Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko u mnie fruwał cytrynek, a Ty już pawika złapałaś :D Raduj się w te święta i do zobaczenia! Może po świętach naprawdę nastanie już wiosna ;:196
Zajączek pracowity :D
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko jak też pięknie krokusowo u Ciebie :)
Wesołych Świąt i smacznego jajka :) ;:4
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam Wszystkich bardzo serdecznie ;:168

Mam nadzieję, że ten świąteczny czas minął Wam w spokoju, zdrowiu i pogodzie - głównie ducha, bo z tą meteorologiczną to było raczej kiepsko :lol:

Mili goście pozwólcie, że na posty odpowiem następnym razem, a teraz z racji późnej pory i obowiązku wczesnego wstawania do pracy tylko kilka fotek z dzisiaj.

Krokusy nadal kwitną, ale ich prezentacji dokonywałam wcześniej, więc teraz napawam się ich pięknem w Waszych ogrodach

A oto inne roślinki, które już wystartowały:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostróżka
Obrazek

Orliki
Obrazek

Jeżyna bezkolcowa
Obrazek

Tulipanki botaniczne
Obrazek

oraz te zwykłe
Obrazek

Stokrotki, może i chwasty, ale jakie urocze :)
Obrazek

Tak samo to zielsko jest chwastem, ale mam z nim związane wspomnienia z dzieciństwa - nazywaliśmy je diabelskie oczko
Obrazek

Berberys
Obrazek

Wrzosiec
Obrazek

Obrazek

Miłego dnia życzę Wszystkim :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Bazylowo

Post »

Beato Pięknie wszystko u Ciebie wystartowało przez te cieplejsze dni ;:138 ;:215 To pierwsze to śnieżnik? A żonkile jakie piękne, jak słoneczka ;:3 To diabelskie oczko też u mnie rośnie, a stokrotek to zazdroszczam :lol: ;:173
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko co to to diabelskie oczko ???? nie umiem skojarzyć tej roślinki, a wygląda ciekawie szczególnie kwiatek . Cebulice i u mnie już się rozszalały po calutkim ogródku i coraz wiecej roślinek się budzi a było aż 2 dni słoneczka .Róże tez zaczynają szaleć ojjjj będzie sie działo :heja :heja
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, przyznaj się bez bicia, czym dogrzewasz swoje roślinki, że tak pięknie już kwitną?! ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko widzę, że u Ciebie wszystko dużo szybciej ruszyło niż u mnie :) berberyski już pąki mają hmm moje nic albo się słabo im przyjrzałem :) no ale żonkile u mnie nie kwitną to pewne, a u Ciebie już zaczęły :)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bazylowo

Post »

Beata, Ty masz podgrzewany ogród! ;:oj
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Witam Wszystkich ;:4

Dziękuję pięknie za odwiedziny miłym Gościom

Jak widzę wiosna nabiera tempa, co mnie i cieszy i smuci - bo w zeszłym roku u nas też tak było. W kwietniu temperatury po 20st. C. wręcz eksplozja życia, a w maju przymrozki i zwarzone od mrozu rośliny, w tym kwitnące drzewa owocowe :( Aż serce bolało patrzeć na te zbrązowiałe kwiaty. U mnie lekko tylko przymroziło jabłonki, bo te zaczęły kwitnąć dopiero po fali zimna, podobnie jak moja wiśnia, ale np. skosiły mi wszystkie kwiaty na agreście ;:223 - a był nimi wręcz oblepiony. U sąsiada ugotowało prawie wszystkie kwiaty na czereśni - brrr.
Ale cóż, pożyjemy - zobaczymy.

ed04 witam w moich skromnych progach i zapraszam, a na powitanie wczorajsza nowość kwitnąca w gruncie:

Obrazek

Jadziu kochana dziękuję za życzenia ;:196 Faktycznie krokusów trochę mi wyrosło, ale mam nadzieje, że się bardziej rozmnożą w przyszłości. Czy już przycinałaś róże?
To diabelskie oczko to chwast z rodziny babkowatych noszący nazwę Przetacznik perski roślina ruderalna i azotolubna, na polach uprawnych uznawana za chwast. Kwiatuszki faktycznie bardzo ciekawe i ładne, ale niestety malutkie do 8-12 mm. Taką ciekawostką może być fakt, że roślinka ta zawiera podobnie jak babka aukubinę - glikozyd o właściwościach przeciwzapalnych i antybakteryjnych.
Życzę miłej końcówki tygodnia ;:168

Lucynko także dziękuję za życzenia ;:196 i odwiedziny - ja też z przyjemnością zaglądam do Ciebie. Może to nie tak źle, że wiosna się ociąga z przyjściem w Twoje ogrodowe progi, bo jak napisałam powyżej, jeżeli przyjdą wiosenne późne przymrozki, to u mnie wyrządzą więcej szkód. To tak na pocieszenie, na zasadzie szukania pozytywów nawet w negatywach ;:168
Nie bij, nie bij - przyznam się bez bicia - ale zachowaj to proszę w tajemnicy - zamontowałam ogrzewanie podtrawnikowe :;230 a do tego tak latam w kółko po tej mojej działce, że od samego mojego patrzenia roślinkom robi się gorąco ;:306

Marysiu co ja się za tym pawikiem nabiegałam po ogrodzie, żeby go uwiecznić :lol: Cytrynka też widziałam, ale tylko z daleka jak wchodziliśmy na działkę, a potem już mi nie było dane.
Dziękuję za życzenia ;:196 ślę ;:3 i ciepełko

Mariusz :wit Co do krokusów, to mam nadzieje, że będą się mnożyć i będzie ich przybywać,niestety ku utrapieniu mojego M., bo potem nie pozwalam kosić trawnika niziutko :lol:
Faktycznie pierwsze gruntowe żonkile rozwinęły kwiaty, a to było wczoraj, więc biorąc pod uwagę dzisiejszą ładną aurę oraz fakt, że kilka jeszcze stało w blokach startowych to myślę, że jest ich już więcej. Z niecierpliwością czekam na wizytę w moim ogródeczku
Dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam :)

Julianie dziękuję za miłe słowa :) To pierwsze to Puszkinia cebulicowata (Puschkinia scilloides). Miłego weekendu :wit

Moniś proszę, tylko nie mów nikomu, bo to tajemnica :wink: A poważnie sama z ciekawością obserwuję i poznaję właściwości swojego ogrodu. Pozdrawiam i życzę ;:3

Dla Wszystkich jeszcze jedno ujęcie moich pierwszych żółteczek

Obrazek

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Bazylowo

Post »

Narcyz jest śliczny daje mocny powiew wiosny i ;:3
A jaka to odmiana ?
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Maćku zgadzam się z Tobą, narcyzy są śliczne. Niestety nie podam Ci ze 100% pewnością ich nazwy ponieważ kupowałam je w którymś markecie. Z pewnością jest to narcyz trąbkowy, wygląda na Arctic Gold - ale głowy nie dam, ba, nawet palca nie dam za to :lol:

A oto kilka dzisiejszych fotek

zdjęcie nowej narcyzowej kępki:
Obrazek

moje małe Tete-a Tete
Obrazek

hortensja pnąca ponownie budzi się do życia
Obrazek

moje różyczki Gizelka i Redova
Obrazek

AUScat także wyrywna
Obrazek

rozchodnik i trzmielina
Obrazek

ostróżka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazylowo

Post »

Beatko gdzieś Cię zgubiłam...a tu taka piękna wiosenka. ;:138
Poprawiłam się i nadrobiłam swoje zaległości.
Podziwiam łączkę krokusową....ja też sobie taką zrobiłam i to się sprawdza od kilku lat.
A narcyzki....ja mam zaledwie dwie sztuki kwitnące a u Ciebie kwitną na całego.
Życzę miłej soboty i niedzieli....odpocznij w ogrodzie. ;:3 :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Gdzie ty mieszkasz dziewczyno ,że tak wszystko u Ciebie szaleje ;:oj Fakt ,ze róże pokazują czerwone noski ,ale gdzie im tam do listków ;:oj to samo narcyzy .Moje Tete a tete jeszcze w liściach Beatko no to Twoja wiosna bardziej wyrywna Jednak zakwitły mi pierwsze tulipany Johan Strauss :heja ;:3 niedzieli i soboty ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”