Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Aneczko, dotarłam i ja do nowego wątku.
Zmiany na działeczce niesamowite. Tyle razy już ją wychwalałam, że nie jestem w stanie już nic nowego wymyślić. Po prostu raj na ziemi.
Chciała bym się tam u ciebie znaleźć kiedy kwitną róże :lol:
Wypatrzyłam drewniane koło. Czy puściłaś po nim powojnika ?
Mam dwa, a nawet trzy koła (jedno strasznie zniszczone) i kombinuję, żeby wykorzystać je pod klematisy. Tylko chyba musiały by być to jakieś niskie odmiany :roll:
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Bajkowy wstęp ;:215
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Jestem i ja w Twoim pięknym ogrodzie :)
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Aniu witam się w nowym wątku :wit
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Aniu i ja wpadłam się odmeldować. Aż trudno uwierzyć, że w tak krótkim czasie zaszły takie zmiany. Pozdrawiam wiosennie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Aniu, ach te Twoje łany tulipanów. ;:oj
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

No to Aniu-melduję się i ja i jedziemy :heja
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Witaj Aniu w nowej części..pięknie. ;:215 . Wszystkich mogę zapewnić że na żywo jest jeszcze piękniej. ;:180
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Anuś wiedziałam, że muszę bardzo pilnować Twojego wątku i na szczęście załapałam się już na drugą stronę ;:138
Wiesz co, to zestawienie robi ogromne wrażenie! I to tak naprawdę TYLKO cztery lata, bo wiadomo, jak szybko mija sezon. A u Ciebie takie wspaniałe zmiany ;:138 Gratuluję, podziwiam za ogrom włożonej pracy i za wyczucie ogrodowe, bo zestawiłaś to wszystko bardzo ładnie ;:108 Bardzo lubię być Twoim gościem i ciesze się, że i ten sezon będę mogła podziwiać ;:333
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Zaczynasz sezon w wielkim stylu ;:138
Bardzo zachęcające zdjęcia wstawiłaś na początek :wit
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Witaj :wit
I ja się wpisuję w nowym wątku. Będziemy wspólnie czekać na różane kwiatuchy ;:167
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Witajcie. :wit
Bardzo mi miło, że jesteście. ;:196

Dziś post okraszać będą już nieaktualne zdjęcia. Irysy przekwitły już wszystkie, tak samo krokusy. No ale trzeba i je pokazać. Tworzą wszak wielką działeczkową rodzinę wraz z innymi roślinami.

Iwonko jakie masz clematisowe typy? Pochwal się. ;:65 Mam nadzieję, że uda Ci się, zakupić je na targach.



Witaj Alu. I Tobie samych dobrych chwil. ;:168



Olu dziękuję. Starałam się jak mogłam. ;:131

Obrazek

Obrazek

Kasiu -vimen tak, początki były rekreacyjne, bo tez i po to kupiliśmy tę działkę. Chcieliśmy mieć miejsce, gdzie zawsze, gdy tylko będziemy mieli ochotę możemy zrobić sobie grilla i poleżeć na zielonej trawce. Nawet nie wiem kiedy to wszystko się pozmieniało. :lol:

Obrazek

Obrazek

Elwi wyobraź sobie, że działeczka z pozycji postronnego przechodnia nie prezentuje się tak ładnie jak od środka. Najlepsze są widoki z pozycji mojego trawnika. Sama już nie raz o tym myślałam. Ale może to i lepiej..? Niech skrywa większość swoich skarbów przed oczami obcych.
Mnie nie o to chodziło, że kwitnienie kończy się w czerwcu, tylko, że w poprzednim sezonie mnie zapał skończył się wraz z końcem czerwca. Winna na pewno była pogoda. :twisted:
Życzę Ci owocnego eksperymentu z mieczykami. Oj potrafią mieć one cudne odmiany. ;:167
Powojnika jesiennego nie posiadam. Czy może chodzi Ci właśnie o clematis flamulla, który to kwitnie jesienią?

Obrazek

Obrazek

Ewelinko myślałam o zmianie obrzeży i nadal bym chciała, bo nie podobają mi się już te kamienie. Niestety na razie są, bo Em strzeże jak lew. Mówi, że tyle się ich wszystkich nagimnastykował, by zdobyć i nadźwigał na działkę, że nie ma mowy, by już po dwóch latach znów je dźwigać i wynosić. :oops:

Obrazek



Mariuszu tak, tak... obfitych kwitnień życzmy sobie nawzajem i wszystkim forumowiczom. ;:215



Obrazek

Aniu Annes77 - żurawki przezimowały nie najlepiej. Nawet dosyć kiepsko ale na szczęście wszystkie żyją i powoli odbijają. No nic, kiedyś tam odrosną.
Aniu nic mnie nie zainspiruje, bo miejsca brak. Naprawdę nie mam gdzie sadzić nowości. Jeśli coś mi się zamarz, to kosztem czegoś co już u mnie rośnie. Do bani, no! :oops:

Obrazek

Obrazek

Andrzeju setnych? Dwusetnych? ...ale to już było... :wink: :lol: Od dawna liczę dalej. ;:131

Obrazek

Obrazek

Basiu -apus dziękuję. ;:196 Kocham tę swoją działeczkę.

Obrazek

Obrazek

Wiolu na kole może być powojnik, ale jak mówisz, nieduży, typu Justa czy któryś z bylinowych, którego będziesz musiała przyczepić do koła, bo same nie czepiają się niczego. Można tez spróbować z wielkokwiatowym wcześnie kwitnącym, wiele z nich jest niedużego wzrostu. Ja tam jednak już ich nie kupuję.

Obrazek

Obrazek

Dorciu, kasia100780, Tolinko, Pashmino, Bietko, Soniu, bejsonki84, April witajcie Kochane!

Obrazek

Obrazek

Zuziu naprawdę musimy się kiedyś na kawę umówić. ;:215

Obrazek

Obrazek

Aguss85 a ja mam szczerą nadzieję, że Wy w tym roku będziecie rzeczywiście mieć co oglądać. Mam nadzieję, że żadne kataklizmy nie nawiedzą mego ogródka.

Obrazek

Obrazek

Zmykam na działeczkę, zobaczyć czy deszczyk podlał i przy okazji rozpuścił obornik granulowany. ;:215

Obrazek

Obrazek

[url=https://flic.kr/p/24NnP6x]Obrazek


Tyle zostało po trzech zimach z mojego wazonu w skalniaku. Teraz wygląda nad wyraz rustykalnie.

Obrazek

Przedstawiam Wam trawnikowe znajdy. Krokuski, które pojedynczo poniewierały się u mnie w trawniku (za poprzedniego właściciela) poprzesadzałam na rabatę, gdzie rosną hosty. I widać, że już się mnożą, bo cebulki były wsadzane pojedynczo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisowo -różany świat Aneczki. Cz. 9

Post »

Aniu melduję się i ja.Dobrze,że nie przegapiłam Twojego nowego wątku :D
Rabaty u Ciebie wręcz kipią od kwiatów.Pięknie to wszystko masz zaaranżowane ;:138
Mam pytanie Aneczko jak radzisz sobie z uwiądem powojników.
W tamtym roku Kryspina złapała uwiąd.W tym roku teraz wiosną wsadziłam w korzenie kilka ząbków czosnków.
Nie wiem czy coś to pomoże,poradzisz mi co robić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”