U Agatki w domu i na zewnątrz

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Zostaw,może się puszczą. Chyba ,że to jakieś stare gałęzie to warto zrobić "wietrzenie" i usunąć miejsce dla nowych odrostów.

Co do psiego dzieła to uwierz,że nie jest źle. Gdzieś u mnie na wątku pokazałam co mój pies wyprawia - on do tego wyciąga korzenie z ziemi. Kiedyś zostawiłam go luzem u kolegi w ogródku, a my poszliśmy do domu, wyglądamy przez okno,a tu mój pies stoi z całym krzewem wyrwanym z żywopłotu w pysku. ;:202
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Tą tawułę to na Twoim miejscu bym przycięła :) Ja wszystko tnę  ;:306 Ale dzięki temu krzewy się zagęszczają :)
Tawuły kochają cięcie.
Mój pies też kopie... Wykopał piwonię ostatnio i tym mocno się już naraził ;:222
:wink:
A i jeszcze tak sobie patrzę - aloes i grudnik rosną w złej ziemi - to sukulenty :) nie powinny mieć takiej żyznej gleby ;:185
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Tak Moniko na pewno go przytnę, ale po przekwitnięciu, bo takie są wskazania dla tej rośliny, czytałam, że migdałka i forsycję także przycina się po przekwitnięciu.
U nas grzmiało okropnie, w jednym momencie zrobiło się ciemno i nic więcej, postraszyło i poszło dalej, nadal nie padało.
Majeczko te podkopy mojego pieska to nie wszystko, gdy była jeszcze młoda, bo to suczka, upatrzyła sobie krzak pigwy, młody krzew, ale owocował, chyba z 3 razy wykopała ją, w końcu pigwa uschła. Po tym czasie kupiłam inny krzew i wszystkie roślinki ogrodziłam siatką. Teraz jest spokój.
Aloes wydaje się przychodzi do siebie, ale jeszcze nie zapeszam.
Dziś posiałam rzodkiewkę i pietruszkę, mimo że tak sucho. Jest nadzieja, że w nocy popada.
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Jestem zła, że lepiej nie podchodzić do mnie bez kija, a to za sprawą naszego psa.
Wczoraj kupiłam kwiaty do altanki i takie płożące okrywowe pod murki, chciałam je wsadzić na drugi dzień bo mam wolne, pomyślałam że muszę te kwiaty przechować do jutra bo jeszcze pies coś wymyśli.
Postanowiłam je schować za wiatą z drzewem, bo ostatnio dość nic nie sfiglowała i uspokoiła się nieco.
Rano wyszłam do ogrodu, to aż mi serce stanęło.

Obrazek
To zdjęcie zrobione po przyniesieniu z działki, dosłownie rozniosła je wszędzie.
Niektóre np niezapominajki są bez korzonków, ale wsadzíłam taki jaki był może się przyjmie.

A tu muszę się pochwalić własną głupotą.
Wyniosłam do ogrodu Oleandra i anturium,
Oleander ma zostać na całe lato w ogrodzie, natomiast o anturium zapomniałam i poszłam do pracy, wtedy u nas było 28 stopni ciepła.
Obrazek
Doradźcie czy od razu z nim w kosz czy jest szansa go odratować?
A na parapetach w domu niewielkie zmiany


Obrazek


Obrazek
Storczyk puszcza nowe kwiaty i aloes wraca do siebie.

Obrazek
A to fiołek, tzn korzonek jest tylko i nic na wierzch nie wychodzi już tak drugi miesiąc, dam mu jeszcze szansę.
A tę różę z suchym gałęziami obcięłam,
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

U nas dopiero wczoraj porządnie polało, wcześniej tylko pokropiło, w sumie nie było deszczu ponad miesiąc, w końcu posiałam ogórki i wsadzíłam rozsady sałaty, kapusty, papryki, pomidorów, porów i selera. Obsadziłam altanę kwiatami, podciełam przekwitnięte krzewy i posadziłam roślinki okrywowe przy murkach, pracy miałam sporo.
Panowie do układania kamienia mają przyjść za tydzień, więc pomału coś się dzieje.
Ostatnio malowałam barierki na balkonie i będąc tam parę godzin, zauważyłam kilka szerszeni, które wlatują pod podczubitkę, nie wiem czy robią tam gniazdo, w każdym razie patrzyłam przez kilka dni potem, ale nie zauważyłam żadnego szerzenia. Mam ogromny lęk przed wszystkimi owadami bo w dzieciństwie uźądliło mnie jednorazowo kilkanaście os, dzięki Bogu nie jestem uczulona, ale lęk przed nimi pozostał do dziś. A wiadomo szerszeń to juź nie żarty. Muszę jeszcze poobserwować. Najgorsze jest to, że straż pożarna nie chce już przyjeżdżać do takich przypadków tylko podają nr telefonu do specjalistycznych firm, a to kosztuje słono, a jak przyjadą to rozbiorą pół dachu, ale może nie ma co biadolić, bo tu chodzi o życie. Nie tak dawno w naszych okolicach był przypadek kiedy dwóch szwagrów na własną rękę chcieli usunąć gniazdo szersxeni poprzez podpalenie , kiedy położyli ogień cały rój wydostał się drugą stroną, niestety przypłacili to życiem.
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Kwiatki Agatki

Post »

No nie ma żartów z szerszeniami, to prawda. U nas też sporo ich lata. Ostatnio na berberysie kwitnącym widziałam kilkanaście - aż huczało. Ale zupełnie się mną nie przejmowały.

Co do fiołka, o którego pytasz, to obawiam się, że raczej nie ruszy. Najlepiej pójść do kogoś kto ma jakieś fiołki. Wybrać jeden silny listek, odciąć, żeby ogonek był długi, wsadzić do ziemi, delikatnie podlewać i po sprawie :) Szybciej się doczekasz, bo z samego korzonka roślina się nie zregeneruje. Fiołki w miarę szybko się ukorzeniają. :)
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Ogrodowe poczynania:
Azalia, nowy nabytek- zakwitła

Obrazek
A to Migdałek, przycięty po kwitnieniu, w dali tawuła wczesna już przekwitła i wewnątrz skalniaka hibiskus
Obrazek
Posadzone roślinki pod murkami

Obrazek
Podcięta do maksimum trzmielina, bo brązowe gałązki jednak nie opuściły się, w głębi piwonia
Obrazek

Skalniaczek z różami pod oknem
Obrazek
Za domem taras
Obrazek

Obrazek
Na tarasie donniczki z kamienia

Obrazek

Obrazek
Altanka i grill na pierwszym planie

Obrazek
Kwiaty w altance


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Od wejścia do altanki płoży się winogron

Obrazek
I najważniejsze, to warzywniaczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Doniczkowe zmiany:

Obrazek
Paprotka, która pnie się w górę, mój sukces bo nigdy nie miałam ręki do tych kwiatów

Obrazek
Kaktus trójżebrowy puszcza nowe listki

Obrazek
Sanseweria także ma się nieźle

Obrazek
Kroton wypuścił nowe listki, a że stoi na osłonecznionym parapecie, więc barwy zmienia pięknie

Obrazek
Difenbachia pokazuje nowy listek
Obrazek
Fikus sprężyste, nie obraził się na nowe miejsce, mniej słoneczne i wypuszcza nowe liście

Obrazek
Storczyki przeniesione z kąpieli wodnej

Obrazek
Aloes rośnie w oczach

Obrazek
Grudnik, nie wymaga komentarza
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: U Agatki w domu i na zewnątrz

Post »

Witajcie Kochani po raz pierwszy w Nowym Roku.
Nie wiem czy mnie pamiętacie, bo nie było mnie bardzo dawno. Na sam początek zmieniłam nazwę mojego wątku. Wcześniej nazywał się Kwiatki Agatki a teraz U Agatki w domu i na zewnątrz, bo jak sami zauważyliście, przedstawiam roślinki w domu i w ogrodzie.
Dziś nie mam więcej czasu bo spieszę się do pracy, ale niebawem pokaże moje okazy.
Pa
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: U Agatki w domu i na zewnątrz

Post »

Czekamy Agatko na nowe wpisy i zdjęcia... :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
remik19
100p
100p
Posty: 143
Od: 8 mar 2013, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Radomia

Re: U Agatki w domu i na zewnątrz

Post »

Witaj Agatko :wit
Fajne kwiatki pokazałaś i jaka mnogość odmian. Przed domem robi sie coraz ciekawiej. Czy doczekałas się w końcu fachowców od kamienia? A skąd masz takie ciekawe donice z kamienia? Piękne.
Pozdrawiam ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”