Nasza wyspa zieleni

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Jerzyk
200p
200p
Posty: 486
Od: 29 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nasza wyspa zieleni

Post »

Witam wszystkich
Pozdrawiam Wszystkich
Chcałbym życzyć Wam wszystkiego najlepszego w nowym roku.
Pomyślałem, że może warto dołączyć do forum jeszcze w starym roku, dlatego zdecydowałem się napisać dzisiaj pierwszy post.
Działkę użytkujemy wspólnie z żoną już prawie 20 lat, ale nie wygląda ona na starowinkę.
Przekształciliśmy ją z typowo uprawnej na rekreacyjną, zostawiając tylko parę zagonków na warzywa.
Zainteresowania człowiek zmienia chyba z wiekiem, ostatnio interesuję się ogrodami japońskimi i próbuję przynajmniej niektóre ich elementy wkomponować w kąciki naszego ogrodu. Z tego powodu moim ubocznym, amatorskim hobby jest wyrabianie przedmiotów ogrodowych(latarenek,pagód,budek lęgowych doniczek, mostków, wiatraków, mini bram tori ,kolumienek itp. z cegły - siporexu)Zacząłem tą zabawę od wiosny i do tej pory nazbieała się mi ładna gromadka "podopiecznych"
Drugie moje hobby to bonsai - uprawiam drzewka od 4 lat, szczególnie te, które z racji klimatu(woj. podlaskie) nie dająsobie rady w gruncie oraz drzewka pospolite, ktore z uwagi na wielkość nie zmieściły by się w ogródku jak i ciepłolubne z południa. Na lato moje "maluchy " wędrują do ogrodu a w zimie do szklarenki przy domu. Moje maleństwa to glicynja, forsycja, złotokap, bygenwille,
azalie, rododendrony, klony, orzech włoski, dąb ,jesion, brzozy, sumak, czarny bez, i wiele innych.
W sezonie nie miałbym czasu na komputer,, ale teraz trochę się znajdzie.
Ostatnio często oglądam "już nasze" forum i dużo można podpatrzeć u innych ogrodników.
jeszcze raz pozdrawiam i postaram się "wrzucić jakieś zdjęcia.
http://img291.imageshack.us/img291/1060/dsc06455wh2.jpg



Zapomniałem dodać, że mamy w swoim ogrodzie jako jedyni w ROD przepływającą rzeczkę, która dodaje
działce uroku i mikroklimatu.

Obrazek Obrazek
?jeżeli chcesz być szczęśliwy jeden wieczór upij się, jeżeli chcesz być szczęśliwy przez rok ożeń się, a jeżeli chcesz być szczęśliwy przez całe życie, załóż swój ogród?.
Jerzy
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Witaj na forum :lol:
Ta rzeczka rzeczywiście wygląda superowo w tych hostach i innych roślinkach :lol:
Czekam na więcej zdjęć :lol:
Awatar użytkownika
Jerzyk
200p
200p
Posty: 486
Od: 29 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post »

Obrazek

Moje pierwsze "maluchy"
?jeżeli chcesz być szczęśliwy jeden wieczór upij się, jeżeli chcesz być szczęśliwy przez rok ożeń się, a jeżeli chcesz być szczęśliwy przez całe życie, załóż swój ogród?.
Jerzy
bożena170365
500p
500p
Posty: 777
Od: 17 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Post »

Witaj Jerzyku na forum,fiu,fiu....jak ładnie ,a jaki strumyczek...miodzio :D ,pokaż więcej fotek,no i oczywiście swoje miniaturki :D
Pozdrawiam, Bożena
Zapraszam do mojego ogrodu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12693
Awatar użytkownika
Grzesiu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3681
Od: 25 gru 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Jerzyk-masz dwa wątki o tym samym tytule
Ale rzeczka -cudo :shock:
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witamy Jerzyku. Piękny ogród, ciekawie rozmieszczone klomby z roślinami. Nie pokazałeś Twoich robótek ogrodowych, różnych rzeźb, chętnie popatrzylibyśmy na nie.
Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
Jerzyk
200p
200p
Posty: 486
Od: 29 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post »

Obrazek Obrazek

Pompę zrobiłem do oczka, pod koniec września już zaczęla pracować.
Nasz ogród to 350 m + rzeczka i 2 m za nią .
Ogród nie jest duży ale rosną w nim głównie karłowe i wolnorosnące rośliny, sprawia więc wrażenie przestrzennego, myślę jednak, że trzeba by było go troszkę "zagęścić" Proszę o opinie i sugestie.
?jeżeli chcesz być szczęśliwy jeden wieczór upij się, jeżeli chcesz być szczęśliwy przez rok ożeń się, a jeżeli chcesz być szczęśliwy przez całe życie, załóż swój ogród?.
Jerzy
Awatar użytkownika
Jerzyk
200p
200p
Posty: 486
Od: 29 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post »

Jako nowy forumowicz narobiłem bałaganu, mam dwa tematy i nie wiem co z tym fantem zrobić ?
?jeżeli chcesz być szczęśliwy jeden wieczór upij się, jeżeli chcesz być szczęśliwy przez rok ożeń się, a jeżeli chcesz być szczęśliwy przez całe życie, załóż swój ogród?.
Jerzy
Awatar użytkownika
Jerzyk
200p
200p
Posty: 486
Od: 29 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
?jeżeli chcesz być szczęśliwy jeden wieczór upij się, jeżeli chcesz być szczęśliwy przez rok ożeń się, a jeżeli chcesz być szczęśliwy przez całe życie, załóż swój ogród?.
Jerzy
Awatar użytkownika
Jerzyk
200p
200p
Posty: 486
Od: 29 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek
?jeżeli chcesz być szczęśliwy jeden wieczór upij się, jeżeli chcesz być szczęśliwy przez rok ożeń się, a jeżeli chcesz być szczęśliwy przez całe życie, załóż swój ogród?.
Jerzy
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Jerzyk pisze:Jako nowy forumowicz narobiłem bałaganu, mam dwa tematy i nie wiem co z tym fantem zrobić ?
1. Zwróć się do jednego z Moderatorów z prośbą o połączenie.
2. Postaraj się nie umieszczać każdego zdjęcia w osobnym poście - raczej użyj funkcji "Edytuj". Popatrz tutaj.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Post »

Witaj Jerzyku- rzeczka :shock: marzenie :D .
A te drobiazgi :) w stylu japońskim są bardzo ładne. Będzie troszkę biegania po ogrodzie aby to umiescić :lol:
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

zapowiada się ciekawie.Miło,że dołączyłeś a rzeczkę zawsze chciałam mieć w ogrodzie.Nie było mi dane
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”