Ogród kocicy cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Ogród kocicy cz.2

Post »

Kontynuacja wątku:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=9109
KaRo
:idea:



Miriam, spokojnie, możliwe, że jej nic nie będzie. Na forum jest chyba jakiś wątek o skimii, to roślina kwaśnolubna i naprawdę świetnie sobie radzi w zacisznych miejscach przy ujemnej temperaturze. Moje skimie dziś nadal są piękne i nie zamrożone mimo -10 trzeci dzień z rzędu. Teraz też bym jej nie wysadzała, ale do wiosny możesz dowiedzieć się o niej więcej i poeksperymentować.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

O jak dobrze kocico, ze już jesteś, zgaduję, że z necikiem jest już dobrze :)
Mam prośbę - zerknij w tym wątku na moją roślinę, może pomożesz w identyfikacji

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kocico! Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i Twojego Lwiska! Niech wszystkie zwierzątka i rośliny dobrze się chowają w Nowym 2009 Roku!
Awatar użytkownika
teresat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1097
Od: 2 lip 2008, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: omc Orawa

Post »

Pięknie jest w Twoim ogrodzie. Te stare, ogromne drzewa owocowe. Pamiętam takie z sadu mojej Babci. Ja niestety nie mam takich.
Piękne, różnorodne rośliny.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:47
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ewuś mogę Cie jeszcze pomordować o ten suchodrzew :oops: Może masz fotki swojej suchodrzewowej kolekcji. Pokaż bardzo Cię proszę :) A czy nasiona swoich powojników zbierasz? :oops:
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Post »

Witajcie Kocico i Lwisko w nowym roku! Wasze zimozielone krzewy zrobiły na mnie wielkie wrażenie :!: Ja moją skimię schowałem w przekonaniu, że tak trzeba. O akubie już nie wspomnę, bo chucham na nią i dmucham a tu się dowiaduję, że niepotrzebnie :? . Dzięki za te informacje, bo bardzo mi pomogą w przyszłym roku. Pewnie barbulę i fuksję patagońską też niepotrzebnie schowałem, ale że rosły jeszcze w doniczkach, to prościej było schować niż zamartwiać się, czy aby nie zmarzną.
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Judyto, nasion nie zbieram bo nie lubię. Zdjęć swoich suchodrzewów nie mam, ale zrobię za jakiś czas.
Jacku, aucuba u mnie już schowana bo za zimno - ona wytrzyma tylko -10:-).
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Kocico bardzo przeżywam razem z Tobą los tych dwóch psiaków, śledzę wątek i widzę, że sytuacja się nieco wyjaśniła. Dziś znowu spacerowałam po Twoim ogrodzie, którym jestem zachwycona. Za każdym razem odnajduję w nim inne fascynujące rośliny, które skrupulatnie wpisuję na listę zakupową.
Chciałam zapytać o wielosił, który ma dwubarwne liście, piszesz, że podczas kwitnienia zmienia pokrój. Ja mam wielosiła o zielonych liściach, ale on się nie zmienia :roll:

Widziałam także winnobluszcz pięciolistkowy białozielony ( jak to napisałaś Star..coś tam). Czy on tak samo bujnie i intensywnie rośnie jak ten zielony?

Czy sumak strzępolistny daje odrosty jak ten zwykły?
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Judyto, chyba nic chwilowo się nie wyjaśniło no bo Gwiazdka dalej jest u osoby, która jej nie chce, a to psisko dalej czeka na budę na tym okropnym mrozie. Niestety ograniczają nas najczęściej finanse.
Co do wielosiłu to nie wiem co tam nabazgrałam, musiałabym poszukać tego fragmentu. A ten winobluszcz posadziliśmy w tym roku wiosną chyba i dopiero czekamy co z niego wyjdzie i jak przetrzyma zimę, jest okropnie zimno u nas. Sumak strzępolistny też daje odrosty, ale nie wiem jak silne bo mamy go dopiero 2 rok. Nasz sumak nie ma jeszcze żadnych odrostów z czego się cieszę.
DAlej nie mam właściwego internetu - podłączam się pod linie telefoniczną więc zmykam.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Przyszłam przywitać się w tym nowym roku. A tu same kiepskie wieści: Gwiazdka nadal u tych "ludzi", a Ty bez netu. Mimo kiepskiego początku życzę by ten rok był udany pod każdym względem. A co do mrozów to u mnie od wczoraj jest koszmarnie zimno - nocą spada do -20st. Dobrze,że chociaż śniegu napadało.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Izo ja już sama nie wiem jak Ewę pocieszyć. ;:145
Powiem tylko tyle, nie może być cały czas kanał, musi się polepszyć...co mogę zrobić, aby Ci pomóc kocico ???
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Dziewczyny, jakby nie było to zawsze jest nadzieja, że będzie lepiej. A ja uważam, że inni mają pewnie gorzej więc staram się nie marudzić. U nas bardzo duży mróz, temperatura spadła poniżej -20 stopni. Mam nadzieję, że moje zimozielone rośliny przeżyją te kiepskie dni.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ewuś a ja mam czas na powtórne obejrzenie twojego wątku.
Przyznam się że wcześniej bladego pojęcia nie miałam o roślinach o których pisałaś.
Teraz mam ogólne pojęcie.
Przykre jest to jaką ludzie krzywdę robią zwierzętom :cry: .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”