nie lubi magnolii gwieździstych bo wyglądają tak popularnie i kojarzą mu się z kwitnącym drzewem owocowym np wiśni ;:145 a ja je uwielbiam jemu podobają się kielichowe.
Z jednej strony to super ,że mam dużo słoneczka ale kupiłam obuwika i powinien być posadzony w cieniu i gdzie ja go posadzę ;:223 nie pomyślałam przed zakupem bo zawsze mi się marzył storczyk w ogrodzie bo dom już opanowany do granic możliwości.

Moje wszystkie 4 hosty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powojniki

Omoshiro

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miss Bateman

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Serafina

Obrazek

Gurnsey Cream z Serafiną

Obrazek

Obrazek

Little Mermaid

Obrazek

Jeden z trzech rodków

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

No właśnie. U mnie rodki też nie bardzo rosną.
To mam nadzieję , że z azaliami będzie lepiej. ;)
Cudne te twoje widoczki azaliowe. Bajeczne. ;:180
Nie mam glicynii. Ja boję się tych cięć. nie wiem czy dobrze nauczylabym je przycinać. :|
Duuzo już masz kwitnących powojnikow. A wszystkie piękne. Te otatnio pokazane to podziwiam. Ja tych odmian nie mam.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Mireczko, no tak myślałam, że to cedr, ale nie dowierzałam. Piękności. Zawsze mi się marzył, ale on wrażliwy jest na mrozy i się boję :roll:
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Padłam na widok glicyni. ;:oj
Azalie i powojniki niesamowite, faktycznie ogród byłby bez nich ubogi.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Mireczko śliczne masz powojniki, ale i rododendrony, irysy, hosty ;:63
Kiedy przycinasz wisterię, bo ja ciągle czekam na kwitnienie! Jedyne co mam to macki tej rośliny na bzie ;:223
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Mireczko, wreszcie znalazłam czas, żeby nadrobić zaległości od str, 27 do aktualnej.

Brak mi słów na wyrażenie zachwytu nad tym co zobaczyłam. Wszelkie achy i ochy będą tylko powielaniem
tego co napisali inni. Ja w dodatku jestem laikiem ogrodowym mając jedynie skrzynki z kwiatami na balkonie.

Widzę, z jakiego RAJU korzysta Twój kociak, żyjąc na wolności.
Moja kotka udomowiona ma też tylko balkonowy 'wybieg'. Na bank jest przez to mniej szczęśliwym zwierzątkiem :/ (ha, ha, może
dlatego podgryza mi moje storczyki :wink: )

Twoje Powojniki - bajka, azalie i rododendrony - bajka, różnobarwne irysy, tulipany, sasanki - bajka...
I wiele innych jak oczar rozwijający pąki, kielichowiec wonny, glicynia i tak by można wymieniać bez końca - bajka ;:224

Widzę, że podobnie jak to robiła moja Mama, suszysz miętę na herbatkę.
Ja zawsze miałam od mamy taką ogrodową dość mocną miętę pieprzową.
Ale mama odeszła i kończą się powoli zapasy.
Mama suszyła też szałwię, melisę i dziurawiec. To zupełnie co innego niż herbaty ziołowe z torebki :wink:

Mireczko, robisz tak cudne zdjęcia, że mogłabyś startować w jakimś konkursie fotograficznym ;:215
zabkamarta pisze:Joanno widzę, że nie tylko ja mam problemy ze wzrokiem :;230
Martuś, oby się skończyło na "problemach za wzrokiem", bo jak mi jeszcze dojdą ze słuchem, to już nie będę mogła w moim zawodzie pracować :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”