Niezidentyfikowane insekty w domu

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
vakuu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 paź 2015, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co to za owad/robak? Proszę o identyfikacje

Post »

Mała aktualizacja... Prawdopodobnie wychodzą spod podłogi (dom jednorodzinny - częściowo drewniany) Czy możliwe, że wlazły w konstrukcję domu? Jakiś pomysł na walkę z nimi? Chemii wolałbym unikać ze względu na małe dzieci.

Z góry dziękuję za pomoc.
termit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 21 lis 2015, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co to za owad/robak? Proszę o identyfikacje

Post »

a jaki jest rozmiar tego owada w cm?
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co to za owad/robak? Proszę o identyfikacje

Post »

Kiepskie zdjęcie, ale to chyba opuchlaki.
chericherilady
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 kwie 2018, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

chyba przędziorek w domu

Post »

Cześć :)

Mam duży problem. Mieszkam w na parterze bloku z wielkiej płyty, elewacja ocieplona "baranek", ekspozycja okien pokojowych i kuchennych na południe, balkon na zachód. Kilka lat temu okna drewniane starego typu wymieniliśmy na nowe plastikowe, było to skorelowane w czasie z wymianą ocieplenia bloku. Sąsiadka mieszkająca z nami "drzwi w drzwi" ma ogródek przy balkonie. Okno na naszym wspólnym korytarzu też ma ekspozycję południową. Przed oknami kilka metrow dalej mamy kilka krzaków porzeczek. Kilka lat temu, jeszcze przed wymianą, na naszych oknach w mieszkaniu pojawiły się małe chodzące czerwone kropeczki. Zmiatając je ścierką, często je rozgniataliśmy i wówczas ich "krew" barwiła powierzchnię na zielono, ciężko było to domyć. Szukaliśmy informacji co to jest w internecie, wiele faktów wskazywało na to, że to jakiś pajęczak - przędziorek. Okna wymieniliśmy, ale problem nie zniknął, a nawet się nasilił. Stworzonka pojawiają się wiosną, są latem i dopiero późną jesienią ich nie ma. Jedynie zimą jest spokój od nich. Problem był zgłaszany do spółdzielni, przyszedł pan, który stwierdził, że to jakieś muszki i wykonał opryski dwa razy w roku dwa lata z rzędu, ale potem problem znów się pojawiał. Robaczki wędrują po parapetach, ścianach wokół okien, wchodzą do domu przez nawet zamknięte okna. Próbowaliśmy czosnku, cebuli, spirytusu, domestosu, acetonu, tylko ługu sodowego i kwasu siarkowego VI nie :). Wg znawców ze sklepów ogrodniczych te robaczki żywią się styropianem, betonem i mieszkają w naszych oknach. Przy ich wędrówkach okna są myte praktycznie codziennie. Sąsiadka z naprzeciwka (ta od ogródka) twierdzi że nie ma tego problemu, natomiast na oknie korytarzowym były te robaczki. Jeśli chodzi o opryski ze spółdzielni, były one tylko w sezonie letnim. Nie mamy w domu żadnych pajęczynek, nawet nie widziałam ich pod parapetem zewnętrznym. Na oknach i w mieszkaniu nie mamy żadnych roślin. Teraz mam kilka pytań do Was :)
1. Jak się pozbyć takich "domowników"?
2. Czy konieczna będzie wymiana okien? W desperacji, że nie można nic położyć kolo okna, rozważamy nawet wyprowadzkę.
3. Czy te stworzenia żywią się styropianem i betonem?
4. Jeśli można się ich pozbyć biobójczo, to gdzie i kiedy należy wykonać opryski?
5. Czy mogą one wędrować z ogródka sąsiadki?
6. Jako podsumowanie - jak się ostatecznie pozbyć tego dziadostwa z domu?
Nie znam się na ogrodnictwie, botanice, zoologii i liczę na pomoc kogoś doświadczonego :). Z góry dziękuję za odpowiedzi :).
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: chyba przędziorek w domu

Post »

Zrób fotkę.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Nieznane robaczki w domu

Post »

Odświeżam temat.
Mam to samo. Ktoś się wypowie?
Help :|
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Nieznane robaczki w domu

Post »

Nie wiem czy to jest to samo co było u mnie, ale te u mnie to były takie właśnie robaki, które siedziały w zbożu w karmie dla ptaków. Postaram się znaleźć ich nazwę.

-- 17 cze 2020, o 20:45 --

To był wołek zbożowy.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Nieznane robaczki w domu

Post »

Udało mi się zrobić zdjęcie. 2mm i ma skrzydełka. Mam to w jednym pokoju w miejscu gdzie okno i parapet z roślinami. Chodzą po suficie i ścianach. Kwiaty przejrzane jak i podłoże. Wszędzie czysto. Znajduje po 2 sztuki rano u córki na pościeli.
Nie wiem jak mam to zwalczyć jak nie potrafię zlokalizować przyczyny. :(

Obrazek
[*]Julian to nie Wołek zbożowy
Bardziej przypomina mi szubak. Jest lekko brunatny pod światło ale nie do końca jestem pewna.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Nieznane robaczki w domu

Post »

Oj to ja już nie pomogę, bo na owadach to się słabo niestety znam ;:222 Powodzenia w rozwiązaniu zagadki :uszy
Koparka12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 lut 2024, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

czarne robaczki

Post »

Cześć mam od jakiegoś czasu małe robaczki w domu. Miałem 4, wygląda jak na zdjęciu i nic nie mogłem znaleść o nich i mam to w pokoju, myślałeme to może z dworu bo mam czasem otwarte okno .

Obrazek

Popraw swoją pisownię, w przeciwnym razie posty będą usuwane z forum/K
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Niezidentyfikowane insekty w domu

Post »

Może to wołek zbożowy?
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Niezidentyfikowane insekty w domu

Post »

Wygląda jak wołek, Przejrzyj opakowania z płatkami zbożowymi czy kaszami :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Sabara
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 lis 2023, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Niezidentyfikowane insekty w domu

Post »

Na mole warto położyć na szafach łapki aby wyłapało samce. Swego czasu wyrzucić trzeba było dziesiątki paczek kasz i ryżów. Wszędzie były pajęczyny ich larw. Ze sklepu jak się przynosi mogą być już skażone tym pasożytem. Dlatego od lat zamykam wszystko w słoikach co kupię. Jak jedno będzie skażone to drugie oszczędzone.
Pozdrawiam Sandra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”