Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witaj Natalio,cudowny czas mamy ,zakwitło tyle roślin małych i duża owocówka ,wesoło i pachnąco jest w naszych ogrodach,taki błogi czas i nastrój ,pozdrawiam i cudownych chwil na łonie natury życzę ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Moje truskawki tez kwitną a niektóre mają już zawiązki owoców. Kiedyś siałam w tych rurkach papierowych, jednak wszystko mi zaszło pleśnią dlatego zrezygnowałam z takiego siewu.Twoje jak widać maja sie dobrze i żadnej pleśni nie widać
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko , sporo masz własnych wysiewów , a to bardzo cieszy jak uda się samemu wyhodować piękną i zdrową roślinę .Trzeba jednak przeznaczyć pod to sporo miejsca i z tym jest zazwyczaj duży problem , więc dobrze , że go nie masz . Melduję się zatem w nowym wątku i życzę udanych roślinek . Pięknie Ci teraz drzewa kwitną . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

U mnie też już kwitną truskawki, w ogóle w tym roku wszystko naraz kwitnie, jeszcze kwiaty mają te wczesnowiosenne a już kwitną te późniejsze, jakoś tak wszystko się zlało.
Może dlatego, że wiosna jest w tym roku gorąca i sucha. :roll:
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Marto dziękuję ;:196
Jadziu moje truskawki to młode rośliny, nie spodziewam się jeszcze cudów w tym roku ;:185 W rurkach nic nie pleśnieje, zapewne dzięki ziemi kokosowej. Już wysadziłam pierwsze cukinie razem z rurkami i rośliny mają się świetnie, dużo lepiej niż zeszłoroczne ze zwykłej rozsady ;:108
Elżbietko dziękuję i witam w kolejnej części :wit

Aktualizacja miała być wczoraj, ale nie wyrobiłam - zamiast wypadu na działkę miałam najpierw sprzątanie, a potem nalot rodziny :? Niby fajnie, ale przygotowania już mniej fajne. Wracając do zdjęć: te są jeszcze z poprzedniej wizyty.

Tak jak obiecywał producent tulipany które kupiłam zmieniają kolor - widać to wyraźnie w porównaniu ze zdjęciami zrobionymi tydzień wcześniej. Niestety, podczas przeprowadzki schowałam fiszki tak dobrze, że kwiaty na razie pozostaną bezimienne. Dalej niebieski bratek którym nie mogę przestać się zachwycać, nawet nieco zmiętoszony po ulewie jest piękny:) Kwitnienie zaczęła również przesadzona dąbrówka rozłogowa która dobrze korzysta z wolnej przestrzeni wokół siebie, dookoła rośliny jest już mnóstwo rozłóg którym zawdzięcza swą nazwę. Na końcu dwa nn - pąki które nie wiem do kogo należą i jedna z roślin które dostałam jesienią od sąsiadki. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko, wszyscy jesteśmy zapracowani, dodatkowo nawiedzani rodzinnie, ale nasze ogrody, ogródki, działki i działeczki pieszczone cieplutkimi promieniami ;:3 pięknieją z dnia na dzień i niech już tak zostanie aż do zimy. ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam i więcej czasu dla działeczki życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Bardzo lubię dąbrówki i mam ich parę odmian, szczególnie ładnie teraz się prezentują, bo pod koniec lata to jedyne kwiatki które u mnie łapią mączniaka i to te zwykłe nie odmianowe :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Lucynko dziękuję ;:196 oj przyda się to życzenie, więcej czasu i więcej sił ;:108
Marysiu a to ciekawe - tutaj dąbrówki są dosłownie wszędzie i nigdy nie widziałam by chorowały :shock:

Uporałam się z kolejną porcją zdjęć, a więc kwitnących widoków ciąg dalszy ;:108 Rozkwitły pączki nn które pokazywałam poprzednio oraz niebieski kwiatek, którego widywałam na forum, ale bez nazwy. Zauważyłam że fotosik trochę pozmieniał mi kolejność zdjęć, jedna chodzi o te na początku. Dalej w mieszance - piękny gość na przekwitających tulipanach, hosty, rozchodnik okazały oraz kolejny nn (ostatnie zdjęcie). Tę konkretną roślinę znalazłam na nieużywanej działce, nigdy nie widziałam kwiatów, za to liści jest zdecydowanie więcej niż rok temu :wink: Jako przerywnik jedna z dwóch posadzonych ostatnio cukinii, urosły jak na drożdżach ;:oj W ich przypadku sadzenie razem z eko doniczką się sprawdza, mam tylko nadzieję że przeżyją pod przykryciem majowe przymrozki ;:202

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Choć rośliny pospolite, to zdjęcia rewelacyjne! Dla nich warto zaglądać do Ciebie ;:333
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

U mnie zielone chrząszcze oblegają głównie parzydło leśne .
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Jak zwykle piękne zdjęcia Natalio! ;:138 Wiosna jest cudowna i ma magiczną moc - dodaje uroku nawet chwastom :wink:
Chyba znam Twoje rośliny NN. Te niebieskie kwiaty to floks kanadyjski. Dość intensywnie i przyjemnie pachnie, a te różowe to na pewno jakaś firletka, ale jest ich sporo i nie wiem dokładnie jaka.
Ja również lubię bratki i pozwalam im się wysiewać bez umiaru. Są urocze i niezawodne.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko ja też zaczynałam od doniczkowych. Konkretnie dwa lata temu i byłam wtedy pewna , ze nigdy nie będę dbać o ogródki, bo to mi się wydawało takie trudne w porównaniu z uprawą parapetowców. A rok później pod wpływem Waszych ogrodów coś mnie pokusiło.Myślałam że są one tak cudowne, ze ja tez chce spróbować :D Mieszkasz w pięknej okolicy.Te rozległe przestrzenie, widoczne horyzonty. Kiedyś tak u mnie było, ale wiadomo ludzie się wprowadzają, budują.. Tęsknię za czasami, gdy przed oczami rozciągały mi się tylko pola. Jest kilka miejsc podobnych do widoczków z twoich fotek w okolicy, ale zdecydowanie mniej niż kiedyś Ogród masz przepiękny..Ujęcia roślin niesamowite. Każdy nawet najmniejszy kwiat w tych zbliżeniach pokazuje swoje piękno.. I urocze tulipany, i drobne bratki , floksy i te małe piękne drobinki, których nazw nie znam .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Florianie dziękuję ;:196 jestem zdania że każda roślinka jest piękna i warta pokazania :D
Elżbietko one lubią duże, dobrze rozwinięte kwiaty, jasne lub różowe - siedzą zawsze na jabłoni, czasem na goździkach brodatych i piwoniach ;:108 żywią się pyłkiem, więc można je podziwiać bez wyrzutów sumienia :wink:
Izo dziękuję za identyfikację - jedne i drugie dostałam od sąsiadki, dlatego nie znałam nazwy ;:131
Olu u mnie było bardzo podobnie ;:108 działkę mam praktycznie za miastem, trzeba dość daleko dojechać, ale wynagradzają to piękne widoki :D

Kolejna porcja zdjęć z tej samej wizyty - szafirki armeńskie nareszcie zaczynają się rozkwitać, trochę to trwało ;:224 Z drugiej strony dzięki temu kwiaty dużej pozostają ozdobne, mogę więc im wybaczyć ślimacze tempo. Kwitną również w pełni niezapominajki, zaczyna kwitnienie zielona żurawka. Jej kolorowa koleżanka dopiero rozprostowuje listki, cieszy mnie jednak przede wszystkim to, że obie rosną, chociaż zielona dwa razy szybciej, ma również więcej kwiatów. Na koniec pokazywane już floksy kanadyjskie oraz prawdopodobnie firletka :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”