Ogród Mirki cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Jak dla mnie, to Twoja Nigra jest odmianą Betty. Moja Nigra wygląda tak:

viewtopic.php?f=2&t=34782&start=518
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Ale cudne magnolie. ;:215 Żółta mnie zauroczyła.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

To jest rok dla magnolii, ani deszcz, ani mróz nie miał szansy im zaszkodzić :) U mnie w ramach pocieszenie po szybkim przekwitnięciu księżniczek jedna kochana Suzan otwiera co kilka dni jeden pączek i dalej mogę się nimi cieszyć ;)
To jak z tymi perukowcami jest, są dwupłciowe? Dlatego jeden ma peruki a drugi nie? Sąsiadka ma przy ogrodzeniu (ze mną) perukowca właśnie takiego bordowego i on sobie ślicznie tymi peruczkami sypie na wietrze. Nie przeszkadza mi to, wręcz przeciwnie! Jak przylatywały jesienią suche kwiatki hortensji drzewiastych to też mi się podobały :lol:
A w ogóle z ta dwupłciowością roślin to jest cyrk, ogrodniczka sobie kupi, ucieszy się i lipa, okazuje się że nic z tego. Zakochałam się w pięknotce japońskiej, zamówiłam sobie krzaczek, żeby cieszył fioletowymi kuleczkami i co się okazuje, jak jest sama, to kuleczek nie będzie ;:185 Musze prędko drugą znaleźć :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Marto pamiętam ,że kiedy kupowałam tego powojnika wahałam się czy go wziąć, to była dobra decyzja.
Z perukowcem zobaczymy , może strach przed śmietnikiem zadziała.

Aniu Stolwijk ma do jesienie taki kolor liści. Irysków sporo mi w ub roku wymarzło i nie wszystkie z tych co mam będą kwitły.
Jesienią powstanie druga rabata z hostami.

Marysiu często jest tak ,że nie mamy wpływu na wiele rzeczy albo nie taki jak byśmy chcieli ;:196

Jurek no teraz to mnie wprowadziłeś w osłupienie ? Twojej bym nie posądzała o bycie Nigrą, przecież Nigra ma najciemniejsze kwiaty z tych starszych odmian. Betty wg Google ma jasne wnętrze moja ma ciemniejsze zdjęcia które pokazałam są tez odrobinę przekłamane w rzeczywistości kwiaty są ciemniejsze. Chyba nie wyjaśnimy wątpliwości.

Marysiu delosperma Z żółta magnolia to było tak, M był w szkółce Zymon i miał kupić Yellow River lub Yellow Bird niestety dużej ponad 1,5 m nie było więc mu polecono tą. Kiedy ją zobaczyłam nie zapałałam do niej uczuciem i postanowiłam się jej pozbyć ale niestety ani sąsiadka ani znajoma jej nie chcieli więc postanowiłam ją posadzić w miejscu które uznałam że jej nie podpasuje a tu niespodzianka nie dość ,że ładnie rośnie to i kwitła cudownie pięknymi 3 kwiatkami , obiecałam jej że będę o nią dbała i ,że jest najpiękniejsza ;:108

Aguś to prawda rok magnolii raz na kilka lat jest taki kiedy nie ma przymrozku w tym czasie dlatego warto je mieć.
Tak chyba taki jest mój stary perukowiec kiedyś właśnie o tym czytałam. Była opcja żeby go wyciąć ale ma tak piękne listki teraz i jesienią ,że zostaje. Ten drugi był kupiony z peruczkami więc skrycie mam nadzieje ,ze jednak w tym roku będą peruki , mam jeszcze maluszka który ma co roku jasne peruki nie pamiętam odmiany.
Wygooglowałam sobie pięknotkę no niesamowite ma te fioletowe korale

Dziś będzie azaliowo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Mirko ;:oj ależ Ty masz dużo i to pięknych Azali ;:63 ta czerwona na końcu jest szałowa ;:138
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

O ;:224 ;:224 ;:224
To trafiłam na przecudny widoki azaliowe ;:167 Gapie się i gapię :shock:
Ileż ty ich masz Mireczko.
Wszystkie piękne.Takie różne kolory i odmiany ;:215
A ja wymyśliałam jałowca usunąć i tam posadzić azalię 1 lub 2 nawet. :D
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Zerknij w takim razie na zdjęcia w googlach:
https://www.google.pl/search?q=magnolia ... lGeS4udDMM :

Zwróć uwagę, że wnętrze Nigry wcale nie jest ciemne, dodatkowo Nigra ma bardzo charakterystyczny kształt płatków lisciowych.

Sprawa nazewnictwa jest własciwie bez znaczenia, pod warunkiem jednak, że nie przyjdzie Ci kiedys ochota powiększenia kolekcji o odmianę Betty ;)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

;:oj Ależ masz kolorów w ogrodzie! Taki maj to raj.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Marta gapię się wciąż na te moje azalie i zastanawiam się która mi się najbardziej podoba i wiesz ,że nie potrafię wybrać ,jak patrzę na białą to myślę - ta, jak patrze na żółta myślę - ta, na pomarańczowa to samo w końcu uznałam ,że nie ma najpiękniejszej wszystkie są takie

Aniu ja mam pod jałowcem też azalie i z drugiej strony irgę ale będę wycinała gałązki zostawiając tylko na końcach dzięki temu azalia będzie miała więcej słońca i będzie lepiej widoczna , mam jeszcze luki które chcę uzupełnić azaliami one nie są takie wybredne jak RH.

Jurek ponad wszelka wątpliwość nie będę kupowała Betty bo mam już 8 magnolii i jak na nieduży ogród chyba wystarczy ciągle się zastanawiam nad soulangeana Alba Superba miałam już 3 razy ale za każdym razem przemarzała i dlatego się waham, ale jej kwiaty mi się szalenie podobają,
Jeżeli chodzi o Nigrę to muszę Ci przyznać rację i popatrz tyle lat żyłam w nieświadomości .

Grażynko uwielbiam maj właśnie za ten szał kolorów .Nawet zieleń cieszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/URL

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/3b60a36f8b82a583]Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

MirkaS pisze:
Obrazek


Mireczko podziwiam azalie, ale w oko wpadła mi ta roślinka po prawej stronie. Co to za cudo :?:
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Małgosiu chyba chodzi Ci o cedr libański :?:
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Mirko ja też przydreptałam nacieszyć oczy. Masz rację ze maj jest piękny, u mnie tez sporo azalii i rhododendronów teraz kwitnie. Sama tez bardzo lubię te kwiaty. Co do magnolii to myśle ze jeszcze sporo ich mogłabys zmiescić w swoim ogrodzie bo nie jest on taki mały. U mnie na jakies 1,5 ara rosną trzy magnolie a jeszcze planuję posadzić jedną :shock:
Azalie w różnych odcieniach kwiatów wygladają bajecznie. W sobote byliśmy w szkółce tych roślin i powiem Ci że tam to dopiero można było oczopląsu dostać. Olbrzymie ilości roślin kwitnacych w sprzedaży i całe szpalery azalii i rododendronów jako ogród pokazowy, cos cudownego.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Mirki cz.2

Post »

Mireczko kwitnie glicynia...ja mam od kilku lat i tylko kup czepiających się liści...nie pomogły prośby ani groźby!
Złotokap rośnie mi w polu i tez kwitnie. Jak przenosiłam rośliny z innej działki sadzili wszyscy bo trochę ich było i dostał kiepską miejscówkę :wink: Czy ten czosnek ma taki ciemny kolor? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”