Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witam wszystkich w nowej (spóźnionej) części :wit

Przez problemy ze zdrowiem miałam kolejną przerwę w bytności na forum - nie łudzę się, że taka sytuacja już się nie powtórzy, mam tylko nadzieję, że nie będzie to trwało tak długo. Mimo spóźnionego startu w sezonie nadal mam nadzieję na lepsze wyniki niż rok temu ;:215

Jeszcze jedna rzecz odnośnie poprzedniego wątku: z dniem 7 maja zamyka się strona hostingowa na której mam zdjęcia z forum - oznacza to że wszystkie zdjęcia znikną :( Niestety nie mam czasu by wgrać je ponownie ;:185 więc jeżeli ktoś chciałby zobaczyć/poczytać o pierwszych dwóch sezonach na działce zapraszam na mojego bloga - link na pw. Dzisiejsze zdjęcia są już na fotosiku, więc nie ma ryzyka zniknięcia :wink:

Zaczynamy zdjęciami spóźnionej rozsady - w produkcji, czyli kiełkujące suchołuski. Teraz maluchy są już większe, dosłownie rosną w oczach, ale te pierwsze zielone kropeczki były takie rozczulające :) Do produkcji rozsady używam ziemi kokosowej i rolek po papierze toaletowym, jeżeli jedno i drugie się sprawdzi napiszę swoich o wrażeniach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witaj Natalio,fajnie ,że jesteś ,ze do nas wróciłaś ,czasem tak nas coś wyłączy z działania ,sieweczki takie masiupie ,że mnie zauroczyły ,wszystko garnie się do życia ,pozdrawiam i dużo zdrówka życzę ,żeby ogród i piękna wiosna cieszyły do woli ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witaj Natalko ;:168 Niepokoiłam się o Ciebie bo nigdzie Ciebie nie spotykałam ...dobrze, że już jesteś! :D Zdrówka życzę! ;:4
Miłego dnia!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio ważne ,że już jesteś.Chyba większość z nas miała czy ma zaległości,ale tak czasami w życiu bywa .
Teraz na ile będziesz miała czas na tyle będziesz :)
Zapisuję się w kolejnym wątku u ciebie i ja :wit
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Melduję się w kolejnej części.

Przede wszystkim - zdrowia życzę!

Ja także planuję wysiać rośliny do ziemi wsypanej do rolek po papierze toaletowym. Gdzieś tu na FO czytałam, że takie rolki potrafią czasem zapleśnieć, ale sama doświadczeń z rolkami nie mam. Oby tak się nie stało. W każdym razie - życzę powodzenia w uprawie!

Pozdrawiam.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Rolek też używałam - niestety nasiąkają wodą i nie można zbyt długo rozsady przetrzymywać.
Ślimaki to ja tylko te w skorupkach lubię, a te paskudy bez skorupek tępię bez litości. Niestety takie wybiórcze eliminowanie szkodników jest dość trudne... Ale coraz mniej u mnie tych paskud i wracają winniczki, wiec chyba jestem na dobrej drodze :D
A te wszystkie motyle to już tegoroczne?
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Jestem obowiązkowo ;:138 ;:138
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witaj Natalko.
Zyczę udanego sezonu i zdrówka, bo nam ogrodnikom bardzo potrzebne. ;:108 :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Cieszę się, Natalko, że jesteś i że w lepszej kondycji zdrowotnej. ;:138
Zaznaczam swoją obecność i życzę Ci sukcesów w pracach ogrodniczki i samych radosnych chwil. ;:167 Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko melduję się z przyjemnością i ja w nowej części :wit

Powodzenia w dalszych pracach ogrodowych i zdrówka życzę z całego ;:167

Czekam niecierpliwie na kolejne relacje ;:168

Pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Nati :wit
cieszę się,że już jesteś!I z nowym watkiem.
będę zaglądać i czekam na wiosenne fotki :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko myślałam co z Tobą ;:218 ale jesteś to dobrze! Czyniłam próby siania w rurkach po pt, ale nie byłam zadowolona tak samo jak w doniczkach torfowych. Jednak nic nie piszę dlaczego tylko poczekam na Twoje doświadczenia :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Witam wszystkich odwiedzających :wit

Marto, Marynko, Beatko, Black Rose dziękuję ;:196
Black Rose siewki mam w ziemi kokosowej, nie w zwykłej - pleśni nie widać, jej wadą jest raczej to że szybko przesycha. Na razie całego przedsięwzięcia nie oceniam, zobaczymy jeszcze jak to będzie ;:108
Kasiu właśnie ziemia kokosowa szybko przesycha, raczej nie ma obawy że rolki się rozpadną ;:108 Czy chodzi Ci o motyle w poprzedniej części? Nie, to zeszłoroczne, w tym roku bardzo mało motyli widzę ;:222
Moniko, Alu, Lucynko, Beatko, Aniu, Marysiu ;:196

Zmieniam sposób publikowania na FO - zrezygnowałam z pisania na innym forum, więc wszystkie "wysiłki" będę mogła skupić tutaj. Przez zamknięcie strony hostingowej wątek na forum nie będzie zależny od bloga, a więc posty będą się pojawiać kiedy będę miała co pokazać, jeżeli czas pozwoli to może nawet codziennie ;:108 Wrzucanie zdjęć na fotosika jest zdecydowanie łatwiejsze i szybsze niż na fmix ;:224

Powoli postaram się odwiedzić wszystkie obserwowane wątki, ale to trochę potrwa. Musiałam najpierw ściągnąć zdjęcia z aktualnej Zielonej Ferajny by nie przepadły na amen, a teraz trzeba je załadować. To również zajmie trochę czasu ;:131

A przechodząc już do spraw działkowych ;:3

Nareszcie czas na aktualne zdjęcia z działki, i to bardzo aktualne, bo zrobione wczoraj. Rabatka przed domkiem wraca w wielkim stylu - mimo że roślinki na niej są małe (większość posadzona właśnie wczoraj) na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. Wszystko to zasługa przekwitającej czereśni którą możecie zobaczyć na ostatnich ujęciach. Drzewo sypie płatkami wszędzie dookoła, również na rabatkę. Ten piękny biały kobierzec niestety nie przetrwa zbyt długo, później trzeba będzie poczekać aż posadzone rośliny się rozrosną. Z tyłu rabaty wylądowały dalie, przed nimi szałwia, żółte aksamitki, begonie i bratki. Na pewno dosieję/dosadzę do nich jeszcze trochę innych jednorocznych, bo miejsce nadal jest, a nie chcę pustych przestrzeni jak w zeszłym roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”