Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

A tam, trawniki są przereklamowane :lol: Pięknie kwitną tulipanki ;:215 Piwonia też migiem wyskoczyła z tej ziemi ;:138
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie jestem na tym samym etapie :D Kasowanie wszystkiego co się da pod kwiatki . Trawników tez :D Co do tego pnia, to od niego odchodzi sporo korzeni, a ja chce posadzić tam bylinki. Obawiam się , ze nie rosły by najlepiej na korzeniach. Decyzja brata - usuwa wszystko :D Nie narzekam tylko ciesze się, bo pień już wydłubany .. Teraz najważniejsze..czyli Twój ogród :D Jest naprawdę piękny . Masz nowe tulipany, i narcyzy lada moment będą rozkwitać. I te zawilce.. Prześliczne :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Dlatego Julianie ja nie mam trawnika tylko trawę :;230 Takie wymiany forumowe są najwspanialsze, bo rośliny rosną w podobnych warunkach a u Was wręcz w takich samych. Śliczne tulipanki, a ja w botanicznych zakochałam się od jakiegoś czasu ;:333 Masz rację te zawilce są przeurocze chociaż takiego niewielkie i nisko rosnące. Czekamy na rabatę i pozdrawiam Cię życząc sprzyjającej pogody Obrazek
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witam się i od razu wyrażam podziw Twym ogrodem. Jak widać wiosna zagoscila u Ciebie na dobre :)
Już nie mogę się doczekać kolejnych odslon ;)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Agnieszko Wiem o tym i codziennie troszkę usuwam trawnika ;:306 Dzięki ;:168 Piwonie naprawdę szybko teraz rosną ;:138
Olu Też dobrze, że brat usuwa wszystko z tego miejsca ;:173 Przynajmniej kiedyś nie będziesz musiała się z tym męczyć ;:224 Dziękuję ;:168
Mario ;:306 Tak, takie wymiany forumowe są naprawdę czymś wspaniałym, bo wiadomo, że roślinki są z ogródka, a nie z produkcji masowej, jak to bywa ze sklepów internetowych :roll: Też podobają mi się te tulipany botaniczne, one tak cieszą oczy ;:333
Marto dziękuję za wizytę ;:168 Dziękuję ;:167 Wiosna zagościła i cieszy mnie to baaardzo ;:3 Zapraszam do mojego ogrodu :uszy

Dziś posadziłem różę z Auchan... ciekaw jestem jak będzie rosła, bo korzenie miała, ale nie było takich małych, białych :? Dokańczałem dziś rabaty i pozbywałem się chwastów, one tak szybko rosną ;:224 Niestety dziś dość mocno wiało, więc znów nie udało się założyć folii na "szklarenkę" ;:174 Jutro termin ostateczny ;:173 Obornik jest już przywieziony, więc w sobotę zacznę/skończę siewy warzyw na warzywniku :tan Poza tym planuję posiać arbuzy, melony, ogórki szklarniowe i jakieś kwiaty. Posadzę też może frezje (do doniczek lub do gruntu, bo nie mogę się zdecydować ;:204 ) i krzewy owocowe już na miejsca stałe. Oby pogoda sprzyjała i nie było wiatru...
Kilka foteczek :wink:

Rozkwitły narcyzy (cudownie pachną)
Obrazek

I kwitną tulipany:
Obrazek

Obrazek

I miniaturki narcyzów:
Obrazek

I inne narcyzy (już przekwitają...):
Obrazek

Białe, pachnące fiołeczki:
Obrazek

Jeszcze inne tulipany (te na pierwszym zdjęciu są cudowne, może zna ktoś odmianę?) :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejne fiołeczki ze ślimakiem:
Obrazek

Lilie:
Obrazek

Szafirki (najzwyklejsze, ale jak pachną i cieszą...):
Obrazek

Konwalia majowa:
Obrazek

Na zakończenie tulipan:
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Wszystko pięknie u Ciebie kwitnie i tak ma być :;230
Pozdrawiam i życzę udanego weekendu w ogrodzie ;:3
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie ale te kwiatuszki u Ciebie piękne. Wspaniałe tulipanki. I te czerwone i te kremowe.. A te z pomarańczowym paseczkiem w środku są po prostu boskie :D Narcyzy i większe i mniejsze urzekają swoja delikatnością i zapachem. Wspaniała kępka szafirków. Uwielbiam te roślinki takie niepozorne, ale ich kwiaty mają piękną barwę i nietypowy kształt. I będziesz mieć konwalie ( Ja nie mam , ale trzeba będzie o nich pomyśleć za rok ) , a one dopiero pachną :D Przepiękny ogródek. Gratuluję ;:138
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Zawilce rzeczywiście przepiękne.Ja, niestety ,nie mogę cieszyć się moimi,bo zmarzły podczas ostatnich mroźnych wiatrów :( Przy takiej pogodzie,a jeszcze po dzisiejszym podlaniu,wszystko nabiera tempa ;:oj Może za 2-3 dni i ja ujrzę u siebie kwitnącego żonkila ;:173
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie ogród jednak podgrzewany, tak wielkie konwalie ;:oj
Zresztą wszystko jakieś bardziej rozwinięte ;:168
Pogodnej niedzieli ;:3
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Fiu fiu, ależ te konwalie wystrzeliły! Podejrzałam od razu pod jodłę, ale nic tam nie widać. Albo to dla moich za wcześnie, albo kury je rozgrzebały ciągle buszując w korze ;:173
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie u mnie już też narcyzy robią się przezroczyste :cry: Te mi się podobają ...znasz nazwę https://www.fotosik.pl/zdjecie/a872bd738af5c08c Ja mam inne, których jest parę na gałązce ale dopiero szykują się do kwitnienia :D U mnie białe fiołki nie kwitną tylko te fioletowe :D Pozdrawiam :wit
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Hej Wszystkim :wit
Tak, więc w sobotę w końcu został postawiony mój foliak :heja Zaczęło się sianie "na całego". Posiałem już arbuzy (45 szt.), melony (18 szt.), kapusty ozdobne i kapustę pekińską, kalafiory, dosiałem celozję, popikowałem mrozy. Jutro będę siać jeszcze więcej kwiatów i jakieś dynie, cukinie, kalarepy i może dosieję troszkę pomidorów koktajlówek, melonów i arbuzów, bo jakoś mnie tak kusi i kusi ;:306
Warzywka gruntowe mam już wysiane (sobota), więc warzywnik "mały" mam już z głowy. Do ogarnięcia został jeszcze te większy warzywnik, który jest cały czas w fazie tworzenia. Muszę przygotować kopce dla pomidorów (odchwaścić i nawieść). Do tego wszystkiego muszę jeszcze "zedrzeć" trawnik, a raczej łączkę perzowo-trawiasto-chwastową ;:134 Został jeszcze 'kawałeczek', więc mam nadzieję, że skończę to do 15 maja, no może 20 :;230
*********
Zakupiliśmy korę, więc będę miał zajęcie w jakiś dzień, by wszystko nią obłożyć ;:333 Mam nadzieję, że powstrzyma ona trochę chwasty i wysychanie wody z ziemi ;:131
*******
Byłem dziś w ogrodniczym i zakupiłem w końcu maki ozdobne pełne i odmianę "Danish Flag", oby pięknie kwitły ;:173 Przy okazji kupiłem też słonecznik pełny, wysoki :) Gdzie ja to wszystko wysieję???
*****
Przy okazji sprzątania przy płocie zauważyłem, że u sąsiada wysiało się więcej mojego nagietka lekarskiego niż u mnie :evil: Z roku na rok przedostaje się on dalej od płotu... obawiam się, że u mnie w końcu nie będzie go w ogóle ;:202
***
Mój dziewięcioletni kasztanowiec zakwitnie po raz pierwszy :tan Wyhodowałem go od nasiona, najpierw rósł w doniczce przy piecu u Dziadków ;:167 Na razie wypatrzyłem jeden kwiatostan:

Obrazek

Tulipany pięknie kwitną, a jedna odmiana posadzona jesienią ma tak ogromne liście i kwiaty, że zagłusza nawet krzaczek aktinidii posadzony w zeszłym roku:


Obrazek

Obrazek

I inne tulipany:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden z moich ulubionych tulipanów. Takie oczko w głowie ;:167 Jest taki "inny", według mnie cudowny... W wazonie trzyma się baaardzo długo. Niestety nie znam odmiany (może ktoś zna?), a bardzo ciężko się rozmnaża ;:145


Obrazek

Obrazek

Nie wiem skąd biorą się niektóre tulipany w moim ogrodzie... np. ten?
Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Maciek Dziękuję :wink:
Olu Dziękuję ;:168 Też mi się podobają te tulipany, nawet nie wiem jakiej są odmiany... niestety, bo jak coś kupuję to oczami-bez zapisywania odmian :lol: Szafirki są urocze, a w dodatku szybko się rozrastają :D Ja pozyskuję je za darmo z zarośli :;230 Rosną tam całe łany, a i narcyze się znajdą i lilie św. Józefa ;:oj Taki "składzik". Konwalie pięknie pachną , a jak się zadomowią to trzeba tępić... u mnie tego nie robię, ale u mojej babci rosną na potęgę ;:138
Obrazek

Mirko Szkoda Twoich zawilców ;:145 Oby w przyszłym roku zakwitły z podwójną mocą ;:173 Ujrzałaś już tego żonkila u siebie??
Julio To chyba zasługo tego, że roślinki rosną przy ścianie i mają ciepło ;:131
Poznajesz?? ;:168
Obrazek

Obrazek

Agnieszko Jeśli Twoje konwalie rosną pod jodłą, to mają cień, a moje cały dzień są w Słońcu ;:3 U mnie w korze buszują psy ;:224
Marysiu Większość żonkili już przekwitła ;:145 Jeszcze dwa się szykują... byłoby więcej, ale pąki zaschły ;:202 Może wiesz od czego tak się stało? Fiołki jeszcze kwitną, ale po fioletowych zostały same liście ;:222 Ten miniaturowy narcyz jest chyba z doniczki, więc może być to odmiana "Minnow" . Były w tym roku w Lidlu, ale te co mam na ogrodzie są już tam od kilku lat ;:173
**************
Jutro, w czwartek i w piątek mam wolne, gdyż jutro są testy gimnazjalne :tan Mój "drugi dom" ;:306 Na dzień, oczywiście :;230

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”