Oświetlenie solarne

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Powinna wytrzymać ze dwa sezony. Później plastik pokrywający panel słoneczny zaczyna matowieć, odcinając mu dopływ światłą, czujnik zmierzchu nie działa jak dawniej... Te lampki to nadal gadżet, na którego szkoda pieniędzy, gdyż ani nie oświetli, anie nie jest trwały. Dodatkowo zauważyłem, że światło emitowane przez lampkę działa zapraszająco na ślimaki, które w nocy potrafiły opędzlować skalnik. Nie polecam tych lampek.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ała.. Zapomniałem o tych ślimakach...
W takim razie sobie daruję.

Dzięki za przypomnienie!
ajołka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 cze 2008, o 21:01
Lokalizacja: Małopolska

Post »

U mnie jest kilka lamp solarnych (tych najtańszych..). Wbiłam je pomiędzy iglaki i tak stoją całe poprzednie lato i zimę. Na razie się nie zepsuły. Swiatła dają faktycznie niewiele, ale klimat fajny. Ingerencji ślimaków nie stwierdziłam. Potraktowałam te lampy jako element przejściowy przed instalacją czegoś porządnego.
galimedes
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 lis 2010, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oświetlenie solarne

Post »

Witam, zapraszam na strone .......................- zaprezentowane tam lampy solarne to zupelnie inna jakosc niz te dostepne obecnie. Mysle ze moga z powodzeniem zastapic zwykle lampy ogrodowe - cena podobna jak zwyklych lamp a do tego brak jakichkolwiek kabli i oczywiscie energia tylko ze słońca.. Pozdrawiam!

Zapoznaj się proszę z regulaminem forum - link reklamowy usuwam (aniawoj)
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Oświetlenie solarne

Post »

W ostatnim czasie pojawiły się lampy hybrydowe solarno-wiatrowe zacnych rozmiarów tylko ich koszt jest odstraszający bo zaczyna się od 2 tysięcy złotych netto za sztukę.
Szukałem obiektywnych informacji na ich temat, pytałem speców pasjonatów i w sumie można wyprodukować przenośną lampę solarną o godziwym świetle za 1/4 -1/5 ceny rynkowej. Wadami takowego rozwiązania byłaby konieczność zimowania lampy w domu bowiem akumulator doń zastosowany nie toleruje zmian temperatury i to, że akumulator starcza na 3 lata (1000 cykli ładowania).
Co o takim czymś myślicie?
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Oświetlenie solarne

Post »

Chciałem założyć ten temat a tu niespodzianka jest ;:138 mam kilka solarnych świecidełek. Zrobię fotki w dzień i jak zaświecą. Są zmieniające kolory i łańcuch w kształcie ważki który mruga po zmroku ;-) a z aliexpressu idą takie które doświetlą pionowe kantówki.
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Oświetlenie solarne

Post »

Ile kosztowały te z ali? Oglądałam kiedyś jakieś lampki, ale nie trafiłam na nic ciekawego w akceptowalnej cenie :D
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Oświetlenie solarne

Post »

Moje oświetlenie solarne sprawdza się do świateł w ogrodzie, w domu jak i do ogrzewania domu :)

Obrazek
Tu przykład produkcji 3kW

I statystyki:

Obrazek
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Oświetlenie solarne

Post »

Efkakam pisze:Ile kosztowały te z ali? Oglądałam kiedyś jakieś lampki, ale nie trafiłam na nic ciekawego w akceptowalnej cenie :D

Po 2,5 dolara za sztukę z przesyłką ;-)
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Oświetlenie solarne

Post »

To one :D
Obrazek
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Oświetlenie solarne

Post »

Odświeżam temat bo przymiarka do solarnego oświetlenia na maxa ..juz w każdym pomieszczeniu pociągnięta instalacja 12V ( jeszcze z akumulatora) ale docelowo z paneli słonecznych :D
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Oświetlenie solarne

Post »

Kupiłem sobie 1 szt takiej lampy:
Obrazek

Naprawdę daje radę wg. producenta ma 270W i myślę że jest szansa że mieści się w tych okolicach kosztowała około 200 PLN (były jeszcze 360W droższe ).
Mogę z czystym sumieniem polecić kilka trybów świecenia świeci praktycznie całą noc.

A z paneli PV na zimę mam już 2180kWh prawie całą zimę grzanie prądem za frajer.
mmllmm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 sie 2020, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Oświetlenie solarne

Post »

Sprawdzał ktoś opcje w panelem solarnym i podłączonym akumulatorem. W nocy prąd mógłby podawać akumulator. Wtedy lamki mogłyby być nieco mocniejsze moim zdaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”