Moje róże

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje róże

Post »

Mam sporo róż, ale nie mam żadnej z Twoich
Będę z przyjemnością wpadać i obserwować jak się sprawują
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje róże

Post »

Dziękuję Margo2 za miłe słowa i wizytę.
Wczoraj przyciąłem pędy które przymarzły. Najlepiej przezimowała Luise Odier i Zephirine Drouhin. Tych praktycznie po jesiennych cięciach wczoraj nie ruszałem. Najsłabiej wypadła Queen Elisabeth. Wcześniej wydawało mi się że jest ok, ale wczoraj wyciąłem praktycznie wszystkie pędy. Zobaczymy co będzie dalej.
Reszta powoli puszcza listki. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Najszybciej rozwija się Open Arms, ta pędzi jak szalona.

Obrazek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moje róże

Post »

Piękne róże. Masz inne niż ja. Mam też Louis Odier. Będzie to jej drugi sezon. Wszyscy twierdzą, że wyrośnie duża. Podoba mi się Zephirine Drouhin. ;:3 . Czy wszystkie Ci przezimowały? Chociaż w Szczecinie klimat jest nie taki groźny dla róż. Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje róże

Post »

irpam pisze:Piękne róże. Masz inne niż ja. Mam też Louis Odier. Będzie to jej drugi sezon. Wszyscy twierdzą, że wyrośnie duża. Podoba mi się Zephirine Drouhin. ;:3 . Czy wszystkie Ci przezimowały? Chociaż w Szczecinie klimat jest nie taki groźny dla róż. Pozdrawiam :wit
Obecnie wszystkie róże oprócz Queen Elizabeth są w dobrej kondycji i mają liście oraz puszczają nowe pędy. Martwi mnie jedynie Królowa. Wydawało się że przezimowała, ale pędy obumarły i na razie nie widać nowych.
Zephrine polecam każdemu, niesamowicie wdzięczna, pięknie pachnie i nie ma kolców. Kwitnie bez przerwy do mrozów, oczywiście jeśli wycinamy przekwitnięte kwiaty.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje róże

Post »

Może ten rok mniej sprzyjał Queen Elizabeth, bo i moje, jak nigdy, musiałam ciąć. Na szczęście większość pędów wypuściło już nowe pędy. Mówisz, że nie ciąłeś LO i Open Arms? Tę pierwszą przycięłam lekko, kosmetycznie, bo nie było czego ciąć. Open Arms natomiast mocno skróciłam. Okazało się, że przemarznięcia i czerniejące pędy znajdowały się w połowie pędów. Żal mi było, bo odiągnęła całkiem fajne już wymiary. Próbowałam zobaczyć na zdjęciu, ale nie jestem pewna - powiedz mi więc, czy masz ją na jakiejś pergoli? Moja swobodnie zwisa lub pnie się po jabłonce, ale nie wiem, czy nie dać jej porządnej podpory.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje róże

Post »

ewka36jj pisze:Może ten rok mniej sprzyjał Queen Elizabeth, bo i moje, jak nigdy, musiałam ciąć. Na szczęście większość pędów wypuściło już nowe pędy. Mówisz, że nie ciąłeś LO i Open Arms? Tę pierwszą przycięłam lekko, kosmetycznie, bo nie było czego ciąć. Open Arms natomiast mocno skróciłam. Okazało się, że przemarznięcia i czerniejące pędy znajdowały się w połowie pędów. Żal mi było, bo odiągnęła całkiem fajne już wymiary. Próbowałam zobaczyć na zdjęciu, ale nie jestem pewna - powiedz mi więc, czy masz ją na jakiejś pergoli? Moja swobodnie zwisa lub pnie się po jabłonce, ale nie wiem, czy nie dać jej porządnej podpory.
Wszystkie róże oprócz LO mam na drewnianych kratkach ( w Liroy Merlin nazywał się płot kratkowy) . Na zdjęciu za ogórkami. Kupiłem najtańsze na promocji i dobrze służą. Tak jak napisałem kilka postów wcześniej, LO i Zephirine Drouhin przyciąłem jesienią, a na wiosnę nie było potrzeby. Open Arms lekko przyciąłem wiosną, ale ta rośnie najszybciej. Dzisiaj sprawdzałem co u QE, niestety nadal żadnych pędów. ;:174

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje róże

Post »

Już czekam na zdjęcia pokazujące obrośniętą pergolę ;:oj Mój M. wczoraj postawił trzy, przed nim jeszcze kilka, bo wsadziliśmy ileśtam pnących. Ale próbuję go powstrzymać,bo śmiesznie wyfląda 30-50 cm róża przy 2m pergoli. A takie maleństwa zostały posadzone. Jak się ma QE? Ruszyła?
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje róże

Post »

Queen Elizabeth chyba żyje ;:138 dzisiaj zobaczyłem wychodzący pęd..
Obrazek
Reszta ma się dobrze choć pąków nie widać.
Luise Odier na jabłonce
Open Arms i Rambling Rosie, Zephirine Drouhin i Iceberg climbing i na ostatnim Warm Welcome.
Nie pstryknąłem Moonlight i piennej Fresji, ale te też są w dobrej formie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje róże

Post »

U mnie większość róż ma się bardzo dobrze
Już większość wytworzyła pączki.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje róże

Post »

Margo2 pisze:U mnie większość róż ma się bardzo dobrze
Już większość wytworzyła pączki.
Dzisiaj sprawdzałem, u mnie też już mają pączki. Tylko Monnlight jeszcze nie i oczywiście QE, ale ta niedawno wyszła.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Moje róże

Post »

Witam :wit będziemy podziwiać nową różankę ;:333 Z róż które wymieniłeś ja mam kilka z nich, miedzy innymi EQ ,
która zameldowana w moim ogrodzie jest co najmniej z 15 lat , zdrowa i co roku pięknie kwitnie. Twoja też odbije i będziesz
z niej zadowolony. Zainteresowały mnie ogórki, prowadzisz je na siatce o ile tak, to czy wszystkie odmiany ogórków tak można
prowadzić, bo ja mam maleńki warzywnik i to by mi odpowiadało.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje róże

Post »

Ed, witaj w 'różanym' :wit
Pokazuj swoje królewny, bo każda ilość zdjęć jest mile widziana :)
A jak się miewa Queen Elizabeth? Przeżyła?
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje róże

Post »

mimoza55 pisze:Witam :wit będziemy podziwiać nową różankę ;:333 Z róż które wymieniłeś ja mam kilka z nich, miedzy innymi EQ ,
która zameldowana w moim ogrodzie jest co najmniej z 15 lat , zdrowa i co roku pięknie kwitnie. Twoja też odbije i będziesz
z niej zadowolony. Zainteresowały mnie ogórki, prowadzisz je na siatce o ile tak, to czy wszystkie odmiany ogórków tak można
prowadzić, bo ja mam maleńki warzywnik i to by mi odpowiadało.
Oczywiście że wszystkie, czasem trzeba pomóc ogórkom podwiązując je tasiemką do kratki. W tym roku nasze ogórki także bąda się pięły.
A teraz różyczki. :wit
Pierwsza pienna Fresja, przepiękne kwiaty i zapach. ;:138

Obrazek

Obrazek

Louise Odier kwitnie i po liczbie pąków widac że ma ochotę na więcej. Na razie ma ok 1,5m. ale cały czas rośnie.

Obrazek

Obrazek
Open Arms też daje radę :wink: Za nią jeszcze nie kwitnąca Rambling Rosie
Obrazek

Obrazek
Zephrine Drouhin dopiero startuje podobnie jak po prawej Moonlight
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Warm welcome dość niska w tym roku, ale stale rośnie.

Obrazek

Obrazek
No i na koniec Queen Elisabeth porządnie dostała w tyłek podczas zimy, ale też zakwitnie. :D

Obrazek
Pozdrawiam rózozakręconych :tan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”