Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Myślałam,że wytarguję te sześciolitrowe ;:306 , ale skoro tak, to posadzę je w 20-litrowych workach po ziemi. Tym bardziej, że chcę miec lepsze rezultaty niż w zeszłym roku, kiedy to krzak bakłażana urósł wielki, wydał 30 kwiatów, zawiązał kilka owoców. Urosły nawet duże, ale do końca sezonu się nie wybarwiły na fioletowo. Były takie zielonozółte i twarde jak kamień [odmiana fioletowa]. Powędrowały na kompost.Ziemi miały sporo z obornikiem i kompostem na start,potem już tylko podlewanie - nie używam nawozów sztucznych. Dwa lata temu z kolei krzaki miałam małe, ale owoce fioletowe/ ta sama odmiana i podobny sposób uprawy/. Do trzech razy sztuka. W pomidorach i ogórkach mam lepsze wyniki. :D .Dzięki za wskazówki.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ja wrzuciłam moje bakłażany do donic o. 20 l, po dwie sztuki do donicy. Jedną trzecią donicy stanowi przekompostowany obornik koński, reszta to ziemia ogrodnicza. Zobaczymy, co z tego wyniknie.
Iza
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

No tak. Bakłażany bywają kapryśne, zdarza im się upuszczanie zawiązków, lub nie wiązanie owoców. Dużo zależy od pogody, pory sadzenia, miejscówki, podlewania, zasolenia ;:170 :;230 wychodzi na to, że to jeden z najtrudniejszych owoców do uprawy. Ale nie jest tak źle, jak dla mnie to wcale nie jest taki problematyczny, wystarczy ciepło i sporo nawozu.
Ja mam największe problemy z okrą. Nie wiem czemu, ale kolejny rok mam z nią pod górkę. Liście opadają, wyglądają jak uschnięty pergamin, ech, chyba jednorazowy sukces jest nie do powtórzenia. Wysiałam ostatnią odmianę karłową ze Stanów do kubków i spróbuję ją w maju prosto do skrzynki, jest 65 dniowa więc powinna zdążyć ;:173
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

W niektórych tych kubeczkach testowych naprawdę ładnie rośnie, szkoda że u mnie tych podłoży nie ma. Mi się dobrze sprawdził Kronnen do ziół, chyba ma ciut więcej nawozu. Muszę zapamiętać ta Bia Bella, może na nią kiedyś trafię.
Skiełkował mi ten podarowany przez Ciebie malabar- na razie jeden, ale pewnie jeszcze coś wyskoczy ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, jak Twoje ogórki i arbuzy? Nie za wcześnie na nie?
Ja w tym roku też wysiałam to i owo ;-) Znaczy to, czego nie można dostać jako gotowej rozsady. Zazwyczaj kupuję gotowce na targu, a w tym roku to sobie nawet w internecie zamówiłam jakieś cudaki, bo chcę mieć coś więcej, niż tylko pomidory i papryki ostre.
Niestety, parapety mam zapchane domowymi roślinami i na robienie rozsad po prostu nie mam warunków ani miejsca. No... trochę wygospodarowałam dla papryczek ozdobnych, bo jak sobie pooglądałam jakie cuda dziewczyny z nimi robią, to się w nich zakochałam...
No i malabar- namoczony i uziemiony, ale jeszcze się nie pokazał. Czekam więc cierpliwie. Wierzę, że wyjdzie :-)
Na szczęście w tym roku jest tak ciepło, że na zewnętrznej półce, która służy jako letnisko dla sukulentów zrobiłam sobie przedszkole dla sałat, buraków liściowych, aksamitek i cebul. W razie przymrozków schowam co bardziej wrażliwe rośliny do domu. Ogórka chyba jeszcze nie mam odwagi wysiać. W zeszłym roku strasznie mi się wyciągnął od trzymania go w domu, bo było zbyt zimno na dworze.
Pozdrawiam,Vivien333
gazela
100p
100p
Posty: 127
Od: 29 maja 2008, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.małopolskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ja również chciałam się przywitać ;:7 . Kiedy jesienią przez przypadek tu trafiłam, złapałam bakcyla i zapadłam na ciężką chorobę ;:306 - pomidorozę i od tamtej pory wiele godzin spędziłam w tym wątku, na Twoim blogu i wszelkich wątkach pomidorowych, aby przygotować się do mojego pierwszego sezonu z pomidorami i paprykami. Mam pytanie - do jakiej donicy wsadzić paprykę Del Piquillo? Sadzonki mam już dość spore, a nasionka mam od Ciebie, Aniu, z AWN i serdecznie za nie dziękuję ;:167
Pozdrawiam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aguś fajnie że wychodzą, mój już produkuje nasiona :;230
Obrazek
Vivien myślę, że nie za wcześnie. Mam nadzieję na dobrą aurę ;:108
Małgosiu to sporkawy krzaczek rośnie - 10l najmniej ;:108 Fajowo, że kiełkowały bez problemu. Zebrałam ich takie mnóstwo, że można by obsadzić kilka hektarów ;:306 Tak... pomidoroholicy mają pod górkę, z każdym rokiem, skoro u Ciebie to świeży temat, to tylko powiem Ci, że z czasem się nie polepsza :;230 Z kilkunastu odmian z przed dwóch lat jakie miałam u siebie, baza rozrosła mi się do 168 na dziś. Nie ma szansy by wysiać choć po jednym krzaku z wszystkich, którymi dysponuję, a moja kolekcja to mały pikuś przy innych ;:224


No dziś cieniówka robi, robotę.
Obrazek
Bób kwitnie
Obrazek

Sałatom trochę za gorąco

Obrazek

Rodzynki owocują :shock: ;:173 poszalały, nawet ich nie wysadziłam do donic
Obrazek
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

To już u Ciebie Aniu sezon w pełni :)
Nie wiedziałam, że papryka del Piquillo to duże krzaki, też ją mam i zastanawiałam się czy dać ją do gruntu czy do 10-litrowych donic. Ale w takim razie do gruntu pójdzie, a do donic pójdą ostre, choć te co mam (pepperoni wydłubane z owocu marketowego i Red Cherry chili) w gruncie były wysokimi krzaczorami. Sama już nie wiem. A Jalapeno duże rośnie? Do donicy się nada?
W zeszłym roku miałam w donicach papryki Mini Bell i pięknie owocowały, ziemia to ogrodnicza pół na pół z kompostem pieczarkowym, pogłównie podlewane różnymi gnojówkami. Ale to malutkie owoce były.
Iza
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

A dopiero nic nie było na balkonie :shock:

U Ciebie zawsze taki porządek w doniczkach. Chyba się do Ciebie zapiszę na szkolenie z projektowania donic, bo u mnie jeden wielki podłoże choć się bardzo staram.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Majka,
podłoże, choć nie wygląda tak efektownie jak inne dania, też jest smaczny ;:306
Iza
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

:;230
Taa,szczególnie jak to podłoże z roślin ;)

A poważnie to jestem załamana tym, podglądam u innych,robię tak samo,a wychodzi mi całkiem inaczej.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Maju poczekaj kilka tygodni :;230 , będzie totalny chaos. Na razie jeszcze tego nie widać, ale w tych skrzyniach posadzone, a w zasadzie posiane jest, tysiąc pięćset różności. Jak to wszystko wylezie to ;:306 Poza tym jako rzekła moja przedpiszczyni podłoże też ma zalety, choć głównie smakowe ;:108 ;:306
Piguillo było u mnie krzakiem wysokości ok 60cm (bez doniczki licząc) ale dałam mu donicę bodajże 20l. Nie jest więc jak Aji Imbabura, nie urośnie Wam drzewo, spokojnie w donicy sobie mieszka, tym bardziej, że ma drobne owoce. Ja bym jednak optowała za donicą, bo jest bardzo ozdobna, ale jako solistka ;:108 W gruncie zniknie w gąszczu warzyw.

-- 18 kwi 2018, o 14:20 --

Oj tam, Maju, na fotach wszystko wychodzi ładniej
Izo Mini Bell są większe od tych del Piqullio, czy jak im tam. W sensie owoce. Ale jedne i drugie fajne.Jalapeno chyba nigdy nie miałam, ale patrząc po fotach u innych to do donicy jak najbardziej. Z resztą każda papryka moim zdaniem do donicy się nadaje, skoro można uprawiać Aji w donicach ;:170 to i każdą inną
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Obrazek
Nie kończące się sznurki rozsad :;230 to tylko jedna strona tarasu. Jest ktoś chętny na nadwyżki?
Jeszcze nie policzyłam dokładnie, ale wszystkiego mam za dużo, tak mniej więcej o 1/3 ;:124 ;:306
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”