Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
Klaudiakar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 kwie 2018, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Donice

Post »

Witam, mam przy tarasie donice. Co mogę w nich posadzić by nie urosło duże, a dało idealny efekt? Przede wszystkim tak by zdobiło przez cały rok. Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Donice

Post »

Trochę za mało informacji, żeby udzielić rady jakiej oczekujesz. :D
Musisz napisać czy maja stać w słońcu czy w cieniu, jakie rośliny preferujesz. Możesz wsadzić małe iglaki, rośliny jednoroczne czy wieloletnie, które wymagają przechowania przez zimę.
O wielkości donic tylko wspomnę. ;:224
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Donice

Post »

Trawy ozdobne, pomiędzy nimi coś wiosennego.
reni7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 kwie 2018, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kwiaty na wschodni balkon

Post »

Witajcie, możecie mi poradzić jakie najlepsze by były kwiaty na wschodni balkon? Słońce po tej stronie mam maksymalnie do 12:00. Ostatnio miałam million bells- roślina jest przecudowna tak pięknie kwitła i rozrastała się, ale nigdy nie miałam takich problemów z mszycami jak w tym przypadku, cały sezon uporczywie z nimi więc ta roślina odpada, lobelia niestety nie radziła sobie u mnie.

Tak więc licze na wasze porady. :)
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Jakie rośliny na balkon/taras- kompozycje

Post »

Skoro mało słońca to niecierpki będą dobre i dość bezproblemowe. Może begonie? One też nie lubią się za bardzo smażyć.
reni7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 kwie 2018, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rośliny na balkon/taras- kompozycje

Post »

Niestety nie lubię begonii
silver
50p
50p
Posty: 83
Od: 1 maja 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie rośliny na balkon/taras- kompozycje

Post »

Sierpień. Nowe fascynacje z zagranicy.
Aloes, rozchodniki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jakie rośliny na balkon/taras- kompozycje

Post »

Mała uwaga, jeśli te białe kamienie są na bazie dolomitu albo marmuru to nie nadają się do użycia na podsypkę.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Szkoda, że ja dopiero teraz trafiłam na ten wątek, tyle ciekawych kompozycji tu pokazujecie, ale ... nic straconego, bo nowy sezon już niedługo się zacznie - przynajmniej ja już powoli zaczynam planować i na pewno skorzystam z Waszych propozycji.
lili173
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 mar 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kórnik, Wlkp

Rośliny na balkon północny

Post »

Witajcie, proszę doradźcie mi rośliny i zioła na balkon północny, słońce dociera tutaj dopiero późnym popołudniem, w niektórych miejscach cały czas jest cień. Szukam kwitnących kwiatów na balustradę, najlepiej zwisających, albo jakiegoś połączenia dwóch gatunków. Marzyły mi się surfinie, ale pewnie odpadają :( Na bocznej ścianie jest kratka, myślałam,żeby zawiesić na niej doniczki z ziołami, ale jakie dadzą radę w ciągłym cieniu? Na parapecie chciałam postawić skrzynkę z komarzycą i niecierpkami, czy to dobry pomysł? Z góry dziękuję za pomoc :)
amusen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2015, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rośliny na balkon/taras- kompozycje

Post »

Polecam po prostu pelargonie. Mogą być sadzone na ogrodowych rabatach, w dużych pojemnikach na tarasie lub w małych doniczkach na balkonie. Ich barwne kwiaty będą niezawodnie zdobiły każde miejsce od wiosny do późnej jesieni.
Jeśli umieścimy pelargonie w cieniu, odmówią kwitnienia, bo te rośliny po prostu kochają słońce. Dlatego tolerują suche powietrze i dobrze znoszą upały- choć w takich warunkach kwiaty znacznie szybciej opadają.
Choć lubią ciepło, trzeba je chronić przed wiatrem i systematycznie, ale bardzo umiarkowanie podlewać. Nadmiar wody sprzyja bowiem chorobom grzybowym, natomiast niedobór powoduje żółknięcie liści. Pelargonii nie zraszamy, gdyż krople wody osadzające się na liściach mogą spowodować ich gnicie lub poparzenie przez słońce. Jeśli rośliny słabiej kwitną i staja się wybujałe, można je przyciąć o 1/3. Nawozy znajdziesz tutaj(Usunięto reklamę. Iwona)
Na tarasach i balkonach najokazalej się prezentują i dobrze czuja pelargonie bluszczolistne, o zwisających pędach, długich na ponad Pol metra, oraz rabatowe. Te drugie znoszą trudne warunki atmosferyczne, nawet ulewne deszcze, dlatego z powodzeniem można je sadzić w ogrodach.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jakie rośliny na balkon/taras- kompozycje

Post »

Wątek służy do propozycji różnych roślin, a nie opisu ich uprawy. Od tego mamy osobny wątek: viewtopic.php?f=19&t=44941&hilit=Pelargonie
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jakie rośliny na balkon/taras- kompozycje

Post »

Pelargonię trzeba jeszcze lubić.
Ja na przykład nie lubię choć mam i lata hodowalam ich mnóstwo. Teraz mam od niechcenia bo dziecko kupiło ale mnie drażni- sypie się, szybko przekqita , jest badylowata i cuchnie.

Z ziół jest modna lawenda, ja lubię bazylię, kolorowe tymianki i szałwię. To zależy czego najbardziej od rośliny oczekujesz- jadalnoaxi, ozdobnosci kwiatów czy liści.

Ja na balkonie lubię aksamitkę i maciejkę.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”