Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Uwielbiam Natalko Twoje fotki ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

A to zapraszam, zapraszam... :-D

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko, chyba nie ma wspanialszych dni niż taka rozkwitnięta wiosna! Szczególnie dla nas, tych co kochamy ogrody i roślinki.
Zjawiskowe widoki dla oczu! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Olu, Ed, Jadziu bardzo dziękuję ;:196
Loki twój wątek akurat mi "uciekł", bo nadrabiam od końca ;:224
Basiu dziękuję ;:196

Dzisiaj ostatnie kilka zdjęć jakie w tej chwili mam - na razie nie zrobiłam kolejnych, zabrakło czasu ;:223 Wschodząca rzodkiewka przed przerwaniem, gość od sąsiada i szczypior który pięknie przetrzymał przeprowadzkę... Niestety zdjęcia zrobiłam przed pieleniem, więc widać wszystkie chwasty :oops: Na ostatnim ujęciu łąka za ogrodem działkowym i początek inwazji mniszków ;:3 Może i nie są one pożądane na trawnikach, ale ten widok zawsze mnie zachwyca ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio wiosna u Ciebie w natarciu, że pozwolę sobie użyć takiego militarnego kreślenia :lol:

Czy ta łąka to Twoja? Mniszek na naszych trawnikach jest chwastem, ale ogólnie to zdrowe ziele. Czy do czegoś wykorzystujesz pospolicie zwany mlecz? Bardzo ładnie ten żółty dywan wygląda, a tam na końcu łąki to jakieś wejście?

Pozdrawiam i życzę udanej majówki ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko piękne kwitnienia, w mistrzowskim wykonaniu. ;:180 Chciałoby się na dłużej zatrzymać widoki kwitnących jabłoni, wiśni , niestety w tym roku jakoś wyjątkowo szybko to przemija . Masz ogrom kwiatów domowych , ja po połknięciu ;:306 bakcyla ogrodowego , ograniczyłam. Hoja kwitnie u mnie prawie co roku obficie , ma bardzo intensywny zapach ;:108 Pozdrawiam cieplutko ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio już tak ładnie rabatę jednorocznymi obsadziłaś. ;:138 Kwitnące drzewa owocowe zawsze mnie rozczulają, mam miłe wspomnienia z dzieciństwa u babci.
Niech już zdrowie się ustabilizuje. ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Szkoda ,ze u mnie nie ma takiej żółtej łączki bo zrobiłabym z niej miodek na zimowe wieczory do herbatki .To samo zdrowie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Beatko łąka nie jest moja, to łąka za ogrodem działkowym ;:108 Mniszek wykorzystywałam jedynie do mieszanej gnojówki - "miodku" nie robię, bo używa się w nim cukru, a ja go jeść nie mogę. Nie wiem co tam jest po drugiej stronie - teleobiektyw "spłaszczył" perspektywę, w rzeczywistości to spora odległość i nigdy tam nie byłam ;:131
Bogusiu dziękuję ;:196 od roślin doniczkowych zaczynałam i nie wyobrażam sobie ich nie mieć, zwłaszcza zimą - a właśnie trochę takich kwitnących jesienią i zimą mam: storczyki, hippeastra, grudniki... One bardzo umilają te szare miesiące ;:108
Soniu bardzo dziękuję ;:196
Jadziu znam ten przepis, ale sama nie robię - wykorzystuje się do tego cukier którego nie mogę jeść ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio wpadam z rewizytą i spieszę donieść, że syrop z mniszka można zrobić bez cukru https://zielonyzagonek.pl/syrop-mlecza-bez-cukru-ziola/ jest równie smaczny i o wiele bardziej wartościowy. ;:333 Pozdrawiam ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko czas kwitnienia sadów to i mój ulubiony czas, brzęczenie owadów na takim drzewie to muzyka miła dla oka. No a potem zrywanie owoców, ale z tym już bywa różnie :wink:
Nie wiem na czym dowcip polega ale czasem są łąki z pojedynczymi mleczami, a nagle wśród nich jedno poletko na którym rośnie prawie nic tylko mlecz? Jak kwitnie wygląda ładnie, ale jak przekwitnie to już mniej :;230
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Wpisuję się w nowej części :). Rzodkiewki bardzo malownicze.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Ewo bardzo dziękuję ;:196 w tym roku go nie zrobię, bo mam urwanie głowy, ale link zapisuję na przyszłość ;:108
Marysiu czasem to wygląda tak, jakby ktoś ich nasiał celowo w jedno miejsce ;:oj mniszek na mniszku - raj dla fotografa, koszmar dla ogrodnika :;230
Asiu witam w kolejnej części :wit

Tym razem zrobiłam zdjęcia na działce, nawet szybciutko się uwinęłam z obróbką ;:224 Na początek rozsada w produkcji - na razie wszystko idzie dobrze, roślinki ładnie rosną, nic nie pleśnieje. Na pierwszym zdjęciu fioletowa bazylia, prawdopodobnie pójdzie do skrzynek na balkonie, dalej cukinie które mnie zaskoczyły. Dwie wystrzeliły w ciągu kilku dni, trzecia się gramoli, reszty ani widu, ani słychu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitła aronia rosnąca w płocie - niestety okazało się, że młoda roślinka którą brałam za siewkę aronii jest śliwką :? Jeżeli chcę więc w przyszłości uprawiać aronię (tę z płotu trzeba będzie usunąć), to muszę po prostu kupić sadzonkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec floksy w popołudniowym słońcu i pierwsze kwiaty przeniesionych truskawek - rośliny mają się dobrze, po wyrwaniu z chwastowiska miały szansę by zacząć rosnąć. Może w końcu doczekam się więcej niż jednego owocka :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”