Ziemiórki jakie preparaty stosować

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

To daj znać za jakiś czas jak Ci p?jdzie.


Tak,podsypywałam z wierzchu piaskiem,co więcej - mam go dośc sporo wmieszanego w ziemię. Jednak nie widzę jakiejś większej poprawy :(
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Jak mi się kiedyś rozpanoszyły w hojach (podłoże na bazie podłoża do storczyków) i nie wiedziałam co zrobić, to w akcie desperacji podlałam Bi58. To środek systemiczny - roślina wchłania go w siebie i cokolwiek ją ugryzie - pada martwe. Stosuję go z powodzeniem do kaktusów i sukulentów. Chyba i na ziemiórki w hojach podziałało, bo jak wszędzie były, tak przestały być.
Same hoje przeżyły kurację.
Teraz profilaktycznie mam wszędzie porozstawiane żółte lepy - czy trzeba, czy nie trzeba, są też skuteczne, tylko sprawa rozkłada się w czasie, no i jak nie ma tych muszek miliona.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Bi58. kilkadziesiąt lat temu można go było stosować powyżej 100 m od zabudowań, ale teraz już nie. Na pewno zadziała, gdy się nim podleje ziemię, ale jednak istnieje niebezpieczeństwo podtrucia się, ze względu na długi okres karencji. Tak samo Karate zenon powinien sobie z ziemiórkami poradzić, a ma krótszy okres karencji.
Mi z walką z ziemiórkami udaje się, gdy zastosuję roztwór z tymolu. Tymol rozpuszcza się w alkoholu, najlepiej 50 g rozpuścić w 200ml spirytusu i w razie potrzeby nieco tego roztworu dodać do letniej wody , podlać , czy opryskać.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

ekopom pisze:Bi58. kilkadziesiąt lat temu można go było stosować powyżej 100 m od zabudowań,
No ale przecież nie w przypadku podlania paru doniczek...
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Przesadzam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 sty 2018, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Opis przebiegu kwarantanny dostępny w tym wątku: viewtopic.php?f=19&t=2270&p=5973399#p5973399 .

Polisectu stanowczo nie polecam, on po prostu nie działa.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Wg mnie za mało czasu temu dałaś troch?.

A co do polysectu to z pewnością on działa,ale nie w 100%. I głównie na larwy - kiedyś opisywałam obserwacje larw w hydrożelu i jakby nie było to umierały po kr?tkim pobycie w żelu z polysectem.
Awatar użytkownika
Przesadzam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 sty 2018, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Nie mogłam dłużej czekać, bo ziemia zaczęła pleśnieć i nawet doniczki kamienne :(
Gosiaaa86
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 28 kwie 2017, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Słuchajcie ja miałam dosłownie plage ziemiorek a że nie chciałam i nie mogłam stosować żadnej chemi zadziałałam wieloetapowo, na latające ziemiorki porozstawialam żółte lepy, następnie przesuszylam ziemię we wszystkich kwiatach ale nie polecam tej metody bo ziemiorki wzięły się za podrywanie korzeni a rośliny marnialy w oczach, następnie zrobiłam mocny roztwór z surowego czosnku i wody i tym sposobem wytepilam połowę ziemiorek, spośród wielu roślinę metody tej nie przetrwała tylko juka i fikus odmiana o dużych biało-zielonych liściach, następnie do wszystkich doniczek nasypalam 2 cm piasku, wymylam wszystkie podstawki i się udało od dłuższego czasu mam spokój, nie polecam metody z kładzeniem ziemniaka przekrojonego na pół w celu zwabienia larw bo to walka z wiatrakami
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Jak tam przebiegają wasze ziemiórkowe wojny??? U mnie nadszedł czas na nicienie, zamówiłam, czekam. Oby pomogły.
20Alicja1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 lip 2012, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Pierwszy lepszy preparat owadobojczy.
Porządnie zalać larwy w ziemi- nawet zostawić na kilka minut by ziemia dobrze wchloneła. Potem dobić te latające za pomocą tego samego preparatu - spryskiwać i mordować ręcznie aż żadna nie będzie latać. około miesiąca walki w moim wypadku.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Czy ja wiem czy tak " pierwszy lepszy"? A co z faktem, że siedzimy z tymi roślinami w domu z zamkniętymi oknami i wszystko czym podlewamy zapewne potem wychodzi z tym oddychamy?
corner
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 25 kwie 2018, o 07:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

W doniczce z kaktusami zalęgły mi się ziemiórki. Codziennie pojawia się kilka-kilkanaście nowych muszek latających wokół doniczki :( Zalałem doniczkę preparatem Substral Polysect długo działający, ale nie widzę efektów. Jeśli środek zadziała, to po jakim czasie muszki przestają się pojawiać? Od razu? Mógłbym podlać je tym środkiem jeszcze raz, ale nie chcę ich przelać. Co radzicie? Na razie staram się wybijać pojawiające się muszki, ale to walka z wiatrakami. Boję się, że to się przeniesie na inne rośliny w domu.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Po kilku latach stosowania żółtych lepów,podlewania wodą utlen,z czosnkiempałeczek itd. -z marnym skutkiem tzn.na krótko-jak tylko zaczyna "coś"latać -chowam produkty spożywcze,muchozol ,uchylam okna i wychodzę na 2-3 godz-SPOKÓJ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”