Moja Działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

Miło mi że się podoba, ale z tymi chwastami to taj fajnie nie jest. Bestie wychodzą bez przerwy. :)
Zaczynają mi kwitnąć jakieś nowe tulipany, nikt z nas nie wie co to za odmiana. Są bardzo duże, wielkości niemalże dłoni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zakwitła kolumnowa papierówka.

Obrazek
No i dom dla owadów masowo odwiedzają pszczoły murarki i chyba jakies inne (trochę większe). Chyba kupię jeszcze jeden, na wszelki wypadek.

Obrazek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja Działka

Post »

No, no ed bardzo ładnie u Ciebie, a jaki porządeczek ;:215

Tulipanki urocze, a hotel dla murarek i nie tylko śmiem twierdzić, że standard co najmniej *** (a i na zdjęciu na drugim planie obsługę widać :lol: )

Pozdrawiam i udanej majówki życzę :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

Bazyla pisze:No, no ed bardzo ładnie u Ciebie, a jaki porządeczek ;:215

Tulipanki urocze, a hotel dla murarek i nie tylko śmiem twierdzić, że standard co najmniej *** (a i na zdjęciu na drugim planie obsługę widać :lol: )

Pozdrawiam i udanej majówki życzę :wit
Dziękuję i wzajemnie. Dzisiaj doszedł drugi hotel. Oprócz starego były jeszcze dwie wiązki pustych w środku suchych łodyg (nie mam pojęcia jak ta roślina się nazywa) i gruby plaster pnia jabłoni gęsto ponawiercany. Przyznam że zaskoczyła mnie ilość lokatorów bo większość 'pokoi" już zajęta, stąd nowy domek.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moja Działka

Post »

Witaj Ed,skrzynie na warzywa masz superowe ,a w ogródku kwiatowym też czyściutko,ogrodnik z Ciebie rewelacyjny,wszystko takie u Ciebie dopracowane ,można tylko pochwalić ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Moja Działka

Post »

Piękne miejsce stworzyliście ;:138 Gratulacje :)
Domek dla murarek by mi się też przydał. Gdzie kupiłeś i jaka była jego cena, jeśli mogę zapytać :)
Mi murarki zagnieździły się w drewnianej elewacji. Nie przeszkadzają mi i odstraszają niektórych gości ;:131 :;230 Ale mój mąż wolałby je kawałek dalej od domu.
Najlepszy był nasz sąsiad :;230 przyjeżdżają do takie wozu Drzymały i tam też mu się wprowadziły murarki. Tłumaczyłam, że niegroźne, że pożyteczne bardzo i żeby zostawił w spokoju. No to wziął i pozalepiał im otwory wlotowe czymś tam. Za jakiś czas dzwoni, żeby mu pomóc bo pszczoły mu latają wewnątrz tego domku :;230 Jakoś musiały wyjść biedne. Mam nadzieję, że jak od niego się wyprowadzą to do mnie przylecą :)
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

Pierwszy kupiony zimą przez internet, coś ok 40 zł. Ten drugi w Liroy Marlin za 49.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moja Działka

Post »

Domek dla murarek śliczny, niestety nie mam takiego hoteliku ;:131 , wszystko jednak do nadrobienia. Patrzę na Twoje wrzosy, pięknie Ci przezimowały. Moje po 5 latach niestety w tym roku w większości padły. Udanego sezonu życzę.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja Działka

Post »

Super domek, też muszę taki zakupić
Chociaż w moich chaszczach zawsze sobie znajdują jakiś wolne pokoje, bo często widuję latające murarki
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

Wczoraj i dzisiaj pracowity dzień. Sadziliśmy pomidory i papryki. Truskawki pięknie kwitną ( od płotu rząd Honeye, druga Korona, reszta Senga), na drzewkach rosną owoce. Papierówka kolumnowa owocuje w tym roku dopiero drugi raz. Na tą chwilę owoców ma naprawdę sporo. Czereśnie i węgierki też. ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja Działka

Post »

ed04 pochwały za inspekt, kawał dobrej roboty ;:108 Ciekawa jestem, jak Wam się udadzą zbiory - oby jak najlepiej, czego oczywiście życzę.
Ja też mam dwie papierówki, ale to już jest starodrzew. Owocują obficie zwykle co drugi rok. I ten drugi był właśnie tym minionym. Ale że mamy taką wiosnę, jaką mamy, to chyba dlatego także w tym roku jest sporo zawiązek. Fajnie, bo bardzo lubię papierówki.

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Moja Działka

Post »

Hej ed04 może napisz jak masz na imię ?

Przybiegłam i ja pochwalić.Dużo już masz zrobione.
Zawsze chciałam mieć warzywa w skrzyniach,ale jakoś nie wyszło.Zato u ciebie bardzo ładnie rozplanowane.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

Bazyla Dziękuję za miłe słowa. :wit
juni pisze:Hej ed04 może napisz jak masz na imię ?

Przybiegłam i ja pochwalić.Dużo już masz zrobione. Masa roboty przy tym, ale warto jak ma się podmokły teren.
Zawsze chciałam mieć warzywa w skrzyniach,ale jakoś nie wyszło.Zato u ciebie bardzo ładnie rozplanowane.
Ed, czyli Edward :) Podwyższone grządki są super jak mamy podmokły teren. Pracy masa, ale warto.
Ostatnio masa roboty, jaki i u Was zresztą pewnie. Sadzenie papryk i pomidorów W sumie papryk 24 szt, pomidory w tunelu 40szt i we wiadrach 42 szt na powietrzu. Do tego plewienie, jeszcze tyklo truskawki do obrobienia zostały.
Na grządkach oprócz dwóch rabat kwiatowych rosną selery, pory, buraki, fasola szparagowa, groszek, marchew i pietruszka, oraz rozsiany koperek. :D

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moja Działka

Post »

Bardzo ładnie te podwyższone grządki się prezentują! ;:63
Obfitych plonów życzę! ;:108

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”