Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio wiosna to czas,kiedy każdy chwaścik umiejętnie sfotografowany zastąpi niejeden pąk róży! ;:333
Dziewczyny żarnowce spotkać można najczęściej na skraju lasu,przy drogach.. Zwraca uwagę jak kwitnie- po tym okresie wygląda jak drapak/ale uroczy/... ;:oj
Natalio mój żarnowiec jest żółty , leśny..Miałam kiedyś kupionego czerwonego ale nie długo się nim cieszyłam bo umarzł...
Miłego dnia!
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

A idź mi z glistnikiem! Najuciążliwszy z chwastów... Wyrwać trudno, bo się odłamuje przy samej ziemi i odrasta od korzenia, potrafi po kilkakrotnym wyrywaniu w tydzień wykształcić pęd kwiatowy, do tego jeszcze plami tym swoim pomarańczowym sokiem... A kysz, a kysz!!!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Beatko, Jadziu, Marynko dziękuję ;:196
Loki o, to nie utrafiłam z tematem ;:224 osobiście najbardziej nienawidzę skrzypu, nigdy nie udaje się dziada usunąć w całości :evil: Już nawet perz nie jest tak uciążliwy, młody pieli się bardzo dobrze, jedynie stare kłącza są problematyczne ;:108

Ostatnio pisałam, że aby uniknąć ciągłych powtórek muszę wykazać się większą kreatywnością w robieniu zdjęć, przynajmniej do czasu kiedy zakwitnie coś nowego. Tak więc zmieniamy temat - wiosenne listki różnorakie:) Majowa zieleń jest niepowtarzalna, intensywna, świetlista i świeża. W promieniach popołudniowego słońca listki jabłoni czy młodziutkie owoce czereśni wyglądają jeszcze piękniej. Dalej przegląd liści różnych bylin oraz młody odrost malinotruskawki. Na koniec orzech włoski i wierzba iwa - kto widzi na zdjęciu owada? Wypatrzyłam go dopiero podczas obróbki:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

No tak różnice w kwitnieniach mamy duże.
I innych kwitną. U ciebie w paczkach. A u mnie nawet pączków nie widać. :(
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko pokazuj dzika roślinność, bo przecież sporo jej adoptujemy do ogrodów a jeszcze w Twoich ujęciach są naprawdę urocze ;:167 Bardzo lubię floksy kanadyjskie, niestety ulegają u mnie ciągle wypadkom szczególnie jak wychodzą na wiosnę :;230 ale nie zrażają się i są :D
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

U mnie skrzypu nie ma akurat... Najbardziej nie cierpię właśnie glistnika, choć tak po prawdzie to chyba nie on jest najniebezpieczniejszym chwastem... O ten tytuł raczej powalczą rdestówka z koniczyną drobnogłówkową... I jedno i drugie, jeśli tylko się ich nie wypieli w porę, potrafią kompletnie zadusić moje jednoroczne cudeńka... Poza tym jeszcze czasem bodziszek drobny daje mi się we znaki... Co do perzu ? przyznam szczerze, że go nie odróżniam... Rośnie czasem jakaś taka trawa, którą rwę pieczołowicie, fakt, ale czy to perz, tego nie wiem...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Aniu bardzo często to widzę na forum w tym roku, różnice w postępie wiosny są ogromne ;:108
Marysiu już zauważyłam że floksy są bardzo wytrzymałe, i za to je lubię ;:108
Loki gdybyś miał u siebie perz szybko nauczyłbyś się go odróżniać ;:224 perz trzeba pielić kiedy jest mały i ma tylko jeden, dość prosty korzonek, wtedy wychodzi bezproblemowo. Natomiast skrzyp albo się urywa tuż przy ziemi, albo zostawia część korzenia i zawsze odrasta :evil: Chwasty mamy różne, bo gleba inna, np. tam gdzie wysiałam poplon poprzedniej jesieni dominuje jasnota której w innych miejscach nie uświadczysz.

Dzisiaj tylko 3 zdjęcia, "resztka" z poprzedniego folderu. Na jednej z sąsiednich działek dzieci z rodzicami puszczały latawca, złapałam "ptaka" w locie :D Dalej narcyz rosnący wśród chwastów przed bramą ogrodu. Mam kilka takich samych, jednak po jesiennej przeprowadzce zaczęły tworzyć pąki z opóźnieniem. Na koniec jedna z sosen sąsiada, gałęzie są nad moją działką, więc jest trochę moja - szyszki z niej zresztą też ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio piękne zdjęcia ... masz fotograficzny talent ;:215 Podglądanie dzikiej przyrody to bardzo fajne zajęcie. Pozdrawiam ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witaj Natalciu,wszystkie rośliny są piękne ,tylko trzeba umieć widzieć w nich to piękno,a ty je widzisz i to jest najważniejsze ,przeciez możesz pokazać jeszcze raz twoje kwiatuszki z ogrodu ,bo po dwóch dniach one już inaczej wyglądają ,ja cięgle fotografuję to samo w innych dniach,bo nie umiem przejść koło nich obojętnie i co mam zrobić ;:306 ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko śliczne zdjęcia, te młode listki o tej porze czarują kolorem :) Śliczny narcyzek!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Pomyślałam! jak ja byłam dzieckiem latawce były z patyczków i papieru najczęściej była to biała kalka techniczna bo wytrwała, czasem coś malowaliśmy na nich, a teraz są takie różne śliczne latawce. Jedyna korzyść że my rozwijaliśmy wyobraźnie, a teraz tylko wybiera się co się podoba :D
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

No glistnik ewidentnie dzieli cechy, które sprawiają, że chwast jest uciążliwy, ze skrzypem... Też uwielbia się odłamywać na poziomie gruntu i potem odrastać od korzenia...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Ewo, Marto, Agnieszko dziękuję ;:196
Marysiu prawda :wink:
Loki czyli w każdym ogrodzie poszczególne chwasty mają swoje odpowiedniki - niezależnie od gleby, nie może być lekko ;:224

Podobnie jak w roku poprzednim, tej wiosny widzę niewiele motyli. Dopiero dzisiaj mogę pokazać dwa pierwsze które udało mi się sfotografować podczas dwóch ostatnich wizyt. Zresztą wszystkie dzisiejsze zdjęcia pochodzą z dwóch wizyt, chwilowo nie mam za wiele do pokazania. W miejscach gdzie ostatniej jesieni wysiałam poplon pojawiły się pojedyncze żółte kwiatki - to gorczyca, niektóre nasionka musiały przezimować i obudzić się dopiero teraz. Irysy były nadal w pąkach, być może pierwsze z nich, jak ten na zdjęciu już kwitną. Malutka sałata z ciekawymi plamiatymi listkami tuż po wypieleniu - źdźbła na zdjęciu to ściółka w międzyrzędziach. Próbowałam ściółkowania już w zeszłym roku, ale nie przyłożyłam się do niego należycie. Pod koniec sezonu opiszę jak mi poszło tym razem, podobnie jak planuję opisać doświadczenia z rozsadą. Dalej hosta miniaturowa, która liście nadal ma malutkie, ale pięknie rozrasta się wszerz oraz "rodzimy" rozchodnik przesadzony z innego miejsca działki. Na koniec wszędobylska rogownica - myślałam, że zniknęła, a tu proszę - oraz pączkujące goździki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”